71002 LEGO Minifigures Series 11

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: nori »

71002 LEGO Minifigures Series 11

Obrazek

Seria: Collectable Minifigures
Rok premiery: 2013 (sierpień)
Cena: około 8-10 zł (katalogowa: 9,99 zł)

BrickSet, BrickLink

Obrazek

Dopiero co mieliśmy okazję świętować "mały" jubileusz z okazji wydania dziesiątej serii, a tu już w sprzedaży pojawiła się seria jedenasta. Cała filozofia, forma opakowania, losowość nie zmienia się w stosunku do serii wcześniejszych, choć warto od razu podkreślić niezwykle ważną informację dla osób kupujących pełną paczkę w ramach której wchodzi 60 saszetek: niestety, w paczce znajdziemy jedynie DWIE pełne serie. Nadal nie mam pojęcia, skąd taka decyzja TLG, wszak na samym początku serii Minifigures cały karton gwarantował nam trzy pełne serie! Podejrzewam, że powodem czegoś takiego jest różny koszt wyprodukowania poszczególnych figurek, tak więc w paczce po prostu znajduje się więcej tych tanich, a ograniczono w dostępności natomiast te droższe. Kuriozum tej sytuacji polega na tym, że Minifigures produkowane są najwyraźniej nadal w Chinach, gdyż ich jakość jest naprawdę niska, a przynajmniej zauważalnie niższa niż ludzików które pochodzą z normalnych zestawów. Tak więc można powiedzieć, że ogólnie Minifigurki niestety sprawiają wrażenie dość "tanich", a momentami wręcz wykonanych "tandetnie".

A jak wygląda sprawa z samą wizualną prezentacją Minifigów? Poniżej lista wszystkich figurek, kolejność jak zawsze według instrukcji, nazwy oczywiście oficjalne, prosto ze strony minifigures.lego.com.

01 Barbarian
02 Scarecrow
03 Pretzel Girl
04 Evil Mech
05 Island Warrior
06 Gingerbread Man
07 Holiday Elf
08 Yeti
09 Mountain Climber
10 Welder
11 Scientist
12 Saxaphone Player
13 Diner Waitress
14 Grandma
15 Constable
16 Lady Robot

Trzeba przyznać, projektanci ponownie uczciwie zarobili na chleb: figurki są ciekawe, prezentują się bardzo ładnie, a do tego nie można narzekać na brak różnorodności. Słowem: dla każdego coś miłego! Dla mnie numerem jeden jest Strach na wróble, bardzo ciekaw też jestem Saksofonisty, Islandera oraz Ciastka. Miłym uzupełnieniem jest Pani Naukowiec, Policjant, Babcia, Elf. Wyraźnie też widać tendencję do "uzupełniania się" - z obecnej serii sporo figurek posiada swoich "partnerów" we wcześniejszych seriach (np.: Babcia - Dziadek, Państwo Robot, Mikołaj - Elf itd).

W kwestii opakowania, jedenastą serię oznaczono kolorem zielonym, wcześniej ten kolor otrzymała już seria trzecia, jednak oczywiście TLG zastosowało tutaj inny odcień: i tak trzecia seria posiadała opakowania w odcieniu jasnej zieleni, jedenasta w ciemnym.

Obrazek

W każdej torebce, oprócz składowych ludzika, akcesoriów oraz podstawki, znajdziemy małą instrukcję, po jednej stronie posiadającą listę wszystkich szesnastu figurek jedenastej serii (wraz z polami do odhaczania już znalezionych), po drugiej stronie podglądowy plan "jak to składać".

Obrazek

Obrazek

Znowu możemy macać, zbierać, polować, zachwycać się. Po raz jedenasty formuła w pełni się sprawdza, pod względem pomysłów, akcesoriów, oryginalności nie można mieć żadnych zarzutów. Gorzej z wykonaniem od strony technicznej: chińska jakość jest aż nazbyt widoczna i wyczuwalna! Sytuacja o tyle ciekawa, że w ostatnich latach Chiny stają się coraz większą potęgą i zaczynają coraz mniej kojarzyć się z "badziewiem". Dodatkowy minus to dziwny podział paczki, szkoda że chociaż pod tym względem TLG nie poszło AFOLom na rękę.

Obrazek


Minusy minusami, a i tak wszyscy będziemy pewnie "kolekcjonować". ;)
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: nori »

71002 LEGO Minifigures Series 11
16 Lady Robot

Obrazek

Robot, a dokładniej Pani Robot, czyli Robot płci ładnej. Brzmi to może nieco niedorzecznie, ale z drugiej strony, czemu nie? Wszak coraz częściej słyszy się o robotach o kształtach i zachowaniu (prototypy! spokojnie! i to zazwyczaj u Japończyków) typowym dla kobiet. A robot kobieta o kształtach z rodowodem w pudełkach po butach? Warto spróbować, tym bardziej, że na uroku wcale takiemu ewenementowi nie zbywa!

Obrazek

Po czym poznać robota kobietę? Po kształtach oczywiście! Ale tu się to nie sprawdzi, więc po czym jeszcze?

Po makijażu.

Nakręcany robot już zawitał do Minifigures, a miało to dokładnie miejsce przy okazji serii 6. Clockwork Robot był bez wątpienia figurką całkiem ciekawą, a obecnie można nazwać go szczęśliwcem, w końcu doczekał się narzeczonej!

Obrazek

Obrazek

Pani Robot "odpicowała się": wymalowane oczy, rumieńce, usta. Do tego założyła ozdobny pasek z serduszkami (!) oraz coś na kształt... spódniczki? Męskie oko zwróci uwagę na dwa zegary umieszczone w jakże strategicznych punktach.
Warto podkreślić kolorystykę, wobec utartych obecnie schematów, Pani wystroiła się w róże, Pan natomiast odział się w błękity (jako ciekawostka: w zamierzchłych czasach dopasowanie kolorystyczne było ustalone zupełnie na odwrót).

Pani Robot to urocza figurka. Może nie aspiruje do hitu tej serii, ale bez wątpienia warto upolować choć jeden egzemplarz, tym bardziej, gdy w kolekcji posiadamy już robocika z szóstej serii.

A jej zegary to wprost majstersztyk!
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: Jaskier »

Absolutnie nie widzi mi się ta figurka. Na szczęście nie czuję przymusu posiadania wszystkich. :D
Dla samego elementu do nakręcania, różowych łapek i neck bracketa nie opłaca się mi brać. Aczkolwiek jeśli ktoś lubi takie retro klimaty, to minifig może się podobać.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: Amal »

Ja przede wszystkim upolowałem Evil Mecha. Na pancerzu nosi znaczek Blacktron I i jak dla mnie to jest właśnie hit !!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: Lordofdragonss »

Jak dla mnie must have:
Yeti -jest po prostu spełnieniem kolejnego marzenia o minifigach. No i ma lód. Lubię zbierać legowe jedzonko.
Wyspiarz- jest perfekcyjny. Poproszę 12. Na pewno zasili armię moich własnych "Islandersów"
Bawarka Te włosy i ta twarz- Hnnnnnng. No i kolejny precelek!
Babcia (sama babcia mnie nie jara, ale te kotki i koszyczki... <3)
Pani naukowiec/Naukowczyni. - Więcej kolb i kolejna śliczna damska twarz do kolekcji.
Saksofonista- chociaż jeden. Dla tego cudnego saksofonu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: Jaskier »

Mój wyspiarz był wadliwy, o czym pisałem już w kilku miejscach - u noriego na 8studs i pod filmikiem Allemova na yt. Ma szpetne maźnięcie zieloną farbą na masce.

Napisałem w tej sprawie do LEGOwego BOK-u. Wysłali mi losową minifigurkę z tej serii, bo:

Minifigurki serii 11 są zestawami pakowanymi i sprzedawanymi w całości w opakowaniu nie pozwalającym na ich rozróżnienie i właśnie w takim stanie opuszczają one magazyn. W związku z tym nie jest możliwa wymiana pojedynczych elementów (główka, tors, maska), lecz jedynie całej paczuszki.

Znając życie, przyjdzie pani robot.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: nori »

71002 LEGO Minifigures Series 11-15 Constable

Obrazek

Policji nigdy dość, a przynajmniej w takim przekonaniu żyje TLG: w ofercie sprzedaży non-stop dostępne są wozy policyjne, helikoptery i obowiązkowa komenda. I w sumie dobrze, skoro dzieciaki chcą bawić się w policjantów, strażaków czy lekarzy - jak najbardziej należy być za!
Obrazek

Ale czy znajdzie się tu miejsce na jeszcze jednego policjanta? Ponownie: odpowiedź po prostu musi być twierdząca, choćby z tego powodu, że otrzymujemy coś nowego, a nasz Konstabl dysponuje charakterystycznym kaskiem ze srebrnymi nadrukami, czarnym mundurem, brązową pałką i sumiastym wąsem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kwestii nadruków: od razu można zauważyć dwa ciągi znaków: na kołnierzyku widnieje liczba "1337", na odznace natomiast "wybito" litry "JCF". Jak zapewne wiecie, projektanci często w takiej formie przenoszą różne informacje, inicjały, numery telefonó itp, więc zapewne i tutaj te ciągi znaków coś znaczą, jednak nie mam niestety pojęcia co (na różnych forach i stronach ludzie podają Jamaica Constabulary Force jako JCF)... Liczyłem, że 1337 to będzie numer jakiegoś zestawu policyjnego, jednak pod tym numerem jest tylko takie cudo jak "Connecting Leads". Mister, może podpowiesz?

Figurka jako całość podoba mi się, Konstabl prezentuje się bardzo ładnie, pałkę można potraktować jako przydatny element (pewnie już niedługo pojawi się w jakiejś konstrukcji w roli zupełnie odmiennej niż domyślna), jedyny minus, to nadruk paska od kasku, niestety powoduje to zmniejszenie uniwersalności główki jako osobnego elementu.
Obrazek
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: nori »

71002 LEGO Minifigures Series 11-06 Gingerbread Man

Obrazek

Run, run, run as fast as you can!
You can't catch me, I'm the Gingerbread Man!


Gingerbread Man czyli po naszemu Piernikowy Ludzik zadebiutował w 1875 jako bohater opowiadania opublikowanego w "St. Nicholas Magazine".

Obrazek

W wielkim skrócie, bajka opowiada o Babie i Dziadzie, którzy nie mieli dzieci, więc na stare lata spędzali samotnie wieczory. Pewnego razu Baba postanowiła osłodzić sobie trudne chwile i upiekła mnóstwo piernikowych ludzików. Nagle jeden ożył! Uradowany Dziad i Baba łudzili się, że będą mogli go wychować jak własne dziecko, jednak ludzik z ciasta zaczął uciekać. Wybiegł z izby, przebiegł przez ogród, biegł ile sił w nogach, uciekał przed innymi gospodarzami oraz zwierzętami. Nikt nie był w stanie go pochwycić! W końcu dotarł do rzeki, tu pomoc w jej przeprawieniu zaproponował mu lis. Gdy płynęli, lis coraz bardziej zanurzał się w wodzie, Piernikowy Ludzik musiał wydrapywać się coraz wyżej, w końcu zbliżył się do pyszczka lisa...

Obrazek

Historia nie kończy się dobrze, jednak jak to z bajkami bywa, zaczęła ewoluować. Pojawiły się wersje w których "wszyscy żyli długo i szczęśliwie", a nawet całkiem nowe przygody Piernikowego Ludzika! W polsce bajki te raczej są mało znane, choć pojawiły się oczywiście w naszym języku, natomiast samego piernikowego ludzika rozsławiła animacja "Shrek" gdzie nazwano go "Ciastek". Pokusiłbym się o stwierdzenie, że obecnie bardziej rozpoznawalna jest właśnie nazwa Ciastek niż Piernikowy Ludzik.

A jak prezentuje się plastikowy Piernikowy Ludzik?

Obrazek

Obrazek

Odpowiedni, piernikowy kolor, adekwatne nadruki, jednak których poskąpiono na pleckach (logiczne, w końcu leżał na blaszce w piecu), natomiast obecne są nawet na rączkach. Do tego oryginalna główka, z warstwą ciemnej masy (hm...), ozdobiona szczerymi oczkami i wesołym uśmiechem.

Obrazek

Obrazek

Cały Piernikowy ludzik prezentuje się bardzo ładnie, i jest to bez wątpienia kolejna figurka, którą po prostu warto posiadać, choć jedna sztuka w zupełności powinna wystarczyć.

Miłym dodatkiem jest kubek z napisem "Dunk Mi", czyli z prośbą o "maczanie": chyba ktoś w TLG naczytał się Alicji. ;)

Na zdjęciach widać szparę między torsem a nóżkami, szpara ta nie jest wynikiem mojego niedbalstwa, niestety, mój egzemplarz tak po prostu ma...

Jako bonusik: ktoś ma chrapkę na ciasteczko!

Obrazek

Czytając bajkę o Piernikowym Ludziku, od razu można skojarzyć, że przecież w Minifigurkach mamy już postać zarówno Babci jak i Dziadka! Niestety, figurki samej Babci jeszcze nie upolowałem, tak więc na obecną chwilę musiałem zrezygnować z rodzinnej fotki. Postaram się nadrobić.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: Kris Kelvin »

Konstabl jest kapitalny, od dawna wyczekiwany. Reszta w tej serii wygląda świetnie, ale jakoś nie bardzo widzę dla mnie zastosowanie. Chyba że dzieciom kupię. Ale co to dla mnie za korzyść?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: 71002 LEGO Minifigures Series 11

Post autor: LL »

nori pisze:Pokusiłbym się o stwierdzenie, że obecnie bardziej rozpoznawalna jest właśnie nazwa Ciastek niż Piernikowy Ludzik.
Moim zdaniem nawet na pewno.

Jakiego on jest koloru, ten Ciastek? Jakby się popatrzeć na jego głowę z odpowiedniej perspektywy to wygląda jak hamburger.
Kris Kelvin pisze:Chyba że dzieciom kupię. Ale co to dla mnie za korzyść?
Uśmiech dziecka, dostającego nową zabawkę jest ponoć bezcenny :).
Będę miał swoje pociechy (Sancta Maria, ora pro nobis) to pewnie to zrozumiem.
ODPOWIEDZ