75114: First Order Stormtrooper

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

75114: First Order Stormtrooper

Post autor: wesyr »

Witając wszystkich ponownie chciałbym zadebiutować w dziale recenzji. Proszę mieć po uwagą to, że z Lego nie miałem kontaktu przez ponad 20 lat i ten świat wygląda kompletnie inaczej niż w początku lat 90tych.

Recenzja jest moją pierwszą. Proszę o konstruktywną krytykę - tak, abym przy kolejnej recenzji był mądrzejszy o Wasze uwagi.

Recenzja pochodzi z bloga: http://legopo30.blogspot.com

Nie mogę powiedzieć, żebym był jakimś wielkim, zagorzałym fanem Gwiezdnych Wojen, ale znam je, lubię i szanuję. Do tego niedawna wizyta w kinie na najnowszej odsłonie serii przypomniała mi, że uniwersum Star Wars wywarło na naszej kulturze niesamowite piętno (wystarczy przejść się po jakimś markecie a logo Gwiezdnych Wojen atakuje z niemal każdego produktu) i stworzyło wiele rozpoznawalnych symboli. Jednym z nich jest Stormtrooper, który wchodzi w skład drugiej serii Buildable Figures.

Zdjęcia figurki znalezione w necie szybko kazały mi się za tym zestawem zainteresować. Dzisiaj trafiłem go w katowickim Tesco za 69 zł, co było dodatkowym impulsem do zakupu.


Seria: Star Wars
Podseria: Buildable Figures
Rok: 2016
Numer: 75114
Elementów: 81
Cena za 1 element: 0,97 zł
Model alternatywny: nie
Cena: od 79 zł


Pudełko i zawartość


Smukłe, eleganckie pudełko o wymiarach 26x14x4,5cm przykuwa uwagę dzięki dużemu zdjęciu figurki wyróżniającej się na tle jakiegoś pożaru/bitwy.

front

Obrazek



tył

Obrazek



góra pudełka (skala 1:1 głowy naszej figurki)

Obrazek




W pudełku znajdują się dwa woreczki z częściami, jeden element szkieletu luzem oraz instrukcja.

Obrazek




części luzem

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Budowa i gotowy model

Instrukcja ma 32 strony w tym reklamę wszystkich wchodzących w serię figurek, spis części oraz 32 kroki budowy modelu.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Złożenie go zajęło mi około 10 minut, ale rekompensatą nieskomplikowanego montażu są: wielkość figurki (23,5 cm wysokości) oraz "bawialność" - naszemu Stormtrooperowi zginają się wszystkie stawy, jak u żywego człowieka, co pozwala na ustawienie żołnierza w różnych pozycjach. Jedynie można przyczepić się do ograniczonej możliwości ruchu głową - blokują ją panele pancerza.


Elementy zapasowe, które zostały po zbudowaniu modelu

Obrazek



Gotowa figurka

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Podsumowanie



Figurka jest na prawdę śliczna. Jestem przekonany, że szybko postaram się skompletować wszystkie sześć modeli - rewelacyjnie będą się prezentować na jednej półce. Tym bardziej, że ceny nie są zabójcze.

Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/01/75 ... GTmC6pX.99" target="_blank
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 75114: First Order Stormtrooper

Post autor: SERVATOR »

Jak myślisz o kompletowaniu serii, to nie wiem czy wiesz, że już jest ich 12. A to nie koniec... ;)
http://brickset.com/sets/theme-Star-War ... le-Figures" target="_blank
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75114: First Order Stormtrooper

Post autor: wesyr »

Sześć kompletów z tej fali. Wcześniejsza z 2015 pewnie też mnie zainteresuje - choć pewnie bliżej mi do Ciemnej Strony Mocy.
ODPOWIEDZ