41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: SERVATOR »

Pomimo, że druga seria Lego Mixels nie jest jeszcze oficjalnie zaprezentowana ani dostępna w S@H a na Brickset.com stoi, że "This set has not yet been released" to ja mam tego stworka już od PRZEDwczoraj :)

Obrazek
41511 Flurr by The Brothers Brick, on Flickr

Seria Mixels powoli zaczyna zdobywać zaufanie szerokiego kręgu klientów. Głównym, choć nie jedynym powodem jest cena. Za około 15-18 zł możemy bowiem nabyć sporą ilość fajnych, niejednokrotnie rzadkich klocków. Cena sprawia również, że jest to bardzo fajny pomysł na miły drobiazg dla milusińskich.

A że jest to LEGO, to finalnie złożone stworki nie dość, że wyglądają sympatycznie i są bardzo bawialne, to do tego są trwałe, dobrze wykonane i nie rozpadają się jak klocki taniej "konkurencji". To zapewne powody dla których cieszą się one sporym powodzeniem a okresowo występują nawet trudności z możliwością ich zakupu. Na Allegro, saszetki z pierwszej serii kosztują nawet pod 30 zł.

Jeszcze jednym elementem przyciągającym do zakupu (zwłaszcza dzieci) jest fakt, że świat Mixeli można poznać oglądając kreskówkę na Cartoon Network. Jeżeli dodać do tego możliwość zagrana w dedykowaną serii grę Calling all Mixels to mamy przepis na murowany sukces projektu.

Mnie już kupili. Dla mnie i mojego syna, to ostatnio ulubiona seria LEGO :)

Na chwilę obecną wiemy już że zapowiedziane są 3 serie Mixeli. Od dwóch miesięcy w sklepach jest seria 1, obecnie można już dostać serię 2 i znamy już z „przecieków” zdjęcia oraz filmy dotyczące serii 3. Cała seria będzie jak zwykle pokazana np. >TU<.

Z ciekawostek należy wspomnieć o bardzo ciekawej inicjatywie fanów Lego z Brickset.com.
W przypadku pierwszej serii zorganizowany tam został bardzo ciekawy KONKURS na modyfikacje Mixeli. Do konkursu zgłoszono prawie 600 prac, z czego sporo jest naprawdę wartych uwagi. Prace można obejrzeć >TU<.
Wcześniej sygnalizowano, że dla kolejnych serii takie konkursy również się pojawią. Warto więc gromadzić "materiał" i już nawet teraz tworzyć własne kreacje. Zapewniam, że zabawa jest SUPER!

Po przydługim wstępie, który jednak chyba należy uznać za przydatny bo na naszym forum do tej pory nie było szerszej prezentacji tej serii KILKA słów o samym FLURR-ku.

FLURR to smok (a właściwie raczej smoczek) z krainy lodu. Permanentnie zieje lodem. Poza skrzydłami, które są u niego czarne przybrał błękitno-szare barwy dobrze chroniące go w krainie z której pochodzi. Jest dość ufny do ludzi co niestety źli ludzie potrafią niecnie wykorzystać.

Obrazek

Obrazek

Mój smoczek dotarł do mnie w standardowym, firmowym opakowaniu tj. niebieskiej saszetce.

Obrazek
LEGO Mixels Series 2 Flurr (41511) by tormentalous, on Flickr

Miałem niesamowitą przyjemność być pierwszym który pozwolił mu ujrzeć światło dzienne. Zaraz pojawił się przy mnie mój 6 letni syn, który natychmiast zajął się jego powstaniem „z popiołów”.
Uprzedzając pytania. Ten jasny niebieski kolor to stosunkowo nowy Medium Azur.

Obrazek

Oczywiście skorzystał z dołączonej do zestawu instrukcji….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kończąc budować zobaczył coś od czego od razu zaświeciły mu się oczy. TAK to było TO. Coś o czym słyszał ale w co nie do końca wierzył…… Kod do gry „Calling all Mixels” !!!

Obrazek

Oczywiście dla dobra dziecka musiałem ukryć go przed Waszymi oczami ;) Swoją drogą ciekawe czy kody są unikalne. Na razie nie mam jak tego sprawdzić.

Po otrząśnięciu się z szoku po tej w sumie nie do końca spodziewanej atrakcji mogliśmy znowu zacząć się cieszyć stworkiem, którego zgodnie z oczekiwaniem Lego nazwaliśmy FLURRkiem.

Obrazek

Bardzo cieszymy się, że jest z nami a i on (chyba) wygląda na zadowolonego. Musieliśmy obiecać mu, że Mr. Burns będzie trzymał się od niego z daleka!

Wkrótce planujemy powiększenie rodziny. A jak rodzina się rozrośnie, to i może jakiś kolejny opis pojawi się na sieci.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Sorry za ewentualne niedociągnięcia. Jakość zdjęć nie powala ale mam nadzieję, że mimo wszystko to co najważniejsze udało mi się przekazać.
--------------------------------------

Recenzję tę opublikowałem wczoraj na LUGPol.
Jako, że przecieram szlaki w pisaniu recenzji chętnie poznam opinię Was wszystkich.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014 12:01 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: Legolas0232 »

Recenzja bardzo dobra, ale skąd go wytrzasnąłeś!?
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: SERVATOR »

Są już na Allegro i w niektórych sklepach stacjonarnych. Mój jest z warszawskiego sklepu Lorien przy ul. Marszałkowskiej.
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: nisiia »

Ale tak z oczu to trochę jak SID z Epoki Lodowcowej wygląda... ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: jetboy »

W złotych tarasach tez już mają, ja kupiłem 41509
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: Lordofdragonss »

Super i ekstra,ale pokaż zdjęcie Maxa! :)
Niebiescy, Lodowi, Frosticoni rządzą. Trzeba będzie złapać je wszystkie jeszcze raz!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 41511 FLURR Lego Mixels Seria 2

Post autor: SERVATOR »

Kto ma dzieciaki, to może go to zainteresuje.
Mój syn Antek (6 lat) ma swój profil na Flickr >KLIK!<
Wczoraj nauczyłem go robić fotki, lekko je edytować (głównie kadrować) i wrzucać na stronkę. Wszystko robione na tablecie (IPAD II) więc jakoś zdjęć nie powala - nie jest to jednak wina dzieciaka bo moje wyglądają podobnie :)
Wczoraj bawił się on w modyfikacje paszczy Flurrka.
ODPOWIEDZ