4435 Car and Caravan

Moderator: nori

sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

4435 Car and Caravan

Post autor: sekua »

Obrazek

Seria: City
Liczba części: 218
Spis części: bricklink
Rok wydania: 2012
Cena: allegro (kup teraz): 64,90 zł - 85,59 zł, katalogowa 79,99 zł
Bricklink, Brickset

Wstęp

Kolejna recenzja zestawu, który przy okazji świątecznych promocji trafił do mojej kolekcji. Od razu przejdę do rzeczy.

Pudełko

Rozmiar pudełka należy do standardowych wielkości pudełek zestawów tej objętości. Przód pudełka, jak zazwyczaj, zawiera zdjęcie modelu. Przedstawiona jest jedna ze scenek przy wykorzystaniu minifigów. Pan minifig, smażący przy ognisku na małej patelni dość sporą kiełbaskę, patrzy się w dal, tuż obok idzie pani minifiżka dzierżąca kubek, a za nimi stoi zaparkowany samochód osobowy z przyczepą kempingową. Na tyle pudełka zobaczymy więcej scenek rodzajowych. Na górnym boku pudełka zobaczymy rozmiar minigifa w skali 1:1, a na kolejnych bokach resztę standardowych informacji, które zazwyczaj nikt nie czyta (no może oprócz odszukania informacji o produkcji klocków w egzotycznych miejscach - mój egzemplarz przez chińską taśmę produkcyjną nie przeszedł, hell yeah!).

Obrazek Obrazek Obrazek

Zawartość

W pudełku znajdziemy 2 ponumerowane woreczki.

Obrazek

W pierwszym znalazł się jeszcze jeden mały woreczek...

Obrazek

... natomiast w drugim nie zabrakło miejsca na jeszcze dwa woreczki.

Obrazek Obrazek

Można powiedzieć, że łącznie jest ich pięć.

Poniżej zawartość dwóch głównych woreczków:

Obrazek Obrazek

Z pudełka wypadnie nam też instrukcja o objętości 75 stron...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

oraz naklejki...

Obrazek

... (których nie nakleiłem).

Obrazek

Ciekawe klocki

1) Yellow Brick, Modified 2 x 4 - 1 x 4 with 2 Recessed Studs and Side Arches

Obrazek

2) Yellow Wedge 6 x 4 x 2/3 Quad Curved

Obrazek

3) White Brick, Modified 1 x 1 x 3 with 2 Clips Vertical - Hollow Stud

Obrazek

4) Trans-Light Blue Panel 1 x 4 x 3 with Side Supports - Hollow Studs

Obrazek

5) Trans-Light Blue Panel 1 x 2 x 2 with Side Supports - Hollow Studs

Obrazek

6) Red Hot Dog / Sausage

Obrazek

7) Dark Red Tile, Modified 4 x 6 with Studs on Edges

Obrazek

8) Dark Red Wedge, Plate 3 x 3 Cut Corner

Obrazek

9) Yellow Hinge Plate 1 x 2 Locking with 1 Finger On End

Obrazek

Moim zdaniem dosyć rzadkimi są klocki pod nr 1. Nie jestem pewny, ale pierwszy raz mam tego typu elementy w dłoniach. Reszta klocków jest w miarę standardowa, ale postanowiłem je również wymienić, w związku z ich mało powszechnym występowaniem. A i jeszcze jedno, powoli zakochuję się w kolorze dark red, ale to tak na marginesie.

Budowa

Tutaj nie będzie żadnych zdjęć z poszczególnych etapów budowy. Jest to spowodowane tym, że modele pojazdów są małe i nie sprawiają żadnych problemów. Przejdźmy do prezentacji gotowego zestawu.

Minifigi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moim zdaniem minifigi nie są ani przepiękne, ani strasznie brzydkie - typowa średnia. Główki są jednostronnie nadrukowane. Duży plus za dwustronne torsy. Ponadto stroje każdego z minifigów są dobrze, pod względem kolorystycznym, dobrane. Przyznam, że zarówno buźka, jak i zielony sweterek pana minifiga, bardzo mi się spodobały. Do reszty mam obojętny stosunek.

Zestaw c.d.

Z części z woreczka nr 1 składamy samochód, minifigi, ognisko i rower. Znajdziemy tam też kiełbaski (omnomnomnom).

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Z części z woreczka nr 2 zbudujemy przyczepę kempingową.

Obrazek

Żółty samochód jest udaną konstrukcją. Jednak nie wiem do końca jak go ocenić. Mógłbym się przyczepić do wielu rzeczy, np. do wielkości pojazdu; do braku siedzeń, foteli choćby w formie zwykłych żółtych krzesełek, które znajdziemy w przyczepie kempingowej; do braku otwieranych drzwi; również do wyglądu tyłu pojazdu, który nie do końca mi się podoba. ALE... należy odpowiedzieć na pytanie czy nie wymagam za dużo od zestawu tej wielkości. Widziałem porównywalne samochody w innych zestawach i przyznam, że tendencja do bardzo prostych konstrukcji pojazdów pojawia się dosyć często. Wobec tego muszę przyznać, że samochodzik jest jednak udaną konstrukcją i tyle.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Natomiast przyczepa kempingowa jest tą częścią zestawu, którą się bardzo zauroczyłem. Oczywiście przyzwyczajony jestem do wyglądu białych, pokracznych, czasem przybrudzonych przyczep, które jeździły/jeżdżą po polskich drogach. I szczerze... chciałbym zobaczyć więcej przyczep, które mają design tej recenzowanej, klockowej. Kolorystyka, kształt - na duży plus. Proporcje, wielkość - również na plus. Wyposażenie, gadżety, funkcjonalność - też OK. Rozwiązanie przy pomyśle jej "otwierania" - również aprobuję (nie będę się rozpisywał, wszystko na zdjęciach). W zasadzie, po tym opisie, nie mam się do czego przyczepić. No dobrze, może jest jedna taka rzecz, mianowicie wymieniłbym round plate (z tyłu przyczepy) np. na nowy modified inverted tile (zestaw jest przeca z 2012 roku, więc nie byłoby problemu). Ale tak czy siak, przyczepa jest bardzo, bardzo udaną konstrukcją.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze jeden szczegół. Niby ten plate with clip i jego zastosowanie nie ma znaczenia przy "zamkniętej" przyczepie, ponieważ nie przechyla się do przodu. Jednak kiedy się ją "otworzy"...

Obrazek

Należy wtedy użyć tego GENIALNEGO mechanizmu:

Obrazek

Ilość zapasowych klocków:

Obrazek

Mały bonus, czyli spotkanie na trasie innego "domu na kołach" (czyt. małe porównanie z zestawem 7639):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Komentarz: lubię obydwa zestawy, postawione obok siebie uroczo się prezentują, cóż innego mogę dodać.

Jeszcze dwa zdjęcia i przechodzę do podsumowania.

Obrazek Obrazek

Podsumowując:

Zalety:
+ wygląd;
+ bawialność (chociaż mało o niej napisałem, ale wierzcie, że jest);
+ kolorystyka;
+ kilka ciekawych i przydatnych elementów;
+ możliwe, że minifigi (dla niektórych).

Wady:
- naklejki?.

Polecam!
ODPOWIEDZ