30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: SERVATOR »

Jurassic Park znów otwarty!
Jak zapewne wiecie, w miniony weekend premierę na ekranach polskich kin miał film „Jurassic World”.
Produkcja ta już teraz jest ogłoszona komercyjnym sukcesem. Półki sklepowe zaczęły zapełniać się wszystkim co z tym filmem związane.
Dla nas (dla mnie i Antka) najważniejsze jest to, że również LEGO nie pozostało obojętne na to zjawisko.
W serii „Jurassic World” jest już w sprzedaży sześć pudełkowych zestawów (75915-75920) i jeden polybag (30320) oraz zapowiedź drugiego polybaga (DrWu) i dodatku do gry „Dimensions” (71205).
W sklepach można już również kupić grę komputerową spod znaku LEGO pod tym samym tytułem.
To właśnie w Empik.com w ubiegłym tygodniu zakupiliśmy tę grę na PC do której dodatkiem był polybag LEGO 30320 – Gallimimus Trap.
Kupiona przez nas gra na PC ma na kartonowym pudełku wizerunek Gallimimusa i napis, że w środku jest minizabawka. W pudełku tym jest płyta z grą w plastikowym etui (nie zafoliowana) oraz złożony na pół, zamknięty polybag.
Grę i tak byśmy kupili ale to właśnie dodawany do niej polybag był wyjątkowo dużą zachętą żeby tego zakupu dokonać jak najszybciej.
:)

30320 Gallimimus Trap

Obrazek

Seria: Jurassic World
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 29
Figurki: dinozaur Gallimimus
Opakowanie: polybag
Cena: gratisowy dodatek do pre-orderów gry „LEGO Jurassic Worlds” :)
Bricklink, Brickset

Nie da się ukryć - polybag naprawdę przyciąga wzrok. Torebka ma spore rozmiary (ok. 20x20 cm), bajeczną (ale nie przesadzoną) kolorystykę i fajnie wyeksponowane zdjęcie figurki dinozaura.
Kompletna zawartość polybaga prezentuje się tak:

Obrazek

Jak widać w saszetce jest figurka dinozaura, poskładana dwustronna instrukcja, kilkanaście klocków wrzuconych luzem oraz jeszcze jeden woreczek z najdrobniejszymi elementami. Po wyjęciu elementów z najmniejszego woreczka mamy więc taki oto zestaw elementów:

Obrazek

Najciekawszym elementem tego zestawu jest oczywiście dinozaur. Jest to Gallimimus - teropod z grupy ornitomimozaurów.
Ciekawostką jest fakt, że świat poznał go dzięki POLAKOM. :)

Czytając opis tego prehistorycznego gada można uznać, że producenci z firmy LEGO oddali go całkiem udanie. Dinozaur jest bowiem istotnie wyższy od minifiga, ma dobrze zbudowane tylne i drobne przednie kończyny oraz stosunkowo niedużą głowę. Jedyną niedoskonałością jest fakt, że u prawdziwego Gallimimusa „odciski blaszek rogowych dzioba okrywają charakterystyczne dla tych dinozaurów bezzębne szczęki” podczas gdy figurka z LEGO ma szczęką uzbrojoną w ostre zęby.
Dla kreowania historii w zabawie to jednak zdecydowanie lepiej. ;)

Okazuje się, że dinozaur ten jako Dino Coelophysis wystąpił już wcześniej w LEGO w dwóch odsłonach serii Dino, w zestawach 5882 i 5887. Dopiero jednak teraz został nazwany Gallimimusem.

Tak wyglądała cała trójka:
ObrazekObrazekObrazek

Nasz, choć przez jaskrawy kolor zapewne najdalszy od oryginału jest naszym zdaniem najsympatyczniejszy.

Figurka dinozaura jest wykonana bardzo porządnie. Od strony technicznej można podać takie fakty:
- materiał z którego jest wykonany jest dość „przyjemny”. Nie jest to klasyczny twardy plastik (ABS) ale materiał elastyczny sprawiający wrażenie gumowatości. Nie jest on jednak na szczęście zbyt miękki (czego początkowo się obawiałem),
- figurka jest koloru jaskrawozielonego (limonkowego) ozdobiona ciemnoczerwonymi pręgami i wyraźnymi białymi oczami i zębami,
- wysunięta do przodu tylnia łapa dinozaura idealnie obejmuje stud podczas gdy łapa wysunięta do tyłu ma pod spodem wcięcie na jakieś 1,5 studa – całość na płytce trzyma się jednak świetnie,
- w paszczy jest wycięcie które idealnie trzyma wszelkie włożone tam elementy o przekroju bara. Co więcej, przez „gumowatość” materiału z którego jest wykonany czasami nawet jest trudno wyrwać mu to co chwycił,
- do przednich kończyn da się wcisnąć elementy o przekroju bara ale trzymają się one bardzo słabo,
- stud na grzbiecie umożliwia minifigom przyjemną i bezpieczną jazdę – przytwierdzone do grzbietu postacie trzymają się bardzo pewnie.

Ogólnie figurka jest więc bardzo udana.

Do zestawu dołączona jest papierowa, mała (bo wielokrotnie poskładana), kolorowa a co najważniejsze czytelna instrukcja.

Obrazek

Po właściwym złożeniu wszystkich elementów zestaw prezentuje się tak:

Obrazek

Najciekawsze i stosunkowo rzadkie elementy występujące w tym zestawie to:

- dinozaur Gallimimus (98166pb03),
- płytka 2x2 z logo „Jurassic World” (3068bpb0930)
- dwie czarne „słoniowe trąby” (43892),
- srebrny łańcuch (92338).

Obrazek

Co ciekawe, póki co logo „Jurassic World” występuje jedynie w tym, najmniejszym zestawie.

Poza figurką w zestawie jest tytułowa pułapka na dinozaury. Niewielka, sprytna a niezwykle skuteczna. Zwierz, który połasi się na włożony w nią kawałek mięsa zostaje spętany przy użyciu nierozrywalnego-dinozaurzym-zębem łańcucha.

Obrazek

Trzeba Wam wiedzieć, że Gallimimusa wcale nie tak łatwo schwytać. Zwierz ten jest bowiem niezwykle ostrożny i płochliwy a przy tym niezmiernie zwinny.
Jak podają źródła archeologiczne dinozaur ten żywił się zazwyczaj planktonem cedząc wodę jak dzisiejsze flamingi czy kaczki. Nie gardził jednak też roślinnością i drobnymi zwierzętami.
Gallimimusa należy więc odpowiednio „podejść”.

Obrazek

Kto mając do wyboru świeżo upieczone, pachnące kurze udko skusi się na zieleninę??
Niestety skutki takich wyborów są jednak zwykle dość bolesne – i nie chodzi tu wyłącznie o nadmiar cholesterolu…

Obrazek

Grunt, to tak skonstruować pułapkę aby zwierzę się w nią złapało a smakołyk pozostał nietknięty.
Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do domu po owocnie wykonanej pracy, nie na własnych nogach, rozkoszując się smakiem ulubionej potrawy i podziwiając świat z wysoka.

Obrazek

Podsumowując:
Zestaw jest bardzo udany. Jest bawialny i zawiera sporo elementów, które występują w bardzo niewielu zestawach. Szczególnie ciekawa jest kwestia płytki 2x2 z logo „Jurassic World”. Czemu nie ma jej w innych, większych zestawach? Byłaby przecież idealnym „szyldem” na parkowych budowlach czy pojazdach…
Ciężko ocenić czy zestaw ten jest wart swojej ceny gdy otrzymuje się go za darmo. Myślę, że ze względu na jego stosunkowo małą dostępność, na polskim rynku będzie on „chodził” po ok. 50 zł. Gdyby był powszechnie dostępny, nawet nie będąc fanem tej serii byłbym w stanie zapłacić za niego 30-35 zł.
Płacąc za świeżutką grę, w czasie gdy temat jest na topie (film na ekranach kin) niecałe 130 zł jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Antek powiedział, że to najlepszy gratis Lego jaki pojawił się w naszym domu (a mieliśmy kilka dodatków do gier i sporo dodatków zakupowych z S@H).
Ten zestaw jest dla nas początkiem przygody z „Jurassic World”. Najpierw, wspólnie z Gallimimusem, pójdziemy obejrzeć film. Potem odpalimy grę a jak temat „zassie”, to i zapewne jakiś (póki co nieplanowany) zestaw z tej serii w naszym domu się pojawi. Zapewne kupimy również set do LEGO Dimensions, którego już nie możemy się doczekać.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015 12:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: Allemov »

SERVATOR pisze:Tak się zaczyna wielka przygoda...

Reszta jutro. ;)
Ja tam jestem tym zestawem zachwycony. Nie dość, że unikalny dinozaur, to jeszcze nadruk jurrassic world na kafelku, którego z jakiegoś powodu nie widać na oficjalnej fotce. Miła odmiana po naklejaniu map i zwojów na klocki w Bag Endzie i Orthancu. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: SERVATOR »

Allemov pisze:nadruk jurrassic world na kafelku, którego z jakiegoś powodu nie widać na oficjalnej fotce.
No właśnie. Tego kafelka nie ma w żadnym wypuszczonym do tej pory zestawie... O co chodzi?
Może licencja na to nie pozwalała a tu wrzucili go przez pomyłkę i/lub za wcześnie? Przypuszczam, że polybagi mogły być przygotowane nieco wcześniej niż zestawy - wchodziły do poza-legowego kanału dystrybucji.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: Lordofdragonss »

Wiecie co jest najlepsze? Amerykański TRU ma te zestawy jako normalny-przykasowy Polibag...
Ja też chcę, bo zestaw jest naprawdę fajny- unikalny dinozaur i masa przydatnych części!

Dzieki za dobrą recenzję!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: SERVATOR »

Lordofdragonss pisze:Amerykański TRU ma te zestawy jako normalny-przykasowy Polibag...
Sytuacja jest dynamiczna.
Na Brickset.com jest napisane, że ponoć był w maju w kanadyjskim TRU a w US jest tak jak u nas czyli gratis do preordera.
TU jednak faktycznie piszą, że w niektórych amerykańskich sklepach był (według uznania?) sprzedawany po 4$. Ponoć we wszystkich amerykańskich TRU ma być dostępny w jakieś promocji po 21.06.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: Allemov »

SERVATOR pisze:
Lordofdragonss pisze:Amerykański TRU ma te zestawy jako normalny-przykasowy Polibag...
Sytuacja jest dynamiczna.
Na Brickset.com jest napisane, że ponoć był w maju w kanadyjskim TRU a w US jest tak jak u nas czyli gratis do preordera.
TU jednak faktycznie piszą, że w niektórych amerykańskich sklepach był (według uznania?) sprzedawany po 4$. Ponoć we wszystkich amerykańskich TRU ma być dostępny w jakieś promocji po 21.06.
Może przynajmniej tyle na tym zystamy, że jak większa grupa sprzedawców z Allegro dorwie te polybagi, to mają szansę kosztować nie 50 zł, a 25 albo 30. :>

Ja tam ze swojego sposobu zdobycia go jestem bardzo zadowolony. Złożyłem się z młodszym bratem. Ja zapłaciłem 25 i dostałem klocki, a On resztę i dostał grę. :P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: Jaskier »

Przyjemy zestaw, przydałby się w mojej kolekcji, jednak nie zamierzam kupować gry, więc lipton.

Co do koloru dinożarła - w parku wszystkie zwierzęta są genetycznymi krzyżówkami, często podkręcanymi na potrzeby lepszej fajności, żeby były bardziej cool, jak zostało to ujęte w filmie. Toteż zmiany barwy gada nie można traktować jako wady. :P
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: SERVATOR »

Ciekawostka z Allegro.
W sprzedaży setu nie było, gra wychodzi dopiero teraz a w sumie prawie 50 sztuk tego polybaga miał użytkownik Tommy Toys ze Świdnicy.
Widać też jak fajnie zestaw drożał. Od 25 do 50 zł. -> KLIK!
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: Allemov »

SERVATOR pisze:Ciekawostka z Allegro.
W sprzedaży setu nie było, gra wychodzi dopiero teraz a w sumie prawie 50 sztuk tego polybaga miał użytkownik Tommy Toys ze Świdnicy.
Widać też jak fajnie zestaw drożał. Od 25 do 50 zł. -> KLIK!
Allegro pisze:Wygląda na to, że nie mamy tego, czego szukasz.
Spróbuj zmienić zapytanie lub filtry, albo poszperaj w kategoriach.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 30320 Jurassic World Gallimimus Trap

Post autor: SERVATOR »

Dziwne. U mnie się otwiera.
W wyszukiwarce na Allegro wpisz "LEGO 30320" a po lewej stronie "lupy" w okienku wyszukiwania wybierz z paska "zakończone".
ODPOWIEDZ