41097 Heartlake Hot Air Balloon

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

41097 Heartlake Hot Air Balloon

Obrazek

Seria: Friends
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 254
Figurki: 2: Andrea i Noah
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 27 x 26 x 5 cm
Cena: Shop@Home: $29.99, Tesco: 129.00 zł

BrickSet, BrickLink

Kolejny zestaw, którego oficjalna premiera zapowiedziana jest dopiero na styczeń przyszłego roku, ale niespodziewanie już zawitał do sieci Tesco. Od razu mała uwaga: jako że zestaw nie jest mój, a tylko miałem okazję chwilę się nim pobawić (i pstryknąć przy okazji parę fotek), niniejszą recenzję absolutnie nie można nazwać pełnoprawną, ot będzie to taki pobieżny rzut oka. Zestaw leżał w kręgu moich zainteresowań głównie z powodu konstrukcji którą przedstawia, wszak balon to nieczęsty obiekt zainteresowania projektantów LEGO. Dotychczas paroma całkiem udanymi modelami balonów mogła poszczycić się seria Adventurers, w której to mogliśmy znaleźć takie ciekawostki jak balon z zestawu 5988 The Temple of Anubis oraz zestawy 5956 Expedition Balloon, 7415 Aero Nomad.

Pudełko i instrukcja to standard dla serii Friends, czyli cukierkowa szata graficzna, żywe kolorki, pudełko z charakterystycznymi łukami. Co do szaty graficznej, to graficy odwalili kawał dobrej roboty przy kompozycji tła, wygląda naprawdę prześlicznie, ale trochę niestety same klocki tutaj giną, szczególnie zielone wzniesienie ze strumykiem.

Obrazek

W zestawie znajdziemy dwa ludziki w tym jedną postać męską - w świecie zdominowanym przez kobiety, taki rodzynek zawsze jest w cenie. Nasze ludziki otrzymały całkiem sporo akcesoriów, oprócz lornetki czy aparatu pojawia się też nowa, niestety mało ciekawa mapa.

Obrazek

Balon, czyli najważniejsza składowa zestawu, prezentuje się naprawdę ładnie i ciekawie. Co prawda projektant troszeczkę chyba się zakręcił, i popełnił tutaj parę dziwnych rozwiązań technicznych, jak choćby zabranie zupełnie bez powodu sporej ilości miejsca po prawej stronie drzwiczek, same drzwiczki są tylko jedne, wiec do drugiej połowy balonu trzeba przeskakiwać, do tego w środku kosza sporo miejsca zabiera "wzmocnienie" w które umocowany jest cały "trzon" balonu. Zresztą przez ten trzon zabrakło miejsca na ogień. Sporo uroku balonowi dodają zielone worki z piaskiem, a sama dwukolorowa czasza wygląda bardzo ładnie.

Obrazek

Czaszę tworzą całkowicie nowe elementy, idealnie sprawdzające się w tym zadaniu. Całość jest stabilna, nie rozpada się, nie ma strachu że coś odpadnie, a dodatkowo, o czym już wspomniałem, wygląda bardzo ładnie.

Obrazek

Drugą konstrukcją jest zielony zagajnik ze wzgórzem, strumykiem i małym wodospadem, drzewkiem i miejscem na ognisko (z kwiatkiem?). Ładne, schludne, kolorowe. Dodatkowo otrzymujemy kocyk i szereg wyposażenia piknikowego. Tu ciekawostka, kocyk może leżeć sobie osobno, lub możemy przyczepić go na wzgórzu: projektant przezornie zostawił tam specjalnie przygotowany do tego celu jeden stud.

Obrazek

Bardzo fajnym i intrygującym dodatkiem jest skrytka umiejscowiona w boku wzgórza:

Obrazek

Obrazek

w której to znajdziemy tajemniczą księgę, niestety pozbawioną jakichkolwiek nadruków. W środku niespodzianka: zamiast tekstu ktoś umieścił tu tajemniczy... medalion? Czyżby zestaw był swoistym prequelem / zapowiedzią / nawiązaniem do serii Elves?

Obrazek

Cały zestaw wypada na plus, choć nie obyło się bez małych minusów, wśród których wymienić można dziwne momentami rozwiązania w konstrukcjach, czyli złe zagospodarowanie kosza balonu, czy marne ognisko z kwiatkiem. Jednak wizualnie i tak konstrukcje cieszą oko, a do tego są nawet dość bawialne. Za duży plus należy potraktować skrytkę z księgą i medalionem - naprawdę jest to intrygujący dodatek, choć konstrukcja wzgórza pozwoliłaby na ukrycie większej ilości ciekawostek.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Jerac »

Ciekawe do czego jeszcze wykorzystają te elementy balonu, bo aż dziwne żeby taki mały i w sumie "zwykły" zestaw zasłużył sobie na przywilej przygotowania specjalnie dla niego takiej części.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Allemov »

Jerac pisze:Ciekawe do czego jeszcze wykorzystają te elementy balonu, bo aż dziwne żeby taki mały i w sumie "zwykły" zestaw zasłużył sobie na przywilej przygotowania specjalnie dla niego takiej części.
Jak to do czego!?

Orient Expedition powróci i tam będzie taki balon w kolorze tan. Innej opcji nie ma. Muszą coś fajnego zrobić po zakończeniu LotRa przecież. ;P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: jetboy »

Jerac pisze:Ciekawe do czego jeszcze wykorzystają te elementy balonu, bo aż dziwne żeby taki mały i w sumie "zwykły" zestaw zasłużył sobie na przywilej przygotowania specjalnie dla niego takiej części.
Kwiaty i calineczka. Wydaje się być oczywiste. Idę jutro kupić 3 takie...
edit: albo raczej 4. Hmm... przy takiej ilości, to może jednak poszukam jakiejś bardziej okazyjnej ceny :/
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: nori »

Allemov pisze:Orient Expedition powróci i tam będzie taki balon w kolorze tan.
Byłoby super! Tylko żeby nie odwalili takiej fuszerki z zestawami jak w przypadku tegorocznych Piratów...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
szww
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1820
Rejestracja: 19 wrz 2013 11:16
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: szww »

nori pisze:W środku niespodzianka: zamiast tekstu ktoś umieścił tu tajemniczy... medalion? Czyżby zestaw był swoistym prequelem / zapowiedzią / nawiązaniem do serii Elves?
Rewelacyjny pomysł! Ciekaw jestem czy to faktycznie będzie jakoś powiązane z Elfami.
jetboy pisze:
Jerac pisze:Ciekawe do czego jeszcze wykorzystają te elementy balonu, bo aż dziwne żeby taki mały i w sumie "zwykły" zestaw zasłużył sobie na przywilej przygotowania specjalnie dla niego takiej części.
Kwiaty i calineczka. Wydaje się być oczywiste. [...]
Też się zastanawiałem jaką nową serię mogą przepowiadać te elementy, bo wydaje się mało prawdopodobne, żeby takie fajne części powstały tylko z myślą i jednym, niedużym zestawie friendsów. O dużych kwiatach nie pomyślałem, ale od razu przyszło mi do głowy, że te elementy świetnie by się sprawdziły w roli kopuł jakiegoś pałacu w stylu orientalnym... czyli pasowało by w sam raz na jakieś nowe wcielenie Adventures.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Jellyeater »

Do orient expedition mogłyby być i białe. Ciekawe po ile to będzie na BL?
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Jaskier »

Nori, można prosić o jakieś zbliżenia na włoski tego chłopaka? Albo na zwykłej minifigurce.

Bo takie same ma jeden ninja z Ninjago i się zastanawiam, czy się do czegoś nadają, a Twoje zdjęcie figurek przedstawia je z tej samej strony, co firmowe.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Amal »

Martwią mnie proporcje. Balon jest o wiele za mały, by dźwigać taki wielki kosz. W koszu faktycznie miejsca malutko... Co do minifigurek, to faktycznie laleczek jest w moim domu mnóstwo, ale na takiego chłopczyka się jeszcze nie natknąłem.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 41097 Heartlake Hot Air Balloon

Post autor: Jellyeater »

Balon i tak większy niż te z Adventurers. Nie wspominając o kształcie. To Lego. Ono jest umowne trochę. Nawet bardziej niż trochę. :P
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ