Toys "R" Us Kraków

Moderator: nori

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1974

Toys "R" Us Kraków

Postprzez hippotam » 13 lut 2014 20:09

Obrazek

Od pewnego czasu przejeżdżający aleją Bora-Komorowskiego w Krakowie (nazywaną potocznie "Bora Bora") zastanawiali się co się buduje na parkingu hipermarketu Real. A to był pierwszy w Krakowie sklep sieci Toys "R" Us. Od kilku dni sklep jest otwarty, więc pora na małą recenzję.

Wita nas krajobraz a la Soczi - igrzyska rozpoczęte, ale chodniki dopiero kładą. Dookoła sklepu taśmy, barierki, podnośniki i pakamera kierownika budowy. Niby Ameryka, ale jednak Polska.
Obrazek
Obrazek

W środku naprawdę dużo miejsca, to sklep wielkości dużego megastore Smyka. Organizacja przestrzeni ala IKEA - idziemy wijącym się szlakiem odwiedzając wszystkie stoiska. Gdy coś przegapimy, musimy dymać w tył tą samą drogą, skrótów nie ma. Na szczęście stoisko LEGO jest zaraz na początku:
Obrazek
Zdziwiła mnie mnogość zestawów. Jest tego naprawdę dużo, a każdego zestawu wiele, wiele sztuk. Jest w zasadzie wszystko z bieżącej oferty LEGO, włączając z to Galaxy Squad Quest(plus!).
Nie spodziewałem się też zobaczyć zestawu "79004 Ucieczka w beczkach". Długo nigdzie go nie widziałem, a tutaj dwie półki zawalone tylko tym. Są też niebieskie płyty bazowe i zestawy 8293 PF Motor Set. Nie spotkałem tego w hipermarketach, dobrze wiedzieć że są pod ręką.
Obrazek
Obrazek
Ceny tak jak się można było spodziewać - katalogowe. Było kilka promocji (Friends przecenione ze 130 na 80 PLN) ale widać że nie będzie to sklep dla AFOLi. Trzeba śledzić gazetki promocyjne i czekać na okazje.

Na odchodnym zajrzałem na stoiska z książkami i spotkałem trochę tej makulatury którą nori z takim pietyzmem opisuje na blogu:
Obrazek

Plusy:
  • Duży parking
  • Duży wybór zestawów
  • Mają zestawy rzadziej spotykane
  • Rozdają katalogi
Minusy
  • Drogo (ceny katalogowe), tylko promocje są atrakcyjne
  • Brak "ekskluziwów"

Rok urodzenia: 1970

Re: Toys "R" Us Kraków

Postprzez marki » 13 lut 2014 20:30

Hmm..na ogół nie pozwalają na robienie zdjęć półek z towarem (jak kiedyś wyjąłem aparat i cykłem fotkę to się na mnie rzucili jak bym pół marketu chciał wynieść).

Rok urodzenia: 1990

Postprzez Wawrzino » 13 lut 2014 22:02

Pozwalają, nie pozwalają, a prawo stoi po stronie klienta. Zdjęcia w sklepie robić można i nikt z obsługi nie może się do tego przyczepić. Polecam lekturę:
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... zdjec.aspx

Postprzez hippotam » 13 lut 2014 22:20

Łaziła za mną pani ochroniarka, najwyraźniej obsługa się nudziła a ja wyglądałem podejrzanie. Fotki zrobiłem jak sobie poszła.

Pamiętacie że kiedyś były zestawy "exclusive" dla TRU? Ciekawe czy kiedyś do tego wrócą.

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Bartex0805 » 13 lut 2014 22:27

Takiej recenzji się nie spodziewałem, ale jak widać takie też można zrobić. Pomysł bardzo fajny. Pięknie obłożone półki kartonami Lego, raj dla AFOLI, aczkolwiek patrząc na ceny nie do końca. Pisząc w recenzji Galaxy Quest chyba miałeś na myśli serie Galaxy Squad, bo o wspomnianej przez Ciebie nie słyszałem, ale kto Wie, może to jakaś nowość.

Postprzez hippotam » 13 lut 2014 22:45

Masz rację, mylą mi się te nazwy. Galaxy Quest to był film.

Gość

Postprzez Gość » 13 lut 2014 23:56

A jakie friendsy?

Postprzez hippotam » 14 lut 2014 14:13

Nie pamiętam, one wszystkie są podobne - dwie friendsterki i jakiś bar/myjnia/kawiarnia/sklep.

kosmicznie drogo

Postprzez kosmicznie drogo » 26 sie 2014 14:54

sklep kosmicznie drogi w porównaniu do innych ceny dużo wyższe niż katalogowe

Powrót do Recenzje