76014 Spider-Trike vs. Electro

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga oraz z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

76014 Spider-Trike vs. Electro

Obrazek

Seria: Marvel Super Heroes
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 70
Figurki: 2: Spider-Man, Electro
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 4.5 cm
Cena: $12.99, £11.99, 14,99 €, 69,99 zł

BrickSet, BrickLink

SuperHerołsi ostatnimi czasy święcą triumfy praktycznie na każdym polu. Serie komiksowe, mimo wielu lat na karku, nadal schodzą całkiem nieźle, także dzięki takim inicjatywom jak Marvel Now czy DC New 52, które potrafią przyciągnąć nowych miłośników "amerykańskiej sztuki rysunkowej". Z popularności czerpie, jednocześnie świetnie ją napędzając (piękny przykład błędnego koła, ale o pozytywnym w sumie wydźwięku) kinematografia, gdzie szczególnie bohaterowie Uniwersum Marvela non-stop dominują w Box Office'ach. Po prostu doskonały biznes, więc po swój kawałek tortu sięga (nie od dziś) także chętnie rynek zabawkarski, w tym dobrze nam znany potentat: TLG. Plastikowe minifigurki superbohaterów już od paru lat mają swoich miłośników, kolekcjonujących bądź same ludziki, bądź całe zestawy z nimi. Mimo że uwielbiam różnorodne zestawy, i kupowanie figurek na rynku wtórnym ma się nijak do otwierania nowego zestawu, to momentami skupienie się na zdobywaniu tylko ludzików wydaje się rozsądniejsze. Szczególnie jak mamy do czynienia z takim koszmarkiem jaki zaraz Wam zaprezentuję.

Pudełko małe, zgrabne, z przyjemną dla oka szatą graficzną. Warto zwrócić uwagę na wyraźne zaznaczenie, iż mamy do czynienia z uniwersum Ultimate!

Obrazek

Z tyłu zaprezentowano aspekty bawialności, w tym "wystrzeliwanie" jednej z figurek z dziwnego pojazdu. Grafików najwidoczniej poniosła trochę wyobraźnia, albo im dział marketingu zrobił z mózgów wodę, gdyż wystrzeliwanie jest taką samą utopią, jak platforma z piorunami wydająca dźwięki "bzzt". Swoją drogą ciekawe, czy jakieś amerykany dzwonią do TLG z pretensjami, że platforma jednak NIE robi "bzzt"?

Obrazek

W środku pudełka znajdziemy dwa woreczki z klockami, naklejkę,

Obrazek

oraz instrukcję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Minifigurki, czyli to co w zestawach z Super Herołsami często jest najlepsze, a przynajmniej tak jest w tym zestawie. Dwa ludziki, pierwszy to znany już z paru zestawów, m.in recenzowanego jakiś czas temu 76016 Spider-Helicopter Rescue sam Pajączek. Figurka ładna, z niezłymi nadrukami, ogólnie niezwykle udana. Także dość popularna, gdyż w identycznej formie na obecną chwilę występuje w sumie siedmiu zestawach.

Obrazek

Drugim ludzikiem jest superzłoczyńca (wiadomo, konflikt sprzedaje się najlepiej) w postaci Electro! Ci co pamiętają komiksy Tm-Semic zapewne kojarzą tego jegomościa w takiej postaci:

Obrazek

Strasznie kiczowaty, prawda? Ale jednak ma w sobie jakiś "urok". A przynajmniej w takim kolorowym stroju pasowałby idealnie jako LEGOwa minifigurka. Niestety, Electro w takiej wersji nie uświadczymy w niniejszym zestawie, zamiast tego otrzymujemy jego wersję ze świata Ultimate:

Obrazek

No fajnie. Niebieska łysa pała w otoczeniu piorunów. Nie wygląda ani groźniej, ani lepiej. Mnie się prywatnie ta wersja nie podoba, ale ja ogólnie póki co unikam jak mogę świata Ultimate, coś do mnie nie przemawia.

Swoją drogą, to podobny wizerunek Electro możecie także kojarzyć z ostatniego filmu pełnometrażowego z pajączkiem w roli głównej: "The Amazing Spider-Man 2" w reżyserii Marca Webba:

Obrazek

Tak więc LEGOwy Electro w całej okazałości prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać: nie jest źle. Figurka całkiem fajna, zwraca uwagę wyraz twarzy - łotr jest z siebie bardzo zadowolony, najwidoczniej kolejny skok się w pełni udał, o czym także świadczy trzymany w dłoni klejnot. Uzupełnieniem figurki jest podstawka (nie wydająca dźwięków, przykro mi) z obowiązkowymi w tym przypadku piorunami.

Oczywiście to normalny zestaw, więc musi tu być coś do budowania. Ktoś wymyślił trójkołowca z czterema kołami, z logiem pajączka, który ma wyrzutnie pocisków, a dodatkowo niby potrafi wystrzelić naszego bohatera. Odnośnie wystrzeliwania, już to wcześniej sygnalizowałem: nie działa to do końca jak powinno. Po prostu, ewidentnie ten pojazd jest tu wsadzony na siłę, i wszystko jest w nim wymuszone. Pociski? Bo to zawsze jakaś atrakcja, ale że to za mało, to trzeba wsadzić dodatkową funkcjonalność w postaci wystrzeliwania. Ale zabrakło klocków, pomysłu, dopracowania i wyszło jak wyszło. I już chyba terminy goniły, bo całość tego pojazdu to wizualnie potworek straszliwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już nawet nie należy się pastwić więcej nad tym i zadawać choćby pytania: po co Spider-Manowi taki pojazd? Naprawdę, kiedyś miał (w komiksach) pewne autko, które do dzisiaj pozostaje obiektem żartów. Ale tamto autko jeszcze jakoś wyglądało (więcej o tym samochodziku będzie w jednej z przyszłych recenzji), a to to coś co tu znajdziemy? Ohyda!

Zestaw mogę polecić tylko osobom, lubiącym klimat Super Trykociarzy i tylko pod warunkiem, że natrafią na niego na jakiejś wyprzedaży - tak by cena zestawu była na poziomie ceny zakupu samych figurek na rynku wtórnym. W każdym innym przypadku zestawu NIE POLECAM: figurki niezłe, ale konstrukcja jest już wielką pomyłką.

Obrazek
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Jellyeater »

Dzięki temu TLG spina budżet. 1 PLN za klocek i można żyć. A potem piszecie, że skandal, bo KFC wystawiło jakieś podróbki. :) Ten zestaw mógłby śmiało być polibagiem z samym elektro. Nawet i bez piorunów. Smutne czasy, czasy księgowych i licencji. Czas dryfowania.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Legolas0232 »

Dajcie spokój, nie jest aż tak źle.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Jaskier »

Zestaw paskudny, ale istotnie - figurki zacne.

Wydaje mi się, że został wydany przy okazji premiery filmu, ale żeby nie musieć negocjować z Sony, to podpięto go pod kreskówkę, do której prawa ma Disney.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Sirius »

Mogę się przynajmniej pocieszać, że SW nie jest najmniej opłacalną serią, za taką cenę można dostać całkiem fajnego battlepacka z czterema figurkami i garścią klocków.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Silverbrick »

Chmmm... zawsze wydawało mi się że z tym zestawem coś jest nie tak... miałem racje. :(
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Jellyeater »

Jest źle:

http://brickset.com/article/13807/revie ... sea-strike" target="_blank

Kolejna konkluzja, że może po super przecenie warto. A może i nie. Generalnie seria na straty. :P
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Legolas0232 »

Jellyeater pisze: Generalnie seria na straty. :P
Seria na straty??? Dobry kawał. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się serii ostatnich lat!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Jellyeater »

Czy przeczytałeś co napisał Nori i co padło w recenzji na BS? Co to za dynamiczny rozwój jak recenzenci jeden po drugim piszą, że zestawu nie warto kupować, chyba, że Lego opuści cenę o 30 i więcej procent? Po co taki rozwój? Żeby patrzeć na recenzje zestawów których nie warto kupować?
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: 76014 Spider-Trike vs. Electro

Post autor: Kris Kelvin »

A jak Ci się wydaje, czym będą się kierować kolesie z Lego? Wynikami sprzedaży czy niepochlebnymi recenzjami, które przeczyta promil potencjalnych klientów?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ