Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: Silverbrick »

Witam! Seria Lego Harry Potter przestała być produkowana dawno temu przez co zestawy z tej serii są dość unikalne. Mimo że te ceny są bardzo oporowe to nie zatrzymało mnie to w kupnie zestawu 4736 Freeing Dobby! Za cenę… ehhh… 199zł… :(

Rok wydania: 2010
Seria: Harry Potter
Numer: 4736
Tytuł: Freeing Dobby (pol. Uwolnienie Zgredka)
Figurki: Harry Potter, Lucjusz Malfoy, Zgredek
Licencjowany: Tak
Brickset: http://brickset.com/sets/4736-1/Freeing-Dobby" target="_blank
Brickpedia: http://lego.wikia.com/wiki/4736_Freeing_Dobby" target="_blank

Opakowanie jest dość cienkie więc w rogu trochę się pogniotło podczas wysyłki. Na przedzie widać scenkę z Harry Potter i komnata Tajemnic w wersji Lego. Z tyłu mamy pokazane funkcje zestawu.
Obrazek
Główny Model to okno z Chogwartu. jest dość dobrze odwzorowane z filmu. Znajdują się na nim dwie pochodnie, czarny pająk oraz bardzo fajny i charakterystyczny element tej serii, miotła. Posiada jeszcze podłużny ruchomy element który można nazwać „popychaczem” ze względu na funkcję którą w zestawie pełni.

Minifigurki

Obrazek
Lucjusz Malfoy: Jest to mój ulubiony slytherinowiec więc duży powód do zakupu prze ze mnie tego zestawu. Posiada on nadruk na przedzie torsu. Na nogach i na tyle torsu nie. Z tym ostatnim pewnie dlatego że czarna peleryna by zasłaniała nadruk. Głowa ma dwustronny nadruk. Na jednej stronie twarz a na drugiej maska Śmierciożercy, jednak z w przypadku tego drugiego potrzebny będzie kaptur dla pełnego efektu. Szkoda że nie ma końcu czarnej różczki symbolu węża tak jak to było w grze Lego Harry Potter lata 1-4. Wadą jest to że przez pelerynę włosy tej figurki nie chcą się dobrze trzymać.
Obrazek
Harry Potter: Ta postać w przeciwieństwie do Malfoya posiada różczkę w kolorze brązowym. Torsik jest bardzo dokładnie wykonany. Widać na nim znak Gryfindoru. Główka również dobrze się prezentuje. Nie posiada peleryny która miał w grze Lego Harry Potter.
Obrazek
Zgredek: A oto i nasza „wiśnia na torcie” - Zgredek! Unikalna figurka którą można znaleźć tylko w tym zestawie. Pojawił się już kiedyś w zestawie 4731 ale była to zupełnie inna wersja. Wyglądała jak prototyp figurki Zgredka. Ma świetny dwustronnie nadrukowany torsik. Nogi są w wersji małej. Element który najbardziej zasługuje na uwagę to głowa. Jest perfekcyjnie odwzorowana. Jako akcesoria dostajemy skarpetę i coś co chyba jest pudełeczkiem na nią.
Edycja: Uwaga! To nie pudełeczko! To dziennik Voldemorta/Toma Riddle'a! Szkoda że nie uświadczyliśmy innych horkruksów...

Podsumowanie

Zalety
- Świetne Minifigi!!!
- Ciekawe Elementy (m.in. miotła, skarpeta)

Wady
- Mała dostępność
- Wysokie Ceny
- Włosy Lucjusza Malfoya odczepiają się
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015 21:02 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: jetboy »

Od autora: Przepraszam że nie wstawiłem fotek ale nie wiem jak to się na tym forum robi. Powiedzcie jak to zrobić, to wstawię. :)
Tak jak na każdym innym forum wykorzystującym BBCODE.

Kod: Zaznacz cały

[img]link do pliku ze zdjęciem[/img]
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: nori »

Od razu też uzupełnij recenzję o niezbędne informacje, czyli "notkę" (linki do BriockLinka, BrickSeta, rok premiery, liczba części itp). Zalinkuj też oficjalne zdjęcie. To samo tyczy się tematu - wiem, że na forum nie mamy poradnika jako takiego, ale zobacz jak to wygląda w przypadku innych tekstów - jest ich już trochę.
jak masz jakieś dodatkowe pytania - pisz na PW, chętnie Ci pomogę.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: Amal »

Tekst całkiem przyjemny. Powinieneś skorzystać z pomocy proponowanej Ci przez nori'ego. To alfa i omega w temacie recenzji, a przy okazji cierpliwy człowiek.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Husarz
Posty: 329
Rejestracja: 31 gru 2013 18:21
Rok urodzenia: 1991

Re: Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: Husarz »

Jeszcze z jeden, dwa miesiące temu spokojnie można było wyrwać ten zestaw za około 120zł, widzę, że cena mocno poszła w górę.
Awatar użytkownika
Nilson
Posty: 68
Rejestracja: 08 cze 2014 00:30
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Łódź

Re: Recenzja: 4736 - Freeing Dobby

Post autor: Nilson »

Ja wiem, że to może być czepialstwo ale napisałeś CHogwart! Jako fan HP nie mogę przejść obojętnie, przepraszam ;)

Sam zestaw fajny ale dwóch stówek bym za niego nie dał. HP pamiętam jeszcze z zestawów, kiedy główki były żółte i skończyłem chyba na trzech mniejszych setach z Kamienia Filozoficznego. Ładnie wyglądają odświeżone postaci.
____________________________________________
Legografia Star Wars: flickr.com/photos/fullnilson
ODPOWIEDZ