20014 4x4 Dynamo

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2014 16:29
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

20014 4x4 Dynamo

Post autor: Bartex0805 »

Obrazek

DANE TECHNICZNE:
Seria: Creator
Rok premiery: 2010
Liczba elementów: 69
Spis części: Bricklink,
Cena: około 25 zł Bricklink, Allegro 29 zł

Zestaw ten pochodzi z prenumeraty magazynu Brickmaster, w naszym kraju niestety jest on niedostępny. Wielka szkoda, ponieważ wiele zestawów z tego magazynu jest świetnie wykonanych i stanowi łakomy kąsek dla maniaka klocków Lego.

Na wstępie zapraszam tych bardziej leniwych użytkowników forum do obejrzenia recenzji w formie filmu. Ogólnie macie opcję do wyboru obejrzeć lub przeczytać, albo wybrać obie te opcje. Do tej pory wykonywałem już recenzję w formie tylko filmu i było trochę narzekania, że wolicie tekst. Teraz daję Wam wolną rękę, możecie wybrać, zapraszam.



OPAKOWANIE

Zestaw został zapakowany w foliowy woreczek, tak zwany polybag, ma on wymiary 22.8 x 22.8 x 1. Względem zawartości wspomniany woreczek jest wręcz gigantyczny. W zupełności wystarczyłby woreczek o wymiarze 17 x 16 x 3 jaki występuje np. w zestawie 30121. Wydawać by się mogło, że wielkością opakowania chciano podkreślić ekskluzywność wszystkich zestawów pochodzących z magazynu Brickmaster. Z przodu od razu można zauważyć otoczkę graficzną stosowaną zwykle w zestawach Creator, ponieważ również ten zestaw jest podpięty pod tę serie. Po lewej stronie umieszczono informację z przedziałem wiekowym, dla jakiego jest zalecany ten zestaw. Następnie, nie mogło zabraknąć numeru zestawu. Dodatkowo umieszczono informacje o ilości klocków znajdujących się wewnątrz polybaga oraz napis ,,Building Toy". Przy dolnej krawędzi, tuż nad zgrzewem woreczka widnieje logo przypisane do wspomnianego wcześniej magazynu Brickmaster. Tył opakowania ukazuje nam jeden element w skali 1:1, jest to koło. Oczywiście są informacje o tym, że zestaw zawiera małe elementy i można się nimi udusić. Najważniejszą informacją jest jednak ta, z jakich krajów pochodzą klocki znajdujące się wewnątrz. Pochodzą one z Danii, Niemiec, Węgier oraz Czech. Na szczęście nie ma tutaj Chin.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZAWARTOŚĆ

Po otwarciu opakowania i wysypaniu zawartości zostałem miło zaskoczony. Nie chodzi tu o ilość klocków, ale sposób zapakowania. Większe elementy były luzem w opakowaniu, natomiast drobnica zapakowana była w małym woreczku. Ten mały woreczek posiada w swej budowie te cudowne tyci tyci dziureczki, które tak miło wspominamy. Są już one kultowe, ponieważ teraz rzadko spotykane w zestawach Lego. Drugim zaskoczeniem jest instrukcja budowy naszego małego Dynamo 4x4 jak mówi nazwa zestawu.

Obrazek

Warto więcej słów napisać o samej instrukcji. Jest ona pełnowymiarowa, taka jaką otrzymujemy w normalnych pudełkowych zestawach. Ma wymiar 14.8 x 10.1, jej strony zostały połączone za pomocą kleju. Po wyjęciu z woreczka jest ona zgięta na pół, co przeszkadza później podczas budowy jak i robieniu zdjęć. Nie musiało tak być ponieważ zmieściłaby się w całości w woreczku. Otoczka graficzna jest zupełnie identyczna jak normalnych setów serii Creator. Na 15 stronach umieszczono 19 etapów budowy. Na ostatniej stronie dostępny jest spis części, jakie powinny znaleźć się w tym zestawie. Pewnie dlatego że jest to ostatnia strona, a jednocześnie okładka instrukcji, zabrakło miejsca na rozwydrzonego dzieciaka z szeroko otwartą buzią (wszyscy wiedzą o kogo chodzi). Papier jest standardowy, a do jakości wykonania nie ma się czego przyczepić. W mojej ocenie wszystko jest czytelne i nie miałem problemu z samą budową. Właściwie do plusów należy dodanie instrukcji w takiej formie, a nie pojedynczej karteczki złożonej kilkanaście razy jak to zwykle bywa w polybagach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki zostały podzielone na większe i te mniejsze elementy, co jest rzadko spotykane w zestawach pakowanych w woreczki. Przeważają te mniejsze elementy i jeśli ich nam brakuje w naszych zbiorach to z pewnością się przydadzą. Kolorystycznie można wydzielić trzy kolory żółty, jasnoszary i ciemnoszary. Tych elementów jest najwięcej.

Obrazek Obrazek

CIEKAWE ELEMENTY

Warte uwagi elementy widoczne są na zdjęciu niżej. Najbardziej unikatowym elementem w tym zestawie jest czarna opona występująca w 10 zestawach.

Obrazek

PRZEBIEG BUDOWY

Budowa przebiega szybko i bez żadnych problemów. Zajęła mi około 10 minut, oczywiście razem z robieniem zdjęć po drodze.
Po 5 krokach
Obrazek
Po 10 krokach
Obrazek
Po 15 krokach
Obrazek
Po 19 krokach i basta
Obrazek

Klocki pozostałe po budowie. Jak na mały zestaw to jest ich sporo.

Obrazek

GOTOWY ZESTAW

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PODSUMOWANIE I OCENA

Oficjalna nazwa zestawu brzmi 4x4 Dynamo, Ja nazwałbym zestaw po prostu Quad lub Quad 4x4. Nie wiem skąd wzięło się Dynamo. Gołym okiem widać, że mamy do czynienia z quadem. Pojazd z każdej strony w mojej ocenie prezentuje się wspaniale. Z przodu mamy widoczny szeroki rozstaw kół, a między nimi dwa klocki typu Cone 1x1 które świetne imitują amortyzatory i zawieszenie. Nieco wyżej umiejscowione zostały dwa reflektory w ślicznym kolorze Trans-Light Blue, najlepszy jaki można było wybrać. Idąc jeszcze wyżej mamy nadkola nad każdym z kół oraz dwa żółte Slope 18 2x12/3. Z tyłu zastosowano ten sam patent na imitację amortyzatorów i zawieszenia, co z przodu. Wyżej widać potężne końcówki rur wydechowych, a dalej ponownie nadkola i dwa czerwone reflektory zamontowane na Minifig, Neck Bracket with Back Stud, które wspaniale wykańczają pojazd z tyłu i dodają mu gracji. Z obu stron małego Dynamo widoczne są ogromne koła, a między nimi ciekawy patent na podpórkę która służy utrzymywaniu nóg. Wyżej mamy widoczny piękny błyszczący element silnika, a nad nim grill który zasłaniu głębiej umieszczony silnik. Siedzenie kierowcy quada jest w kolorze ciemnoszarym, a między rączkami kierownicy ma on do dyspozycji wszelkie wskaźniki. Na tak wyposażonym sprzęcie żadne bezdroża nie są straszne. Mimo, że zestaw posiada tylko 69 części, to zostały one wykorzystane w należyty sposób w 100 %. Niczego tu nie brakuje, wszystko jest wykończone jak należy. Z każdej perspektywy 4x4 Dynamo quad prezentuje się świetnie. Ma ten swój urok miniaturki quada.


PLUSY:
-cena jak za taki exclusive
-quad dopracowany z każdej strony
-ma swój urok

MINUSY:
-dostępność zestawu

Galeria Brickshelf
ODPOWIEDZ