6783 Sonar Transmitting Cruiser

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6783 Sonar Transmitting Cruiser

Post autor: Amal »

Seba pisze: Amal, myślałeś o jakimś takim timeline dla space? Coś a'la praca nori'ego odnośnie Pirates'ów i Forestman'ów?
Prawdę powiedziawszy, to więcej myślę niż realizuję i to wcale nie dlatego, że mi się nie chce. Aby układać zestawy alternatywne muszę wcześniej ukraść trochę czasu. Recenzje piszę na ogół siedząc w Kancelarii, to jest w moim miejscu pracy.
Seba pisze: Oczywiście podziwiam stan klocków. Przepraszam jeśli nie doczytałem, ale miałeś ten zestaw jako MISB? A jeśli nie, to zdradź czy myjesz klocki przed złożeniem (zakładam, że MISBów nie myjesz ;-))? Zestawy, aż się przyjemnie błyszczą (jak wspomniane wczesniej - nowe białe lodówki ;-)), brak zażółcen, szyby w idealnym stanie - żadnych rys czy "mgły".
Tego zestawu akurat nie nabyłem jako MISB, ale był naprawdę w dobrym stanie. W ogóle jest to jeden z pięciu które posiadam. Sposób na wybielanie białych (podkreślam - białych) klocków zdradził mi Havoc. Trzeba je wrzucić do słoika i zalać nierozcieńczonym płynem ACE, pozostawiając na około 7 dni. To naprawdę działa ! Wiele białasów w ten sposób uratowałem. Można też wrzucać białe zadrukowane !
Seba pisze: Amal, masz jakąś założona kolejność recenzowania? Posługujesz się jakimś kluczem wybierając zestawy do recenzji? Bo na ile zdążyłem się zorientować to wcześniejsze były raczej poświęcone temu BARDZO classic space, wchodzisz teraz z Futuron'y? To zamierzony krok czy przypadek?
Nie mam żadnego klucza, a materiału do zrecenzowania - i to złożonego - mam całą masę. Na razie akurat poszły classiki. Są najstarsze i dla wielu młodszych fanów przez to mniej dostępne. Następne serie ? Nie ma problemu - aż do Galaxy Squad posiadam wszystko, łącznie z pudełkami.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 6783 Sonar Transmitting Cruiser

Post autor: tbzz »

Amal. Ja czekam na dalsze recenzje kosmicznej serii w Twoim wykonaniu. Sam postaram się z nadążać za Tobą. Kilka recenzji w toku ;)
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: 6783 Sonar Transmitting Cruiser

Post autor: goldsun »

Jestem z tych, których ten zestaw nie "poraził".
I dalej mnie nie poraża.
Może to dlatego, że mając 13 lat (jak ten zestaw wychodził) już byłem na etapie wsadzania do swoich modeli żaróweczek z latarki + baterii 4.5v, albo silniczków modelarskich, ewentualne "piu, piu, piu" mogłem sobie zrobić sam :-p
Zestaw na pewno byłby fajnym dawcą elementów, ale wtedy jeszcze królowały modele space w kolorach szarych + niebieski, więc elementy białe były "ni w pięść ni w oko". Niby były też wykorzystywane elementy białe, ale rzadko i głównie w większych modelach które kupić było raczej trudno.

Pierwszy model alternatywny zdecydowanie fajny.
Trochę przypomina stację kosmiczną z korytarzami- może z kilku takich wyszłaby jakaś faktycznie fajna.
Podoba mi się też model trzeci, za udziwnienie :-) Mam jakieś dziwne wrażenie, że te modele alternatywne, gdyby wykonać z klocków czarnych, nie odróżniałyby się specjalnie od Blacktronów, nie szukałem, ale może to ten sam projektant ?
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: 6783 Sonar Transmitting Cruiser

Post autor: Mateyo82 »

Jak zwykle spóźniony :/ ale ostatnio rzadko bywam na Forum. Jak dla mnie to jeden z najbardziej ciekawych zestawów końcówki lat osiemdziesiątych XX wieku. Podoba mi się zwłaszcza konstrukcja tych modułów i sposób w jaki można dostać się do ich wnętrza. Coś na podobieństwo ciężkiego transportowca z starego serialu s-f "Space Above and Beyond".

A recenzja w Twoim wykonaniu jak zwykle ciekawa, szczególnie że skupiasz się też na modelach alternatywnych.
ODPOWIEDZ