3177 Small Car (Mały Samochód)

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Wallas
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2014 19:53
Rok urodzenia: 1988

3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: Wallas »

Nie jest to moja pierwsza recenzja Lego, ale pierwsza którą Wam tu podrzucę.

Obrazek

Seria: Lego City
Numer katalogowy: 3177
Rok wydania: 2010
Producent: Lego
Liczba minifigurek w zestawie: 1 (ale za to z walizką!)
Liczba elementów w zestawie: 43



Miłego oglądania.
RecenzjeZabawek.pl
Polskie recenzje zabawek i modeli z całego świata.
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2014 16:29
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: 3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: Bartex0805 »

Zestaw znany i lubiany, mały zgrabny samochodzik, wyglądem przypominający Smarta. Jednak na przykładzie tego zestawu widać, że Lego zamiast iść do przodu się cofa. Chodzi o robienie z dzieci debili, dosłownie. Tak ja to nazywam, bo jak można nazwać wtykanie klocków innych kolorów w miejsca, które widać, celem łatwiejszego ich rozróżnienia podczas budowy. Psuje to tylko wygląd. Kupujemy pojazd biało- czarny a dostajemy jeszcze kilka klocków zielonych, a do tego ta niebieska kierownica zupełnie nie pasująca. Kiedyś (lata 90') kupowało się zestaw w kolorach żółto- czarnym i takie były klocki. Dziś bierzemy, pierwszy z brzegu zestaw, a dostajemy mix kolorów, bo okazuje się, że tylko pozornie na zewnątrz kolory są takie jak na opakowaniu, a w środku konstrukcji, prawdziwy mix.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: 3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: hippotam »

Aż sprawdziłem jaki straszny ten miks kolorów. Chodzi o cztery zielone płytki 1x2 i kierownicę- to jedyne części odbiegające barwą. Nie możesz sobie wymienić na białe, jak ci przeszkadza?
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2014 16:29
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: 3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: Bartex0805 »

Akurat odniosłem się do tego zestawu, tak mogę wymienić nie ma problemu, ale jak policzę że mam podobnych zestawów 10 gdzie w każdym jest 5 klocków odmiennego koloru to już nam się robi 50 klocków. Ogólnie takie wtykanie klocków innego koloru gdzieś w środek budowli to moim zdaniem krok w tył. Jednak to jest okazja do innej rozmowy w innym temacie.
Wracając do tegoż konkretnego zestawu to mimo tych brzydkich klocków jest super. Miał bardzo dobrą cenę, a co za tym idzie sprzedaż. Dziwne, że lego nadal robi tylko te małe zestawy takie oklepane quad strażaka, motor policjanta. Przydało by się wrócić do takiego pomysłu, mogli by zrobić taki mały samochód kabriolet.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: nori »

Wtykanie różnokolorowych klocków do środka ma swoje uzasadnienie - chodzi o sposób budowania zestawu przez dziecko - ogólnie elementy powinny być jak najbardziej różnorodne, tak by budowa przebiegała w jak najmniej "stresujący" sposób. Tak więc rozróżnienie elementów kolorami - nawet pstrokatymi, co komu to przeszkadza, skoro w gotowym modelu są niewidoczne - wpływa na komfort budowania. Klient ma być zadowolony, a głównym klientem jest dziecko, a nie AFOL: oni mają inne zestawy niż małe samochodziki.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
kobalt
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1000
Rejestracja: 19 sty 2014 18:37
Rok urodzenia: 1977
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 3177 Small Car (Mały Samochód)

Post autor: kobalt »

Samochodzik ten można łatwo przerobić na filmowe autko Emmeta (The Lego Movie) - dodajemy parę części i gotowe

Obrazek
Linki do instrukcji :
Obrazek
Obrazek

[Materiały z : ToysRUs: FREE Lego Movie Building Event]
ODPOWIEDZ