21105 Minecraft Micro World: The Village

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

21105 Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Legolas0232 »

Nowy dzień, nowa recenzja. Dziś coś dla fanów Minecrafta ale i też dla tych którzy mimo, iż w grę nie grali to zastanawiają się nad zakupem zestawu opartego na niej.

Obrazek


Seria: Minecreft
Figurki: 3 (Pig, Zombie, Villager)
Ilość elementów: 466
Rok wydania: 2013
Cena S@H: 149.99 zł, 49.99 $
Miejsce zakupu: Sklep z LEGO, Warszawa, Złote Tarasy
Waga: w przybliżeniu 800g



Skąd go mam?

Kilka dni temu, będąc na wycieczce szkolnej w Warszawie, odwiedziłem galerię Złote Tarasy. Już wcześniej wiedziałem, że znajduje się tam oficjalny sklep LEGO ( który w mojej okolicy nie występuje) toteż postanowiłem go odwiedzić. Gdy wszedłem do lokalu, zacząłem rozglądać się za czymś oryginalnym, ciekawym i ogólnie trudno dostępnym. Słowem: czymś co w mojej okolicy, bardzo trudno dostać. Dosyć długo krążyłem po małym sklepiku, przyglądając się co nowym zestawom które pierwszy raz miałem okazję trzymać w rękach takimi jak choćby Farnsforth Hause czy Ewok Village. Chodząc tak i nie wiedząc co wybrać, zacząłem wywoływać wyraźną irytację obsługi. Dopiero po kilku minutach, dostrzegłem kilka sześciennych, zielonych kartonów, opatrzonych logiem Minecrafta na jednej z głównych półek. Były to 21105 The Village i 21106 The Neather. Wiedząc o trudnościach z dostępnością tych setów, oraz o tym, że nigdzie indziej nie dostanę ich za lepszą cenę (na Alledrogo ceny wahają się między zł, a zł), postanowiłem nabyć jeden z nich. Miałem to zrobić już o wiele wcześniej za pośrednictwem S@H ale nie miałem zbytnich chęci na wykonywanie zamówienia internetowego. Czy dokonałem właściwego wyboru wybierając właśnie ten zestaw, a nie The Neather, która wtedy wydała mi się "nudniejsza"? Przekonacie się czytając dalszy ciąg recenzji. ;)

Historia zestawu

Nieco ponad rok temu, na rynek wszedł kolejny produkt z serii LEGO Cuusoo ( teraz przechrzczonej na LEGO Ideas). Był to mikro-świat z kultowej już gry Minecraft czyli 21102- Minecraft Micro World: The Forest. To, że to właśnie ten pomysł przeszedł pomyślnie "recenzję" TLG nie było zbyt dużym zaskoczeniem: w ostatnim czasie na rynek weszło naprawdę sporo produktów opartych na tej grze: breloczki, figurki, poradniki w twardej oprawie, kartonowe zabawki, figurki. Dostaliśmy też pudełkową wersję gry na Xbox'a 360 oraz wersję mobilną na tablety i komórki. Nic więc dziwnego, że i LEGO postanowiło dodać do swojej oferty coś z pod znaku tej pikselowej rozrywki. Nie trzeba było czekać długo aby okazało się, że LEGO planuje wydanie kolejnych zestawów z tej serii. Jak się później okazało miały to być właśnie 21106- The Nether i 21105- The Village. Niestety wyniki sprzedaży tych zestawów nie są mi znane, ale podejrzewam, że są dość wysokie, jeśli nie u nas gdzie trudno je dostać to przynajmniej za oceanem, gdzie zainteresowanie Maincraftem jest chyba jeszcze większe niż w naszym kraju, a z dostępnością nie ma problemów. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że wkrótce na rynek wejdzie kolejny zestaw- 21107 The End, oraz, że TLG planuje wydawanie zestawów z Minecrafta w skali minifig. Jak więc widać napływ na rynek, coraz to nowych produktów opartych na tej kultowej grze jest ogromny!!! :-)

Pora zatem zająć się samym zestawem:

PUDEŁKO

Otrzymujemy tu bardzo dobrze wyglądający kartonowy sześcian (11.8cm x 11.8 cm x 13.8 cm- tak, wiem to nie jest idealny sześcian, ale na pierwszy rzut oka, na taki wygląda ). Opakowanie utrzymane w bardzo oryginalnej pikselowej szacie graficznej, charakterystycznej dla Minecrafta.

Od frontu widać zestaw w całej okazałości wraz z figurkami:

Obrazek

Po bokach znajdziemy wizerunek "wersji alternatywnej" ( nie bardzo różniącej się od oryginału), wydane jak dotąd zestawy, oraz kolejne ukazanie naszego zestawu, tym razem podzielonego na swe cztery fragmenty :


ObrazekObrazek Obrazek

Od góry natomiast nasze figurki w skali rzeczywistej:

Obrazek


Muszę przyznać, że już samo pudełko wzbudziło mój zachwyt! Małe, zgrabne, mieści się w dłoni. Naprawdę ma swój urok. Aż żal mi go było otwierać ;)


OTWARCIE

Mimo, że opakowanie i jego niecodzienne jak na normy TLG kształty, bardzo mi się podobały to miałem lekkie obawy co do zawartości. Sądziłem, że opakowanie będzie wypełnione tylko do połowy, jak to zwykle bywa. Jednak dopiero po dotarciu do domu, po dwóch dniach oczekiwania, było mi dane, móc otworzyć pudełko i zobaczyć jak bardzo się myliłem:

Obrazek

Opakowanie jest wypełnione dosłownie po brzegi. Jak na sam początek to naprawdę świetna wiadomość, która zachęca do zajrzenia dalej.

Wyjmujemy zawartość, na którą składają się:

- siedem nieponumerowanych woreczków:

Obrazek

- instrukcja podzielona na dwie książeczki:

Obrazek

- oraz znany nam już, dodawany do zestawów od 2012 (tych nieco większych) rozdzielacz klocków:

Obrazek

INSTRUKCJA

Podzielona na dwie części. Każda z nich ma po 32 strony. Na każdą z nich, składa się złożenie dwóch z czterech modułów zestawu. Błędów brak. Na pierwszych stronach instrukcji numer 1, znajdziemy informację czym jest Minecraft, oraz przedstawienie wszystkich trzech zestawów z tej serii. Opisów w języku polskim oczywiście brak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej reklam nie znajdziemy ( poza rozdartym dzieciakiem na ostatniej stronie).

FIGURKI

Dostajemy trzy, a konkretnie: Pig (Świnia), Zombie, oraz Mieszkańca wioski ( Villager).

Obrazek Obrazek
Cóż, prostszych figurek w ofercie TLG chyba nie ma (poza DUPLO) , co nie oznacza, że są złe. Są świetne. Najbardziej spodobała mi się urokliwa świnka z jej przepięknym nadrukiem. Pozostałe dwie, również bardzo sympatyczne. Nadruki na bokach plate'ów 1x1 są bardzo dokładne, jak na swój mikroskopijny rozmiar. Spośród wszystkich jak dotąd wydanych figurek z serii Minecraft te nie specjalnie się wyróżniają, jednak są bardzo interesujące, a ich prostota, tylko dodaje im uroku.


ZESTAW

Został podzielony, jak już wcześniej wspominałem, na cztery moduły. Każdy z nich budujemy na plate 8x8. Najpierw powstają podziemia:

Obrazek Obrazek

W dwóch modułach w ścianach jaskiń budujemy miejsca, w które swobodnie możemy włożyć fragment ściany, a potem go wyjąć, by zajrzeć do środka:

Obrazek Obrazek

W każdej z czterech części znajdziemy bramę. Jako, że nie grałem w grę, nie wiem jaką odgrywają one w niej funkcję, ale tu prezentują się naprawdę majestatycznie- ustawione w mroku, w ich pobliżu wiszą pochodnie.

Następnie powstaje powierzchnia ziemi. Trzeba nadmienić, że do jego budowy zużywamy naprawdę sporą ilość flat tile'i 1x1. Ma to odwzorować efekt Minecraftowego świata, podzielonego na charakterystyczne kwadraciki. Na pierwszym module znajdziemy pole uprawne:

Obrazek Obrazek

Na drugim mniejszy domek na urokliwym polu trawy:

Obrazek Obrazek

Swoją drogę, zdziwił mnie sposób budowy okien, które powstają z serków, a nie jak można by się spodziewać z plate'ów 1x1:

Obrazek

Trzecia część to kolejny domek (tym razem nieco większy):

Obrazek Obrazek
Obrazek

Ostatnia i moja ulubiona część to góry. Mimo, że są bardzo proste, to mnie się spodobały. Białe, pojedyncze tile dają świetny efekt, imitując śnieg na kwadratowych wzniesieniach:

Obrazek Obrazek

Moduły łączymy ze sobą za pomocą krzyżykowych pinów. Dzięki temu możemy je też łączyć z innymi zestawami z serii, podobnie jak w Modular Bildings. Sporym minusem jest to, że po połączeniu ich według instrukcji, zestaw dzieli się na dwie części które nie trzymają się ze sobą zbyt mocno. Niestety, choćbyśmy próbowali bardzo długo, zmieniając ich układ to efekt będzie nadal taki sam:

Obrazek

Tak prezentuje się połączenie wszystkich czterech modułów, wedle instrukcji:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Zestaw wraz z figurkami, prezentuje się wprost wspaniale:

Obrazek

Po budowie zostaje, garść drobnicy:

Obrazek

PODSUMOWANIE

Za cenę 150 zł otrzymujemy naprawdę porządny zestaw. Znajdziemy w nim ogromną ilość flat tile 1x1, co jest sporym plusem. Inne elementy, choć nie rzadkie, to bardzo przydatne. Tyle o samych częściach. Jeśli o chodzi o bawialność to jest ona naprawdę spora: zestaw został tak zaprojektowany, że możemy go dowolnie zmieniać, przebudowywać itd.
Figurki, choć niezwykle proste, to bardzo urokliwe. Kwadratowy świat zestawu, tak mi się spodobał, że postanowiłem kupić grę i pozostałe trzy sety! ;)

Za:
- ogromna ilość przydatnych elementów
- bardzo fajne opakowanie
- ogromna bawialność pod względem przebudowywania
- sympatyczne figurki
- urokliwy i kwadratowy "świat" zestawu

Przeciw:
- cena
- połączenie modułów wedle instrukcji sprawia, że trochę się "rozjeżdżają"
- trudna dostępność


Naprawdę polecam! Zwłaszcza fanom gry i osobom lubiącym przebudowywanie ;)

PS. Wkrótce mam nadzieję zaprezentować wersje alternatywne tego zestawu.

Mam nadzieję, że recenzja się przydała i podobała. Piszcie, proszę w komentarzach, co sądzicie. Pozdrawiam! :-)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2014 21:01 przez Legolas0232, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: SERVATOR »

Recenzja czytelna i jak dla mnie jest w niej wszystko co potrzebne. Tę serię znam całą a Minecraft (pierwszy, zielony set) mam. To był wymarzony prezent dla dziecka zafascynowanego światem Minecraft. Miałem bardzo podobne wrażenia do Twoich a najbardziej podobało mi się to właśnie "napakowanie" pudełka. Na szczęście jeden set wystarczył bo w sumie drogie toto. Dla mnie stosunek wartość (zadowolenie)/cena w skali 1-5 jest na poziomie 3,5.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: jetboy »

Trudna dostępność? Cały czas jest bez problemu na s@h.

Byłby świetnym dawcą gdyby nie cena.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Legolas0232 »

Ale poza tym sklepem, dość trudno go dostać, a jeśli już to za około 200 zł.
Zdziennik
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2014 09:55
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Zdziennik »

Jak dla mnie to w tych minecraftowych zestawach nie ma niczego szczególnego. Są dobrze zaprojektowane, bo widać do czego nawiązują, ale mi się nie podobają :)
interesado
Posty: 141
Rejestracja: 03 kwie 2014 08:13
Rok urodzenia: 1900

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: interesado »

W Złotych Tarasach nie ma oficjalnego sklepu LEGO
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Legolas0232 »

Dziwne, że w nim byłem... Zmaterializował się? Sprawdź sobie w spisie sklepów tej galerii.
Ananas
Posty: 343
Rejestracja: 19 lip 2013 22:15
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Opole

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Ananas »

Tu jest lista z oficjalnymi sklepami LEGO. To w czym byłeś, to był po prostu sklep z klockami LEGO.
A zestaw marny, bo nigdy w minecrafta nie grałem :P
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Legolas0232 »

Ale należał tylko do LEGO. Wiem, że w naszym kraju nie ma sklepu, który można by uznać za prawdziwy Lego-sklep, taki z Brick wall itp. ale ten chyba można chyba uznać za oficjalny, tyle, że taki w "polskiej wersji".
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: 21105- Minecraft Micro World: The Village

Post autor: Jerac »

Hm, drobiazg do poprawy: w opisie instrukcji są wycieraczki zamiast liczby stron, a te "bramy" w podziemiach to są stemple od kopalni ;)
Szarnywirk
ODPOWIEDZ