Johnny Thunder (Adventurers)

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Johnny Thunder (Adventurers)

Post autor: nori »

Obrazek

Johnny Thunder

Znany też jako Sam Grant, Joe Freemann, Johnny Trovao, Johnny Trueno, J.Thundera.

Odważny zawadiaka z charakterystycznym wąsikiem.

Pochodzi z Australii.

Johnny Thunder – główny bohater i twarz niezapomnianej serii Adventurers.

Obrazek

Piaskowa bluza, czerwona chusta, za pasem rewolwer. W takim stroju spotkaliśmy go na piaskach pustynni Egipskiej, w Dżungli Amazońskiej oraz na zaginionej wyspie dinozaurów. Podczas podróży do krajów orientu zmienił się delikatnie jego wizerunek, na twarzy pojawił się rowek na brodzie oraz błysk w oku. W Indiach zmienił bluzę na zieloną, na Mount Everest wyruszył w ciepłej, brązowej kurtce, wreszcie w Chinach ponownie przyodział swój standardowy ubiór.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Johnny Thunder, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z uniwersum TLG, prawdziwa legenda.

Ale to nie o nim chciałem się rozpisywać, a o kimś specjalnym.

Jego ojcu.

Henrik S Clausen, ojciec naszego bohatera, mający pieczę nie tylko nad powstawaniem serii Adventurers, ale też pozostałych przygodowych serii, czyli Indiany Jonesa i Pharaoh's Questa.

Dla maniaka wszystkich trzech wyżej wspomnianych serii, postać niezwykle ważna, jakże więc było moje wielkie zaskoczenie i radość, gdy pewnego dnia, za pośrednictwem nieocenionego Adama, do mych drzwi zapukał ten oto jegomość:

Obrazek

Obrazek

Zgadza się, Thunder w pełnej okazałości.

Jednak jest jedna rzecz, która odróżnia go od jego braci, i nie mówię tu o detalach buźki czy stroju.

Obrazek

Obrazek

Nie jestem łowcą autografów, ale Johnny Thunder z własnoręcznym autografem jego ojca...
...to po prostu coś niezwykłego, pewne ukoronowanie mojej pasji powiązanej z tymi niezwykłymi seriami.

Czy muszę wspominać, jaką radość wywołała u mnie ta figurka?

Sam Henrik złożył już wcześniej podpis w Adventurers w postaci... tablicy rejestracyjnej!

Obrazek

Pierwsze dwie litery, to oczywiście jego inicjały, natomiast cyfry oznaczają pewien numer, powiązany oczywiście także bezpośrednio z nim.

Obrazek

Johnny Thunder, Indiana Jones, Jake Raines. Mam nadzieję, że Henrik nadal będzie kultywował swoją pasję i niejednokrotnie jeszcze będziemy mogli przeżyć wielkie przygody wraz z małymi plastikowymi ludzikami...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Johnny Thunder (Adventurers)

Post autor: Silverbrick »

Słyszałem, że podobno za czasów serii Adventures, Lego było lepszej jakości niż dzisiaj. To prawda?
ODPOWIEDZ