41999 4x4 Crawler Exclusive Edition

Moderator: nori

Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: 41999 4x4 Crawler Exclusive Edition

Post autor: syzygy »

Mam pytanie do zwykłego Crawlera 9398, ale z tego co widzę, to podwozie jest to samo w obydwu wersjach.

Crawler fajnie się wspina, ale jest rozczarowująco powolny... z żółwiem mógłby się ścigać ;) Zamieniłem trybiki bezpośrednio przy silniczkach (czarny 12 i kremowy większy), tak żeby duży napędzał mały (powinno być na odwrót).
Wozik przyspieszył, ale kompletnie stracił swoje właściwości terenowe.. Da się jakoś mieć ciastko i zjeść ciastko? Np. dwa silniczki XL coś by zmieniły przy pozostaniu przy oryginalnym ustawieniu trybów? ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41999 4x4 Crawler Exclusive Edition

Post autor: jetboy »

Zmeniły by przy nowym ustawieniu trybów. Mógłbyś zmienić przełożenie jeszcze bardziej zmieniając zębatki na z8 i z 24, ale wtedy nie wiem jak by z8 wytrzymywała obciążenia.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: 41999 4x4 Crawler Exclusive Edition

Post autor: syzygy »

A jak wytrzymałe są ogólnie silniczki Lego? Można się dosyć brutalnie bawić tym Crawlerem podjeżdżając pod coś? Gdy jedna oś jest zablokowana, to jest ryzyko, że silniczek się uszkodzi?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41999 4x4 Crawler Exclusive Edition

Post autor: jetboy »

syzygy pisze:A jak wytrzymałe są ogólnie silniczki Lego? Można się dosyć brutalnie bawić tym Crawlerem podjeżdżając pod coś? Gdy jedna oś jest zablokowana, to jest ryzyko, że silniczek się uszkodzi?
Sa wytrzymałe ale nie sa niezniszczalne. Od normalnej zabway nie powinno się nic stać.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ