6592 Vacation Hideaway

Moderator: nori

Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 6592 Vacation Hideaway

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Mówi się "cud, miód i orzeszki". :)
Fakt dwa zestawy tego typu w jednym domu i świat nie istniał.

Ja bawiłem się u znajomych 6370 Weekend Home i to było coś.
Sam miałem jakiś zestaw BASIC z większym domkiem, do dzisiaj nie znalazłem co to mogło być. Jednak miałem tylko jednego ludzika, bez roweru i to nie było już to.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 6592 Vacation Hideaway

Post autor: Silverbrick »

Miasto Lego się rozwinęło i dlatego kiedyś było Town a teraz już się na to City mówi. ;) Konstrukcje takiego pokroju mają zdecydowanie coś w sobie, dlatego też tak mocno lubiłem impulsy. No i od wszystkich skal minifgowych zawsze lepsza jest klasyczna skala z wielu zestawów Lego. Czy dzisiaj miałby rację bytu? Myślę, że dziś etap rozwoju serii jest już zupełnie inny, a po pójściu w przód nie cofa się. Można by było za to zrobić reedycję. Trochę więcej detal iw domku, nieco mniej jaskrawa kolorystyka, inna choinka i oczywiście lepsze (czyt. bardziej zaawansowane) figi. Myślę, że bardziej by to przypominało mimo wszystko Creatora niż City, który to uzupełnia tą drugą o tematy cywilne. Dzisiaj może i wygląda niedzisiejszo, ale za tamtych czasów pewnie był standardowym katalogowym zestawem. Choć nie do końca, bo dziś byśmy nowy zestaw zobaczyli pierwszy raz poprzez przecieki, a w tedy było zupełnie inaczej. Sentyment i wspomnienia z dzieciństwa są charakterystyczną cechą starych zestawów niezależnie kiedy był okres, który się wspomina...
ODPOWIEDZ