60060 Auto Transporter

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60060 Auto Transporter

Post autor: Seba »

Recenzja 60060: Auto Transporter

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 350szt.
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 3 duże worki i 3 małe
Spis części: BrickLink
Cena: ~100zł

Brickset
BrickLink

Dwie ostatnie recenzje dotyczyły pojazdów z Arktyki, więc dla przełamania zimowej passy powracam z czymś bliższym przeciętnemu zjadaczowi chleba. Wracamy do miasta, gdzie po szosach dziarsko mknie ciężarowy, piętrowy transporter samochodów osobowych. Myślę tu o zestawie 60060. Trzymając w dłoniach opakowanie raczej nie widzę tutaj zaskakujących rozwiązań czy skomplikowanych konstrukcji. To raczej podwozie, paka i skromne nadwozie. Jestem skory stwierdzić, że tę skromność TLG chce nadrobić przyczepą, która również "świeci" golizną, a możę bawialnością skoro konstrukcja skromna?

Opakowanie:
Prostokąt o wymiarach ok. 35cm x 20cm. Nic specjalnego, ale za to niemal 10cm gruby. Kolorystyka tradycyjna: niebieski dominuje. Na tyle, kilka scenek sytuacyjnych prezentujących opisywany zestaw.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Trzy książeczki. Odpowiednio 32 + 46 + 58stron. Pierwsza opisuje w około 20 krokach złożenie dodatków w postaci niebieskiego i czarnego samochodu. Dwójka i trójka opisuje montaż ciężarówki i przyczepy. Rozmiar standardowy. Nic zaskakującego wewnątrz.
Obrazek Obrazek

Minifig:
Dwójka panów. Pierwszy: kierowca transportera ubrany luźno i swobodnie. Dopracowany tors z mnóstwem detali. Guziki, kieszenie i zamki - ładnie i estetycznie to wygląda. Szkoda, że główka taka jakaś... menelska ze srebrnymi okularami, aby ukryć kaca. Całości dopełnia czerwona czapeczka z daszkiem. Drugi Pan to już elegancik. Taki James Bond. Pod krawatem! Marynara w paski i ulizane do tyłu włosy. Po raz kolejny minifigi miło zaskakują.
Obrazek Obrazek

Klocki:
Wybaczcie, ale oprócz torsów, to nic nie przykuło szczególnie mojej uwagi. Co się dziwić? Pisałem na początku o surowości konstrukcji i wręcz krzyczącej "goliźnie". Oto efekt ;-)

FOTY Z BUDOWY:
1. SAMOCHODY OSOBOWE:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2. CIĄGNIK:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

3. PRZYCZEPA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ aż 4 niezależne konstrukcje/pojazdy w jednym pudełku,
+ bawialność wynikająca z dużej ilości ruchomych elementów,
+ stabilnośc konstrukcji,
+ dopracowane minifigi,
+ mało etykiet (w sumie 7, z czego 5 to rejestracje),
+ niezły dawca kół - 14sztuk w zestawie!

PRZECIW:
- dziury za kabiną pilota, ogólnie całość nadwozia za kabiną prosi się o dosunięcie o jednego studa w stronę kabiny,
- prostota i "golizna" konstrukcyjna,
- trochę żółto-czerwonej jajecznicy w podwoziach,
- nie wiem dlaczego od spodu, w ciągniku i przyczepie, jest tyle białych round-plate'ów (używanych raczej w łodziach dla lepszego poślizgu)?
- nie wiem jak poprawnie powinien być "zamocowany" samochód na dolnym pokładzie: koła w wyżłobieniu = wówczas wystaje tył samochodu (jak na zdjęciu #28), czy jednak pchnąć go w stronę kabiny?

Podsumowanie:
Jeśli mnie pamięć nie myli, w historii Lego tego typu zestawy transporterów już się pojawiały. Tym samym 60060 nie jest żadnym przełomem w serii City. Aczkolwiek stanie się ważnym i charakterystycznym pojazdem w mieście Lego. Finalnie zestaw miło zaskakuje dając dużo radości małym kierowcom i mechanikom. Możliwość wjeżdżania i zjeżdżania, szczególnie na wyższy poziom to świetna frajda. Tu właśnie leży siła zestawu. To tu teoretyczna słabość konstrukcji przemienia się w najmocniejszy argument, FUN!
===
EDIT: Zmiana ustawień zdjęć i poprawki "interpunkcyjne".
Ostatnio zmieniony 05 paź 2014 19:29 przez Seba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60060 Auto Transporter

Post autor: LePrzemo »

zestaw fajny.
Jak dla mnie ta przyczepa jest niepotrzebna. No chyba że ktoś ma więcej samochodów.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ