60020 Cargo Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60020 Cargo Truck

Post autor: Seba »

Recenzja 60020: Cargo Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2013
Liczba klocków: 307szt.
Liczba figurek: 3
Liczba worków z częściami: 3 duże worki i 3 małe
Spis części: BrickLink
Cena: ~100zł

Brickset
BrickLink

Przeleżał w szafie, a w zasadzie to na półce z napisem "poczekalnia, ale nie śpieszy się" niemal rok. Kupiłem go w grudniu 2013, kiedy to była promocja w Carrefour'ach. Został wyprzedzony, w dziale recenzje, przez kilku swoich poprzedników jak i następców. Powód? Nie znajduję żadnego konkretnego. Tak jakoś wyszło.
Tradycyjnie, przewodni motyw to truck wraz z grupą akcesoriów. Opakowanie nie zdradza żadnych szczególnych osiągnięć konstruktorskich. Zestaw jest jednym z trzech w zeszłorocznej podserii CARGO.
60020: Cargo Truck
60021: Cargo Heliplane
60022: Cargo Terminal
Zestaw jest bardzo podobny do 7733 z 2008.

Opakowanie:
Kwadrat o wymiarach ok. 30cm x 30cm. Kolorystyka tradycyjna: niebieski dominuje. Na tyle, kilka scenek sytuacyjnych prezentujących opisywany zestaw.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Trzy worki z klockami i arkusz z naklejkami. Instrukcja natomiast to dwie książeczki. Pierwsza, 36stron, opisuje budowę palet, akcesoriów przewożonych na nich jak i wózka widłowego. Tu także znajdziemy kroki montażu dwóch pierwszych minifigów. Druga książeczka jest niemal 2.5 razy większa. 90stron jak złożyć trucka i jego kierowcę. Tradycyjny format książeczki - prostokąt o wymiarach 15cmx10cm.
Obrazek Obrazek

Minifigi:
Pani i dwójka panów. Panowie obsługują maszyny. Ten z dziwnym uśmieszkiem to kierowca ciężarówki, ten ze słuchawkami prowadzi widlaka. Pani natomiast jeździ z czerwonym wózkiem. Niestety, jeśli chodzi o ich umundurowanie to wypadają skromnie. Legs'y dla całej trójki identyczne, jeden wzór torsów powtarza się w zestawie, trzeci nic szczególnego. Oczywiście nie wymagam aby pracownicy cargo mieli StarWars'owe mundurki, ale ostatnie zestawy jakie recenzowałem miały minifigi na bardzo wysokim poziomie. Tutaj skromnie i poniżej przeciętnej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki:
Moim zdaniem cztery poniższe zasługują na uwagę:
Obrazek Mast For Fork Lift
ObrazekFront/Display 3X4X1 2/3
Obrazek Forklift Wide Forks Reinforced with Rubber Belt Holder
Obrazek Dark Bluish Gray Tile, Modified 6 x 16 with Studs on Edges

FOTY Z BUDOWY:
1. AKCESORIA i WÓZEK WIDŁOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2. CIĘŻARÓWKA:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ wózek widłowy - ciekawe i nieskopiowane z poprzednich zestawów rozwiązanie,
+ biało-zielona kolorystyka,
+ akcesoria na paletach - szczególnie silnik,
+ ciekawa konstrukcja, podoba mi się rozłożenie osi w stosunku do nadwozia,

PRZECIW:
- słabe minifigi,
- dużo dużych etykiet,
- szkoda, że akcesoria są takie niskie - na pace marnuje się miejsce,

Podsumowanie:
Zestaw jest zacny, bawialny ale puentując moją wypowiedź z początku recenzji, brakuje w nim jakiejś iskry innowacyjności. Coś a'la winda w tylnej części pojazdu lub inne rozwiązanie konstrukcyjne dobrze wpłynęłyby na całość, wizerunkowo przede wszystkim. Zestaw nie ma żadnych super klocków, nic unikalnego nie znajdziemy, dodatkowo jest kopią 7733 z 2008r. Na tym traci. Ale z racji, że ja nie mam w swoich zbiorach 7733 to finalny mój odbiór jest jak najbardziej pozytywny.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 60020 Cargo Truck

Post autor: przem »

recenzja jak zawsze rzeczowa i kompletna, to co mi się szczególnie podoba - to fotki - wyszły perfekcyjnie.
zmiana światła z jednego punktowego na dwa-trzy rozproszone zdziałała cuda :)
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60020 Cargo Truck

Post autor: Seba »

Cieszę się, że to zauważyłeś! Tak, zainwestowałem w dodatkowe oprzyrządowanie do mojej fotografii. Jest tam kilka nowych gadżetów, które rzeczywiście dodały "smaczku" zdjęciom.
Zdjęcia nie są perfekcyjne, ale czuję, że idę w dobrym kierunku :-)
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 60020 Cargo Truck

Post autor: nori »

Możesz zdradzić, jak teraz wygląda Twój warsztat fotograficzny?
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60020 Cargo Truck

Post autor: Seba »

Kupiłem namiot bezcieniowy, a w zasadzie to dwa. Pierwszy, duży 75cm x 75cm x 75cm, drugi mniejszy do "pierdołów" czyli 30cm x 30cm x 30cm. Oba namioty białe. Do tego cztery lampy światła ciągłego (dwie niskie i dwie wysokie), biała płytka z akrylu, mały statyw stołowy (średnio się sprawdza z dużym aparatem). Akurat, w tym konkretnym przypadku tj. 60020, miałem jeszcze pożyczony obiektyw Sigma 50/2.8 MACRO. To były moje pierwsze zdjęcia MACRO - ogólnie nie lubię tej gałęzi fotografii, to już zbytni detalizm*. Jednakże to jeden z nielicznych sposobów na zapełnienie klatki (nie marnując pikseli) zdjęciami małych detali. Do tego stałe gadżety: biała kartka papieru, czasami kilka książek i gazet do podparcia.

*-zdecydowanie jestem fanem długich ogniskowych klimaty a'la: 200/2 czy 120-300/2.8 czy 300/2.8 miałem też okazję postrzelać z 400/2.8 ^_^
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: 60020 Cargo Truck

Post autor: Mateyo82 »

Recenzja jak i okraszające ją zdjęcia jak zwykle na najwyższym poziomie. Mnie najbardziej urzekł wózek widłowy z tego zestawu. Jest naprawdę genialny.
ODPOWIEDZ