60033 Arctic Ice Crawler

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Seba »

Recenzja 60033: Arctic Ice Crawler

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City / Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 108szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 2 woreczki (1 duży + 1 mały) + gąsienice luzem
Spis części: BrickLink
Cena: ~60zł

Brickset
BrickLink

Lato 2014, niemal 30 stopni upału za oknem, a Ty musisz się wcielić w skórę arktycznego badacza, gdzie też jest 30 stopni, ale poniżej 0 i zrecenzować najnowszą edycję Lego City. Seria Arctic, to reaktywacja tematu z początków tegoż milenium. Tam już pojawiły się śniegowe pełzacze, skutery i baza. Ciekawe jaki był "odzew z rynku" ? Biorąc pod uwagę, że niewiele tego wyszło chyba mierny, tym bardziej zaskakuje decyzja, dlaczego Lego postanowiło powrócić do monotonnego tematu Arctic? Przecież, tak naprawdę, w najnowszych setach nie odkryjemy niczego niesamowitego. Arctic 2014 daje nam również śnieżne pojazdy i bazę matkę. Całość kręci się także wokół poszukiwań i badań tego niedostępnego, zmrożonego landu. Co dokładniej wchodzi w skład serii?
60032: Arctic Snowmobile
60033: Arctic Ice Crawler
60034: Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost
60036: Arctic Base Camp
60062: Arctic Icebreaker
60064: Arctic Supply Plane
Dzisiejszy set, jest drugim co do wielkości, ale najmniejszym na mojej liście setów Arctic, które chciałbym mieć w swojej kolekcji. A jak w detalach prezentuje się 60033?

Opakowanie:
Niewielki prostokąt o wymiarach ok. 20cm x 10cm. Wiodący kolor to oczywiście niebieski, Arctic to odłam serii City, biel i błękit jako arktyczne tło i pomarańczowy wraz z niebieskim oraz odcieniami szarymi jako barwy klocków. Pokuszę się o stwierdzeni, że barwy nie zostały drastycznie zmienione w stosunku do setów z 2000;

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Mała 40to stronicowa książeczka, która w 36 krokach opisuje złożenie modelu. Na ostatnich stronach reklamy najnowszych setów, czyli cały Arctic i pociągi.
Do tego duży worek z częściami (bez numeracji), mniejszy z pierodłami, luzem gąsienice oraz szablon z etykietkami.

Obrazek Obrazek

Minifig:
...natomiast jakość minifigów, pojazdów jak i proporcje modeli stoją na zdecydowanie lepszym poziomie. Przykładem jest kierowca ice crawler'a. Korpus ma nadrukowane mnóstwo detali: 2 x logo Arctic, zamki, kieszenie, futro i nadajnik? Całość dopełniają równie dopracowane spodnie no i niebieski kaptur.

Obrazek Obrazek

Klocki:
Niewiele tu nowości, co jest silnym atutem zestawu. Z mojego punktu widzenia, jedynie poniższe dwie rzeczy traktuję jako "nowości".
Obrazek Black Tread Small (20 tread 'links')
Obrazek Light Bluish Gray Plate, Modified 2 x 4 with Pins

FOTY Z BUDOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnie dwie fotki wykonane wraz z 60032, którego kupiłem córce.

ZA:
+ gąsienice - świetnie prowadzi się auto z tym elementem. Ma się wrażenie, że tak właśnie działa oryginał. Leciutko tykają. Fajne !
+ klimat: miły i myślę, że dobry powrót do tematu, który wydawał się już równie odległy jak sama Arktyka,
+ dopracowany minifig,
+ kolorystyka,
+ zestaw umiejętnie odzwierciedla, lub przynajmniej daje takie poczucie, maszyny które są lub mogą być używane w arktycznych wyprawach badawczych,
+ duża bawialność,
+ stosunkowo niewiele naklejek, aczkolwiek uważam, że logo Arctic mogłoby być nadrukowane jak to zrobiono w skuterze: 60032,

PRZECIW:
- cena - w skrajnych przypadkach można kupić za to zestawy dwa razy większe z serii Great Vehicles,
- rozstaw osi - mógłby być większy,
- niestety wygląda słabiej w zestawieniu z podobnym pojazdem z 60036, niestety przez gąsienice

Obrazek

Podsumowanie:
Ice Crawler, do złudzenia przypomina mi moje pierwsze zestawy z przed 25ciu laty. Temat prosty, model również, brak dodatkowych atrakcji w zestawie (czyt. pojedynczy pojazd), niewielkie pudełko, nieco ponad setka części i w rezultacie dużo radości i zabawy, która mieści się w dłoni. Pojazdem, który warto zaznaczyć, zbudowano bazując na istniejących klockach. Świetny na mały prezent czy podarunek od fana Lego.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Amal »

Napisałeś "Lato 2014, niemal 30 stopni upału za oknem, a Ty musisz się wcielić w skórę arktycznego badacza, gdzie też jest 30 stopni, ale poniżej 0" Czuję się podobnie bo siedzę sobie w temacie Ice Planet. Krótka, konkretna recenzja sympatycznego, lodowego gąsienicowca. Bardzo podoba mi się układ, jakość i format zdjęć. Miło się to ogląda i czyta.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: tbzz »

Seba. Recenzja jak zwykle wyczerpująca, tak jak i fotki ;) Mam uwagę co do pojazdu. Wydaje mi się, że lepiej by wyglądał przy mniejszych ośkach, ale czterech. Coś mi tu brak tej czwartej osi. A że Lego wraca do tematu to dobrze. Może i doczekamy się powrotów co niektórych kultowych pozycji ;) Dzięki jak zwykle!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4559
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Sirius »

Też mam podobne odczucia. Teraz te gąsienice są sporo za krótkie. Powinna być jeszcze jedna oś albo chociaż tak jak w starszej odsłonie, szerszy rozstaw między osiami.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1308
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Havoc »

Pewnie coś takiego naśladowali (pomarańczowy w środku):
http://www.vintagesnowmobiles.50megs.co ... LCOURT.jpg" target="_blank
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Mateyo82 »

Tegoroczne odświeżenie serii Arctic bardzo mi się spodobało, choć wielkim fanem serii "nie kosmicznych" nie jestem. Zestawy prezentują się naprawdę znakomicie ale chyba za wyjątkiem tego. Pojazd ma takie dziwne proporcje. Moim zdaniem to gąsienice przeważnie dominują w tego typu łazikach. Na żyletki może bym i kupił ale na półkę na pewno nie. Poza tematem, sam jednak bardzo czekam na odświeżenie serii Aquazone z 1995 roku.
Awatar użytkownika
Ździsław Źdźbło
Posty: 100
Rejestracja: 11 gru 2014 18:05
Rok urodzenia: 1999

Re: 60033 Arctic Ice Crawler

Post autor: Ździsław Źdźbło »

Wiem, że się czepiam na siłę ale Light Bluish Gray Plate, Modified 2 x 4 with Pins występowało już w Adventures.
"Battlecruiser operational!"
ODPOWIEDZ