30040 Octopus

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

30040 Octopus

Post autor: Silverbrick »

Ostatnio przeglądając oferty Lego Atlantis na E-bay natknąłem się na polybag, którego wcześniej nie widziałem, ale bardzo mi się spodobał, więc byłem gotów wydać na niego 50zł, mimo jego małej wielkości.

Obrazek
Numer: 30040
Seria: Atlantis
Rok wydania: 2009
Liczba części: 42
Tytuł: Octopus (pol. Ośmiornica)
Licencjonowany: Nie
Brickset, Brickpedia, BrickLink

Obrazek

Zestaw nie posiada żadnych minifigurek. Jedynie model ośmiornicy oraz Czerwony Klucz.
Sam model jest jak na polybag bardzo fajny. Jest mały, ale udało się w tej małej ilości elementów zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy jak np.: macki czy szczęka zrobiona z białych "kłów". Ładnie wyglądającą rzeczą są przezroczyste oczy w kolorze żółtozielonym. Oczy mogą kręcić się wokół głowy. O ile pamiętacie to krabik czy kałamarnica posiadały naklejki. Tutaj ich brak. :/

Obrazek

W zestawie znajdziemy też jeden z 5 kluczy Atlantydy czyli czerwony. Elementy o takim kształcie występują tylko w tej serii. Klucz jest przeźroczysto-czerwono-złoty. W środku widnieje wizerunek paszczy rekina.

Zalety:
- Przeźroczyste oczy.
- Obrotowe oczy.
- Ruchome macki.

Wady:
- Dostępność.
- Cena.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Recenzja: 30040 - Octopus

Post autor: Amal »

No i bardzo udana recenzja !!!
Ostatnio zmieniony 09 sty 2015 19:16 przez Amal, łącznie zmieniany 1 raz.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
interesado
Posty: 141
Rejestracja: 03 kwie 2014 08:13
Rok urodzenia: 1900

Re: Recenzja: 30040 - Octopus

Post autor: interesado »

Wspaniała recenzja!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Recenzja: 30040 - Octopus

Post autor: nori »

Bardzo fajnie że próbujesz swoich sił w recenzjach i oczywiście jak najbardziej zachęcam: pisz je dalej. Jednak zwróć proszę uwagę na parę rzeczy:
- Linki do BrickLinka i BrickSeta są naprawdę niezbędne, są to serwisy cieszące się popularnością i poważaniem wśród AFOLi. Brickpedia wprost przeciwnie, z powodu wielu nieprawdziwych / niesprawdzonych / błędnych informacji na tym portalu, raczej należy traktować ją jako dodatek.
- W "notce" warto podać jeszcze liczbę części.
- Powinieneś na początku zalinkować oficjalne zdjęcie zestawu, w Twojej wcześniejszej recenzji wciąż tego brak.
- BARDZO NIEŁADNIE jest korzystać z cudzych zdjęć i NIE informować o tym. Zmień to proszę! Taka informacja MUSI być!
- Zresztą najlepiej by było, gdybyś do recenzji zrobił swoje zdjęcia, tym bardziej że linkowanie z paru różnych serwisów jest mało eleganckie, a do tego efekt końcowy jest nieestetyczny. Bardzo dobry poradnik robienia zdjęć znajdziesz na forum: Jak fotografować klocki :)
- Poprawiłem Ci parę dodatkowych błędów, ogólnie tekst jest nawet w porządku, ale dobrze by było zwrócić uwagę na przecinki itp. Warto byś przed publikacją dał swoją recenzję komuś do przeczytania, tak by wyłapał podstawowe babole. Jak nie masz komu, możesz następnym razem przed publikacją podesłać mi recenzję na PW.
- Tytuł: obecnie stosujemy nomenklaturę: numer nazwa.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 30040 Octopus

Post autor: tbzz »

Uuu..zazdroszczę zestawu. Całkiem ładna pozycja.
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ