3300005 Copenhagen (LEGO Store Grand Opening Exclusive Set)

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

3300005 Copenhagen (LEGO Store Grand Opening Exclusive Set)

Post autor: nori »

Obrazek

3300005 Copenhagen

Czerwony autobus opisany przez Nexusa doskonale wpasowywał się w klimaty Londyńskie. Mimo „nieco” innej formy, specjalny zestaw z „Wielkiego Otwarcia” pewnego sklepu w ojczyźnie klocków LEGO, także budzi jak najbardziej pozytywne wrażenia.

Seria: LEGO Store Grand Opening Set
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 56
Ceny: na BrickLinku chore...

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Obrazek

Kopenhaga (duń. København) to największe miasto Królestwa Danii a jednocześnie stolica tegoż państwa nordyckiego. Wreszcie miasto to doczekało się własnego sklepu firmowego, a co mogło zostać głównym tematem specjalnego zestawu wydanego z okazji otwarcia, jak nie jedno z najbardziej urokliwych miejsc stolicy?

Kanał portowy Nyhavn (dosłownie: Nowy Port) charakteryzuje się wielokolorowymi hanzeatyckimi kamieniczkami oraz przycumowanymi tuż obok starymi żaglowcami. Nyhavn obecnie jest nastawiony na turystów, co przekłada się w nagromadzeniu (zazwyczaj przepełnionych) knajp, piwiarni oraz restauracji, jednak można się tu natknąć też na antykwariaty czy muzeum bursztynu Ravhuset. W domu pod numerem 67 mieszkał i tworzył słynny bajkopisarz Hans Christian Andersen, zresztą podobno to właśnie tu spod jego pióra wyszła jego pierwsza bajka.

Obrazek
zdjęcie: Scythian

Obrazek
zdjęcie: El Bichólogo Errante

9 kwietnia, 2011 roku. Szczęśliwcy którzy podczas (wielkiego) otwarcia sklepu firmowego w Kopenhadze wydali w tymże sklepie ponad 199DKK otrzymali specjalny, limitowany zestawik.

Opakowanie nie zachwyca, ot standardowy woreczek, zadrukowany głównie wielojęzycznymi ostrzeżeniami o ryzyku uduszenia.

Obrazek

Pełnokolorowa instrukcja sprawnie prowadzi nas przez relatywnie krótki czas budowy. Nie zabrakło indeksu elementów, dzięki któremu już nasuwa się pewne spostrzeżenie, co do specyficznych elementów tu występujących.

Obrazek

Obrazek

A jak prezentuje się konstrukcja? Kanał, zacumowany żaglowiec bez żagla, kolorowe kamieniczki, czerwone daszki. Nieco karykaturalne, przyjemne w odbiorze, urokliwe. Konstrukcja niby prosta, ale prezentuje się naprawdę zacnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak uroku nadają jej pewne specyficzne elementy. Trzy rodzaje cegiełek: żółta 4x2, biała 2x2 i pomarańczowa 2x2 posiadają czarne nadrukowania..
I aż wypunktuję:
- nadruki nie naklejki!
- elementy z takimi nadrukami występują TYLKO I WYŁĄCZNIE w tym zestawie!
- czarne nadruki sprawdzają się idealnie jako okienka w tak małych kamieniczkach
- każdy element występuje w liczbie sztuk trzech

Aż niebywałe, że TLG pokusiło się o wyprodukowanie nowych elementów do tak małego i specyficznego zestawu.

Obrazek

Ale trzeba przyznać, kamieniczki pozbawione okienek tracą strasznie dużo na wdzięku...

Obrazek

Bardzo lubię serię Architecture w której ukazuje się wiele miniatur perełek światowej architektury, więc tym bardziej ślinię się na każdy nowy zestaw z serii LEGO Store Grand Opening Set który nawiązuje do danego miasta poprzez charakterystyczny budynek. Miniaturka Nyhavn nie była tu wyjątkiem, jednak, o ile większość takich budyneczków można jeszcze sobie poskładać we własnym zakresie, to w przypadku niniejszej konstrukcji problematyczne były elementy z nadrukiem. Jasne, można kombinować z naklejkami czy markerami, ale w końcu, co oryginał to oryginał.

Gdy otworzyłem pudełko z pewnymi gratami od nieocenionego Adama, wśród wielu skarbów, pałętał się mały woreczek. Na początku nie skojarzyłem co zawiera, a i Adam nie wspominał co do pudła wsadza. A jak wreszcie skojarzyłem, to odtańczyłem dwudniowy taniec radości i uchachania. Za co dziękuję pięknie autorowi niespodzianki, ciekawe czy zdawał sobie sprawę, jak rajcują mnie takie cudeńka?!

A wracając do zestawu: jak już wspominałem, konstrukcyjnie jest to mała perełka, niestety, pod względem dostępności, solą w oku są elementy z nadrukiem okienek. Dlatego też zestawik należy traktować jako ciekawostkę, zresztą podobnie jak pozostałe zestawiki z serii LEGO Store Grand Opening Set. No chyba że ktoś trafi jakąś okazję na e-bayu czy gdziekolwiek indziej – wtedy jak najbardziej – brać bez namysłu. A jak chcecie nabawić się palpitacji serca, sprawdźcie ile za to maleństwo życzą sobie niektórzy sprzedawcy na BrickLinku...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ