60070 Water Plane Chase

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

60070 Water Plane Chase

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »


City / Swamp Police
60070 Water Plane Chase
Obrazek

Seria: City / Swamp Police
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 263
Figurki: 2: Police Pilot, Crook (oszust)
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 28 x 26 x 5.5 cm
Cena:
$29.99, £24.99, 29,99 €, 129,99 zł

BrickSet, BrickLink

Rzadko sięgam po zestawy z linii City, ogólnie gustuję w nieco innych klimatach. Jednak "miastowe" zapowiedzi na 2015 rok okazały się bardzo ciekawe i kuszące, a jeden zestaw spowodował, że nie wytrzymałem. Tak wiec serdecznie Was zapraszam na krótką wycieczkę na bagna!

Pudełko, o kształcie zbliżonym do kwadratu, okrasza naprawdę przyjemna dla oka szata graficzna. Zdjęcie z przodu kartonu ukazuje nam zestaw w całej okazałości, odpowiednio dobrane, nastrojowe i nieinwazyjne tło, tylko zwiększa przyjemność z podziwiania zabawki. Oczywiście nie zabrakło odpowiednich logotypów, numeru czy przedziału wiekowego.
Obrazek

Z tyłu pudełka dowiadujemy się ile woreczków z elementami skrywa się w środku, oraz możemy w nieregularnych ramkach obejrzeć "zabawowe" możliwości samego zestawu. Niestety, prezentowana tutaj konstrukcja to cały czas ten sam model, patrząc na ten szereg zdjęć, aż z nostalgią wspomina się czasy, gdy z tyłu pudełka także można było znaleźć wiele zdjęć, ale na każdym była alternatywna propozycja wykorzystania elementów. Jak dobrze wiemy, tamte czasy niestety już nie powrócą...
Obrazek

Czas dobrać się do zawartości, otwarcie pudełka to dosłownie moment, a w środku znajdziemy trzy ponumerowane woreczki z elementami:
Obrazek

oraz dwie instrukcje.
Obrazek

Nie lubię dzielenia instrukcji, ale w tym zestawie zastosowano bardzo fajny patent. Mianowicie, w związku z tym, że zestaw zawiera więcej niż jedną konstrukcję, każda otrzymała swoją własną książeczkę z planami budowy. Jest to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie! Gdy chcemy zbudować zestaw w rodzinnym gronie lub razem z przyjaciółmi - dzielimy woreczki z klockami, każdy dostaje swoją instrukcję i wszyscy mogą wpaść w trans budowania! Dodatkowym, bardzo miłym akcentem, jest odpowiednie dobranie okładek instrukcji - prezentują nie cały zestaw, ale tylko daną jego część.
Ze spraw technicznych: instrukcje liczą odpowiednio: 48 i 84 strony, oprócz planów budowy zawierają indeks elementów oraz całkiem sporo reklam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnią składową są naklejki, i tu od razu wybaczcie, ale mimo że ostatnio często używałem takich ozdobników, to w przypadku niniejszego zestawu nie zdecydowałem się na ich naklejenie. Dokładnie z jakiego powodu, wyjaśnię w dalszej części recenzji. Poniżej skan w 300 dpi:
Obrazek

Ludziki! Wraz z zestawem otrzymujemy dwie minifigurki: policjanta w przepięknym granatowym mundurze oraz oszusta ze spodniami przewiązanymi sznurkiem. Torsy posiadają dwustronne nadruki, niestety główki już są zadrukowane tylko jednostronnie. Figurki jak najbardziej na plus!
Obrazek

Obrazek

TLG w tym roku postanowiło odświeżyć klasycznego krokodyla, co dla mnie prywatnie jest dość kontrowersyjną decyzją. Nowy wzór absolutnie nie jest zły, a zmiany w większości wydaja się sensowne, jednak ja bardzo lubię klasyczną wersję, i nie wydaje mi się, by odświeżenie było tak strasznie potrzebne. Więcej o tym pozwoliłem sobie naskrobać w osobnej notce na blogu, tam też znajdziecie sporo zdjęć zielonego gada, poniżej natomiast zamieszczam parę wybranych:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budowanie czas zacząć! Na pierwszy ogień idzie samochód terenowy złoczyńcy w gustownym kolorze maskującym: czerwonym. Szerokość sześć kropek, do tego wystające koła i spora buda powodują, że jest to naprawdę wielkie bydle. Dosłownie! Jednocześnie "autko" prezentuje się bardzo ładnie i powiedziałbym (może głupie porównanie) zgrabnie. Do tego jednym z bodźców do zakupu był fakt, że nieco przypomniało mi klasyczny zestaw 1720 Cactus Canyon Value Pack. I ja wiem, że kiedyś wszystko było lepsze, i nostalgia to silne uczucie, ale jak dla mnie, nowa bestia zjada stare chucherko na przystawkę!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne co mnie zaskoczyło na minus, to w pewnych momentach jakby braki klockowe: tak jakby czasem projektant "zapomniał" gdzieś przyczepić małego elementu którego w sumie nie widać, ale wpłynąłby czy to na stabilność konstrukcji czy też zasłonięcie małej szczeliny. Niby szczegół, ale jakieś złe wrażenie pozostaje.

Kolejną konstrukcją jest maciupka skrytka w której znajdziemy sztabkę złota oraz kasiorkę. Takie coś, wyglądające jak "zostało parę elementów, trzeba coś sklecić". Ale złoto zawsze w cenie, wiec nie ma co marudzić!
Obrazek

Obrazek

Ostatnim, ale dla mnie najważniejszym, modułem jest samolot. I to właśnie on był głównym powodem dla którego zakupiłem ten zestaw. Powód jest naprawdę prosty. ;) Dlatego też nie nakleiłem naklejek, "mój" samolot pozostanie cywilnym modelem, nie policyjnym.

Ogólnie nie praktykuję pokazywania w recenzji kroków budowy, recenzja ma na zadaniu opisać ogólnie zestaw, a nie rozebrać go na czynniki pierwsze, wszak to nie analiza, a i przyszłemu budowniczemu niech zostanie coś z przyjemności z odkrywania różnych rozwiązań technicznych, ale w przypadku samolociku pozwolę sobie pstryknąć parę fotek właśnie w budowy. Samolot składa się modułowo, jest to naprawdę bardzo przyjemne, więc może warto pokazać.
Zaczynamy od kabiny,

Obrazek

następnie ogon,

Obrazek

skrzydła,

Obrazek

oraz pływaki.

Obrazek

Składając wszystko do kupy otrzymujemy takie oto cudo:
Obrazek

Dla mnie: wyższa półka. Bardzo przyjemna budowa połączona została z niezwykle estetycznym efektem końcowym.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I oczywiście fotka zbiorowa, czyli cały zestaw w pełnej okazałości:
Obrazek

Werdykt? Ja polecam i to gorąco! Nieczęsto mam do czynienia z zestawami z linii City, ale ten spełnił moje oczekiwania w pełni: otrzymałem bardzo przyjemną zabawkę z ciekawymi i ładnymi konstrukcjami, bawialną, do tego fajne ludziki i nieco kontrowersyjnego, ale tak naprawdę tylko z powodu "że jest nowy", krokodyla. Do tego dzielone nie bez sensu instrukcje także warte są wyliczenia "in plus". Minusy, o ile są, są dosłownie marginalne, i nie ma co sobie nimi zaprzątać głowy. Zestaw obecnie "oficjalnie" rozszerza moją prywatną kolekcję "W duchu Adventurers". ;)
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Mateyo82 »

Ten samolocik jest po prostu piękny. :) Zero gotowych kabin jak za dawnych lat. Pilot też ma klimat. Pozostałe składowe zestawu po krótkiej od zbudowania chwili przeznaczyłbym jednak "na żyletki". Nie trawię tych współczesnych Lego pick-up`ów.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: glaz_pimpur »

Z całego zestawu najbardziej podobają mi się obaj "złoczyńcy": i ten ciemnozielony i ten ze spodniami na sznurek. Policjant nie powalił; był już taki sam w jakimś polibagu. Samolat zgrabny, ale nie wiem po co są te 2 curved slope'y na dachu. Poza tym ciekawych części - brak:(
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Lordofdragonss »

1. przydało by się info, że to zestaw pozakatalogowy
2. Te losowe obrazki z tyłu zestawu to tak naprawdę historyjka.
3. Bardzo mi się podoba, że kolejne auto złoczyńców ma bagażnik. \Łupy trzeba jakoś przewozić!
4. Mordki krokodyli można ze sobą miksować. tzn stary z nowym! Oba wyglądają świetnie!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Jellyeater »

2. Te losowe obrazki z tyłu zestawu to tak naprawdę historyjka.
Godna Oskara. Trochę ma luki w fabule i z szacunku dla tworzącego ją lepiej uznać to za losowe obrazki. :)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4559
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Sirius »

Zestaw całkiem przyjemny to fakt. Ja pewnie zdecyduję się na jakiś tegoroczny zestaw żeby upolować tego nowego krokodyla. Całkiem mi się on podoba. Lego idzie w stronę większego realizmu, dokładności więc to naturalny krok. O ile ten set uda się dorwać na jakiejś przecenie za ok. 100 zł to może być dobry wybór. W innym wypadku bardziej opłaca się chyba 60066 albo 70411.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Allemov »

Sirius pisze:W innym wypadku bardziej opłaca się chyba 60066 albo 70411.
Zastanawiam się nad tymi samymi dwoma. :P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Amal »

Nie wiem dlaczego, ale najbardziej podoba mi się auto. Wydaje się solidne przy samej zabawie, a to dla dzieciaków ważne. Kolor tego auta mógłby być inny. Może chociaż trochę ciemniejszy.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: tbzz »

Nori jak zwykle świetna robota! Sam zestaw całkiem całkiem. Mnie najbardziej podoba się samolot. W zasadzie gdyby nie zbyt masywne osadzenie pływaków, to byłaby to najlepsza maszyna latająca w zestawach miejskich.
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 60070 Water Plane Chase

Post autor: Allemov »

Amal pisze:Kolor tego auta mógłby być inny. Może chociaż trochę ciemniejszy.
Teraz zauważyłem. Z jakiegoś powodu wydawało mi się, że to jest dark red. Chyba przez zbyt przyciemniony ekran laptopa, kiedy czytałem.

Dla mnie zwykły czerwony to najgorszy z możliwych kolorów Lego. Chyba jedyne co w nim jakoś wygląda to nowy mikołaj i Mixele. A Miksele i tak mają domieszki ciemniejszego i przeźroczystych klocków. Jestem przekonany, że w zdecydowanej większości zestawów dałoby się go zastąpić Dark Red-em i zdecydowanej większości wyszłoby to na dobre. Już róż lepiej się prezentuje. ;p
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ