Makieta Kosmiczna IB 6000

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: Lordofdragonss »

Mam nadzieję, że kiedyś ci dorównam i będę robić takie cudeńka z Castle!

Moim faworytem w tej recenzji jest ostatnia baza, bardzo mi się podoba- jest taka Kosmicznozamkowa! No i te obrotowe klocki jako szpule do nagrywania!
Liczę na dalsze serie "Buduj z obrazka z Amalem"! :D

W samej recenzji podoba mi się udział minifigurek, a przede wszystkim to, że podróżników też zrobiłeś!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: goldsun »

Przez Twoje recenzje coraz bardziej mi się wpisuje w "listę rzeczy które chciałbym kiedyś zbudować" - pokompletować jakieś stare space i spróbować pobudować własne modele alternatywne z ograniczonej liczby klocków :-)
Fajnie, że pokazujesz takie rzeczy, bo przy okazji widać jak się budowało kiedyś a jak dzisiaj - to jednak jest różnica - powiedziałbym, że kiedyś była większa "umowność" i nastawienie na wyobraźnię(przy okazji również na bawialność), zamiast "ciężkiej realistyczności" - przy niektórych z tych modeli to jednak ciężką trawkę musieli palić, żeby takie coś wymyślić :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: Amal »

goldsun pisze: powiedziałbym, że kiedyś była większa "umowność" i nastawienie na wyobraźnię(przy okazji również na bawialność), zamiast "ciężkiej realistyczności" - przy niektórych z tych modeli to jednak ciężką trawkę musieli palić, żeby takie coś wymyślić :-)
Co do nastawienia na wyobraźnię, to sądzę, że o to właśnie chodziło. Stąd właśnie bierze się kreatywność.
Co do palenia trawki - widziałeś następną stację z IB 6000? Obaj z Jeracem zastanawialiśmy się mocno, co musieli brać twórcy stacji no i postaci przede wszystkim, bo samo palenie trawki takiego odlotu chyba nie zapewnia :)
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: glaz_pimpur »

Amal pisze:
goldsun pisze: powiedziałbym, że kiedyś była większa "umowność" i nastawienie na wyobraźnię(przy okazji również na bawialność), zamiast "ciężkiej realistyczności" - przy niektórych z tych modeli to jednak ciężką trawkę musieli palić, żeby takie coś wymyślić :-)
Co do nastawienia na wyobraźnię, to sądzę, że o to właśnie chodziło. Stąd właśnie bierze się kreatywność.
Co do palenia trawki - widziałeś następną stację z IB 6000? Obaj z Jeracem zastanawialiśmy się mocno, co musieli brać twórcy stacji no i postaci przede wszystkim, bo samo palenie trawki takiego odlotu chyba nie zapewnia :)
Właśnie dlatego tak lubię tą bazę "obcych". Jest kolorowa, dominują niebieski, czerwony i żółty. I do tego głowy obcych zrobione z bricka i plate'a. Nawet nie wiecie ile takich głów w dzieciństwie natłukłem.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: Amal »

Obecne serie zestawia się (a nie układa) praktycznie z gotowych elementów. Dla mnie kreatywny Space skończył się wraz z zamknięciem serii Insectoids.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Makieta Kosmiczna IB 6000

Post autor: Havoc »

Amal pisze:Dla mnie kreatywny Space skończył się wraz z zamknięciem serii Insectoids.
Amen!
ODPOWIEDZ