60053 Race Car

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60053 Race Car

Post autor: Seba »

mini Recenzja 60053: Race Car

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 100szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 3 woreczki
Spis części: BrickLink
Cena: ~ 35zł

Brickset
BrickLink

Mini recenzja, bo zestaw mini, ale i foty trochę okrojone. Set jest przeznaczony dla mojej córki, więc razem z nią składałem i nie było możliwości wykonania zdjęć w czasie montażu. Muszę przyznać, chociaż to mało obiektywne, ale córka nieźle radziła sobie z budowaniem. Ma dopiero 3,5roku ale bardzo dobrze radziła sobie z wyszukiwaniem jak i montażem klocków. Zauważyłem, że największym problemem było dociskanie :-) Sam zestaw ? Jak już pisałem, dla mnie najciekawszy mini zestaw w Great Vehicles 2014: 1st wave. Octan'owe umaszczenie, ciekawa bryła i koła.

Opakowanie:
Niemal 15cm x 15cm. Widzę, że ustandaryzowane dla wszystkich mini setów w tym roku. Fajnie, nie ma rozrzutu rozmiarowego. To chyba wdrożono we wszystkich rozmiarówkach w serii Great Vehicles. Poza tym nic specjalnego.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Przerośnięta. Większa od pudełka. Do tego 33 kroki dla 100 klocków. Bez komentarza ...
Obrazek

Worki
Trzy. Też sporo jak na taki zestaw, ale to nie przeszkadza i nie kłuje w oczy :-) Luzem, w kartoniku, były etykiety.

Minifig:
Pan kierowca w Octanowym stroju wyścigowca. Dziwne, że nie uśmiechnięty dygając puchar niemal swoich gabarytów ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

== == == == == ==

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ ciekawy / bawialny zestaw
+ zwarta, niekonwencjonalna konstrukcja nic się nie psuje w ręku niemal czterolatki
+ octan'owe kolory
+ fajne koła
+ łatwo dostać się do kabiny ...

PRZECIW:
- ... za to trudno z niej wyjąć kierowcę, najpierw wyciągasz kask, potem resztę
- DUŻY puchar
- spojler jest jakiś dziwny, za bardzo odstaje od reszty (kolor, kształt, forma) - nie jest designerski ;-)

Podsumowanie:
Miły, zgrabny, ciekawy, niebanalny. Najciekawsza pozycja z zestawów mini serii Great Vehicles. Niestety nie dla fanów dużych pojazdów. Ja kupiłem go córce, bo na mnie nie robi wrażenia na tyle, aby dołączyć go do Tow Truck'a, Logging Truck'a czy Airport Fire Truck'a.
Awatar użytkownika
hitman
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2014 20:39
Rok urodzenia: 1983

Re: 60053 Race Car

Post autor: hitman »

Recenzja, w tym wypadku mini, jak zwykle na wysokim poziomie, tak samo zdjęcia (ostatnie zdjęcie... mistrzostwo). Co do samego zestawu, jest naprawdę świetny. Bez cienia wątpliwości mamy do czynienia z samochodem wyścigowym, pełnym ciekawych detali. Charakteru dodają fajne spojlery, bardzo niskie zawieszenie, sportowe koła czy szeroka 6 studowa bryła autka. "Wsparcie" Octana wpływa na atrakcyjność kolorystyczną. Trwałość konstrukcji zależy od traktowania, mój 6 leni chrześniak po jednym dniu zabawy uszkodził ramię spojlera;)
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60053 Race Car

Post autor: Seba »

hitman pisze:ostatnie zdjęcie... mistrzostwo
Dzięki. W sumie wyszło przypadkiem. Kończyłem już prace, zgasiłem główne światło ale pozostawiłem włączony aparat i to właśnie tam pojawił się niemal gotowy motyw - jak na finalnym zdjęciu. Wystarczyło lekko poprzesuwać, żeby kadrowo było OK, dodatkowe punktowe źródło światła w postaci latarki i pstryk.
Ja interpretuje je dwojako. Z jednej strony "powrót mistrza" - do wyścigów, po latach. Samochód ma lekko "starodziejną" bryłę, więc pasuje, z drugiej to może być także "odejście mistrza", który swoim "starodziejnym" rumakiem musi kierować się już do parkingu, aby zrobić miejsce młodszym i szybszym.
hitman pisze:Trwałość konstrukcji zależy od traktowania, mój 6 leni chrześniak po jednym dniu zabawy uszkodził ramię spojlera;)
U mnie jeszcze w całości, ale jeśli cokolwiek pęknie to fakt, ramiona spojlera wydają się najbardziej podatne na uszkodzenia.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 60053 Race Car

Post autor: glaz_pimpur »

Dzięki za recenzję. Bardzo fajny zestaw, także jako dawca części. Już wcześniej zwróciłem uwagę na zaokrąglone skosy, ale nie zauważyłem NOWYCH OPONEK! W tym już momencie wiem, że to jest mój must have, zwłaszcza że cena niska i nie grozi zawaleniem budżetu.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa

Re: 60053 Race Car

Post autor: bonczyk85 »

Naprawdę fajny mały zestaw. Bardzo agresywna wyścigówka. Podoba mi się niskie zawieszenie, w takim czymś jest jak najbardziej zrozumiałe, jak i ogólna sylwetka autka. Chyba sobie kupię, może nawet dwie.
My sets:): http://www.brickset.com/search/?ownedBy=bonczyk85
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 60053 Race Car

Post autor: Lordofdragonss »

Zgodzę,się co do spoilera- na szczęście łatwo go zmodyfikować.
Najpiękniejsze są Octanowe kolory!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 60053 Race Car

Post autor: nori »

Zestaw naprawdę ładny, a ten koślawy spojler dopiero teraz zauważyłem, jak na niego zwróciliście uwagę. ;) Nie jestem miłośnikiem City, ale jak uda się zestawik gdzieś trafić w dobrej cenie, chyba się skuszę.
Recenzja jak zwykle najwyższej klasy.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
rh
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1559
Rejestracja: 15 maja 2013 07:18
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Kraków (Lubań)
Kontakt:

Re: 60053 Race Car

Post autor: rh »

nori pisze:Zestaw naprawdę ładny, a ten koślawy spojler dopiero teraz zauważyłem, jak na niego zwróciliście uwagę. ;) Nie jestem miłośnikiem City, ale jak uda się zestawik gdzieś trafić w dobrej cenie, chyba się skuszę.
Recenzja jak zwykle najwyższej klasy.
Za 35 zł jest w krakowskim Toys'R'Us ;)
Zestaw jest rewelacyjny. Świetny na części - nowe skosy na 2 zielone, czy podwójne skosy czerwone. Tak samo bryła samochodu jest świetna, prawie całkowicie udało się wyeliminować dziury przy nadkolach (wciąż zostały, ale nie irytują aż tak bardzo ...), bardzo udana bryła samochodziku. Mnie zaskoczył niesamowicie pozytywnie.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 60053 Race Car

Post autor: glaz_pimpur »

Dorwałem drania. Zestaw na żywo jest jeszcze lepszy, niż jak się czyta o nim recenzję. Wg mnie to jest tak dobry dawca, że kupię jeszcze jednego. Jedyne klocki jakie mają szansę poleżakować to podwozie i szyba.
A poza tym:
Prezes pisze:Ciekawe klocki:
Curved slope'y, zwłaszcza te zielone 2 x 1. Nowe klocki i trochę szkoda, że tylko 2
Prezes pisze:Przeciw.....DUŻY puchar
To nie jest minus tylko PLUS! Puchar jest w kolorze LBG i tym samym jego zastosowanie rośnie jako ozdoba wszelkich zabytkowych budowli. Tak samo do wykorzystania są błotniki jako góry od okiennic.

Do tego garść groszków, tile'ów, plejtów 1x1 plus parę innych często przydatnych klocków.

O nowych oponach nie wspominając.
Duplo Users Poland Assosiation
PituDitu
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2014 20:32
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Świat :)

Re: 60053 Race Car

Post autor: PituDitu »

Ten zestaw jest dla mnie tak jakby powrotem do czasów młodości. Nie jest to może idealnie ten sam typ samochodu, ale od razu skojarzyła mi się ta: http://media.peeron.com/pics/inv/setpic ... thumb2.jpg" target="_blank wyścigówka. Opływowy kształt, dość mały, do tego w motywach kolorystycznych Octanu. Warto go mieć, a profesjonalna sesja zdjęciowa (jakbym oglądał TopGear xD) uświadomiła mnie w tym dość porządnie ^^
ODPOWIEDZ