60054 Light Repair Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
hitman
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2014 20:39
Rok urodzenia: 1983

60054 Light Repair Truck

Post autor: hitman »

Recenzja 60054 Light Repair Truck

Obrazek

Dane Techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 95
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink
Cena: 39,90zł (sklep Bydgoszcz), £7,99, $9.99, 39,99zł (S@H)

BrickLink, BrickSet

Mimo, że zestawu 60054 początkowo nie było na mojej prywatnej liście „must have” z każdym tygodniem coraz bardziej przekonywałem się do tego niepozornego, pomarańczowego autka. Gdy tylko nadarzyła się stosowna okazja nabyłem mój własny egzemplarz Light Repair Truck’a.

Opakowanie:
Kartonik o wymiarach 16x14x4 dopasowany jest idealnie do zawartości. To cieszy, bo znamy przecież wypadki, w których po otwarciu pudła „szukaliśmy” zawartości;) Graficznie nie ma fajerwerków, całość prezentuje się schludnie i bez zarzutu.

Przód i tył.
Obrazek Obrazek

Góra i dół, lewo i prawo.
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Prostokątna książeczka jest zdecydowanie za duża. Aby wcisnąć ją do pudełka musi być złożona na pół, a po wyjęciu wygląda jak „wyjęta z gardła”. Na 36 stronach znajdziemy schemat budowy, spis klocków i obowiązkową porcję reklam.

Obrazek Obrazek

Woreczki, etykiety, luz:

Obrazek Obrazek

Klocki:

Obrazek Obrazek

Minifig:
W zestawie otrzymujemy radosnego brodacza z ochronnymi okularami i kaskiem, ubranego w niebieski kombinezon z pomarańczowymi wstawkami. Mimo, że technicznie nie ma się do czego doczepić, to elementy na które składa się minifigurka są wszystkim dobrze znane i powszechnie występujące. Sprawia to, że ludzik jest chyba najsłabszym ogniwem zestawu.

Obrazek Obrazek

Budowa:
Na budowę samochodu przeznaczono 26 kroków w instrukcji, a na sygnalizator kolejne 5.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Pozostałe po budowie klocki:

Obrazek

ZA:
-wpadający w oko sportowo-terenowy design pickup’a;
-zastosowanie drzwi, które nie są standardem w tej wielkości modelach;
-mocowanie dla kosza i wysięgnika, gdy te są złożone;
-sprytne wygospodarowanie miejsca na pachołki ostrzegawcze;
-spójność kolorystyczna - brak jajecznicy;
-etykiety nie wpływają znacząco na atrakcyjność zestawu, więc nie ma konieczności ich naklejania.

PRZECIW:
-mało atrakcyjna, „przestarzała” figurka;
-za duży format instrukcji;
-patrząc na samochód z boku nad przednimi kołami widać „dziurę na wylot”, czyżby projektanci się zagapili? A wystarczy jeden brick 1x2 i po sprawie;
Obrazek
-za wysoka latarnia - za niski wysięgnik, powoduje, że nasz dzielny brodacz musi się nieźle namęczyć z wymianą żarówki;).

Za niespełna 40zł otrzymujemy 95 klocków, które projektantom LEGO udało się zamienić na bardzo interesujący zestaw. Zestaw, który stojąc na półce, łatwo wpada w oko i robi pozytywne wrażenie. Zestaw, który w dłoniach dziecka poziomem bawialności może spokojnie konkurować ze swoim większym „rodzeństwem”. Wady, które wymieniłem może i są efektem mojego czepialstwa jednak do końca nie możemy o nich zapomnieć, gdyż przy dłuższym obcowaniu psują odbiór całości.
Jaki w takim razie jest 60054?
W mojej ocenie ani rewelacyjny ani słaby jest po prostu dobry.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014 18:28 przez hitman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: Legolas0232 »

Ciekawy zestaw, chyba się w niego zaopatrzę.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: Lordofdragonss »

Dziękujemy za bardzo fajną recenzję! Zestaw jest świetny i godny polecenia- zupełnie jak reszta 39,99 samochodzików.
A latarnia nie jest wcale za wysoka, po prostu za słabo wyciągnąłeś dźwig do góry. :)|
Dziury osobiście nie zauważyłem. Mógłbyś cyknąć fotkę?
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: Legolas0232 »

Właśnie gdzie ten brak?
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: tbzz »

Recenzja jak należy. I bardzo dobre zdjęcia. Sam zestaw nie podoba mi się. Raz kolor, który w Lego mnie razi, a dwa o wiele lepiej wyglądała wcześniejsza wersja, tj. 3179: Repair Truck. Już nie wspomnę, że spaczony starością najbardziej pałam sympatią do 6671 Utility Repair Lift. Recenzowany zestaw jak dla mnie najsłabszy ze wszystkich.
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
hitman
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2014 20:39
Rok urodzenia: 1983

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: hitman »

Dzięki za zwrócenie uwagi. Zdjęcie już na miejscu:)
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: Seba »

60054 to przykład cofania się w rozwoju. Nie dość, że próba odgrzania kotleta z przed kilku lat, to jeszcze cała operacja wypadła gorzej niż w 2010. To największy mankament recenzowanego zestawu. Poza tym dlaczego kolejny repair truck, przecież jeździ tego typu pojazdów więcej i to różnorakich ? Słaba pozycja w Great Vehicle tego roku.
Sama recenzja bez większych zarzutów, rzeczowo, na temat z dobrymi zdjęciami (podoba mi się efekt powiększenia dziury w modelu !)

BTW1: Jeśli masz możliwość, spróbuj robić zdjęcia na dłuższej ogniskowej (ponad 50mm dla niepełnej klatki / ponad 75mm dla FF). Krótka ogniskowa przydaje się przy efektowych zdjęciach, ale do czystego reportażu pojawia się efekt beczki/poduszki. To zaburza proporcje i perspektywę.
BTW2: Zestawy są w tym momencie Carrefour'ach za 34,99zł, gdyby ktoś się zdecydował po przeczytaniu recenzji. Ja kupiłem dziś córce 60053 - moim zdaniem najlepszy z maluchów "2014 1st wave".
Awatar użytkownika
hitman
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2014 20:39
Rok urodzenia: 1983

Re: 60054 Light Repair Truck

Post autor: hitman »

Jako, że nie posiadam 3179 nie chciałem porównywać zestawów, bo mijałoby to się z celem i byłoby mało obiektywne. Masz rację, coś w tym wypadku zawiodło, ale tragedii nie ma;) Co do zdjęć jest to moje drugie (po X-Wing'u) podejście do tego typu fotografii. Jako, że jestem osobą bardzo samokrytyczną nie jestem do końca zadowolony ze zdjęć. Jednak bardzo wkręciłem się w klimat i postanowiłem doinwestować trochę w rozwój "studia". Oczywiście mogę zwiększyć ogniskową i przy następnych podejściach zastosuję się do Twojej rady, tych nigdy za wiele-dzięki:)
ODPOWIEDZ