6259 Broadside's Brig

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

6259 Broadside's Brig

Post autor: KlockowyŚwiat »

6259 Broadside's Brig

Obrazek



Mój pierwszy post w tym dziale, rozpoczynam nim recenzowanie klasycznych zestawów z lat 80 i 90.
Zaczynamy więc, a na pierwszy ogień zestaw 6259.



Dane techniczne

Seria: Pirates I/ Imperial Soldiers
Rok premiery: 1991
Waga klocków (bez pudełka): 90 gramów
Waga zestawu (brutto): 125 gramów
Liczba elementów: 53 (Bricklink), 64 (Peeron)
Liczba figurek: 3
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6259-1
Cena: Bricklink: 48-125 PLN, Allegro: 35-100 PLN, Ebay: 40-150PLN



Pudełko i instrukcja

Posiadam kompletny zestaw z pudełkiem z wersji drugiej niebieskiej (pierwsza wersja Legolandowa była w kolorze żółtym). Stan pudełka bardzo dobry tak jak i instrukcji. Z tył jak to w tamtym okresie bywało wersje alternatywne modelu głównego które również znalazły się w recenzji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja dwustronna tylko do modelu głównego.
Obrazek
Obrazek


Elementy ciekawe i unikatowe
Zestaw składający się z wielu popularnych elementów w przeważającym kolorze białego i żółtego.
Niemniej jednak dwa z nich są charakterystyczne dla pirackiej serii z tamtego okresu.

Obrazek
Obrazek



Zestaw


Model główny.
Zestaw 6259 to przedstawiciel pierwszej serii piratów rodowodem z Imperial Soldiers. Jest to mały posterunek wojskowy z celą więzienną. W skład posterunku wchodzi oficer, szeregowy żołnierz oraz oczywiście więzień - w tym przypadku zwykły pirat. Sam budynek ma bardzo ładną bryłę i wygląda dobrze jak na tak niewielki zestaw. Podoba mi się wyważenie kolorystyczne budynku, żaden kolor nie przeważa i bardzo dobrze się uzupełniają.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Model alternatywny I
Model przedstawia bramę wejściową prawdopodobnie do jakiejś dzielnicy w mieście. Jest bardzo prosty ale przyjemny dla oka.
Obrazek


Model Alternatywny II
Pierwsza wersja małego więzienia, niestety nie porywa, nie jest zła ale czegoś tutaj przynajmniej dla mnie brakuje.
Obrazek
Obrazek


Model Alternatywny III
Druga wersja małego więzienia, tym razem z nadbudówką mającą imitować wieżę, najsłabsza z wersji alternatywnych, nieprzemyślana i wyglądająca trochę bezsensownie jakby autor zaczął tworzyć i przerwał w połowie pracy.
Obrazek
Obrazek



Podsumowanie
Zestaw klasyczny i bardzo sympatyczny, dla jednych będzie wspomnieniem z dzieciństwa, dla innych odkrywaniem na nowo klasycznych Piratów. Jest to dobry zestaw dla rozpoczynających przygodę z tą serią. Również dla młodszych będzie on fantastycznym zestawem do zabawy. Polecam go wszystkim lubiącym i interesującym się Piratami, dodatkowo biorąc pod uwagę fakt że nie jest on tak bardzo kosztowny. Jest to jeden z moich ulubionych zestawów jeśli chodzi o małe zestawy pirackie. Polecam go więc szczerze każdemu.

Za
  • aż 3 ludziki
  • bardzo dobry jak zestaw startowy z Piratów
  • dobre dobranie kolorów
  • ładna bryła budyneczku

Przeciw
  • słabe modele alternatywne


Ocena końcowa 4.5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6259 Broadside's Brig

Post autor: Amal »

Bardzo ciekawa recenzja, jak na początek i udane zdjęcia. W stosunku do modeli alternatywnych nie używałbym tak daleko idących kategoryzmów, albowiem to co nieciekawe dla jednego, może być zupełnie udane dla drugiego. Powiem więcej: uważam, że jeśli wszystkie zestawy alternatywne "dokleić" do modelu głównego, efekt końcowy byłby dla wielu zaskakujący. Ów mały posterunek przeobraziłby się w niewielki fort. Domagam się więcej tekstu, gdyż widzę, że pisać ciekawie umiesz.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: 6259 Broadside's Brig

Post autor: KlockowyŚwiat »

Amal więcej tekstu będzie przy większych zestawach w recenzjach :), jeśli dobrze się sprężę to skończę dziś jeszcze jedną przygotowywaną recenzje zestawu 6263. W stosunku do modeli alternatywnych to tylko moje odczucia po prostu nie podeszły mi w tym zestawie.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: 6259 Broadside's Brig

Post autor: rASch »

Posiadałem ten zestaw w dzieciństwie. Po twojej recenzji, przypomniałem sobie jaki to był świetny zestaw i chyba zacznę polowanie.
Dzięki.
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: 6259 Broadside's Brig

Post autor: Bricks Planet »

Bardzo fajny zestaw. W dziecinstwie dostalem tylko taki budynek z serii zolnierzy (piratow mialem wiecej). Male, ale mozna bylo z tym tworzyc pelno historii. Mam ten zestaw do dzis.
ODPOWIEDZ