Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Moderator: nori

Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: hippotam »

Ostatnio często zdarza mi się chodzić na spotkania gdzie reprezentuję stowarzyszenie Zbudujmy.to. Czasem na takim spotkaniu trzeba coś zanotować. I w takim momencie następuje katastrofa wizerunkowa - wyciągam z kieszeni jakąś wymemłaną karteczkę i na wolnym kawałku usiłuję coś zapisać... Porażka. Postanowiłem z tym skończyć i kupiłem sobie lanserski notes Moleskine LEGO.

Obrazek

Rynek oferuję sporo różnych notesów LEGO, ja wybrałem najbardziej elegancki, czarny kolor oraz większy z dwóch dostępnych formatów - A5, czyli rozmiaru zwykłego zeszytu. Notesik przyszedł zapakowany w folię oraz ochronną tekturkę. Okładka wykonana jest z imitacji skóry z mocno wklejoną czarną płytką 4x6.

Obrazek

Na pierwszej stronie widzimy dziwnie dwuznaczny napis "Think with your hands", w wewnątrz aż 240 stron w linię czekających na nasze notatki.

Obrazek
Obrazek

Producent wyposażył notes w czarną (a jak!) elastyczną tasiemkę dzięki czemu nie otwiera się przy przenoszeniu oraz wstążkę-zakładkę tej samej barwy. Mała rzecz a cieszy.
Na tylnej stronie okładki przyklejona jest koperta w której znajdujemy dwa arkusze naklejek:

Obrazek
Obrazek

Naklejki z pierwszego arkusza mają chyba służyć do podzielenia sobie notesu na sekcje, a te z drugiego - do stworzenia unikalnego kolażu na stronie tytułowej. Jak wiadomo prawdziwi AFOLe nie używają naklejek, więc postanowiłem dokonać customizacji w bardziej tradycyjny sposób, korzystając z płytki 6x4:

Obrazek

Pomimo że płytka wystaje ponad okładkę na grubość...płytki, to trzyma się bardzo solidnie. Dwie minuty i notesik był już unikalny:

Obrazek

Podsumowując - bardzo fajny gadżet.

Strona producenta: Moleskine
Ceny: Allegro: 65 PLN (tam kupiłem), Amazon UK: 10 funtów
Galeria: http://www.flickr.com/photos/hippotam/s ... 365182913/" target="_blank
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: nori »

Kiedyś miałem skusić się na jeden z tych notesów, niestety, cena skutecznie odstraszyła, dzięki wiec chociaż za recenzję! Swoją drogą, to ostatnio taki twór, z tego co pamiętam, popełniłeś bodajże w roku 2008 i był to także jakiś gadżet z literkami, może warto wrócić do recenzji także zestawów? ;)
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: Seba »

Najbardziej podoba mi się hasło: "Think with your hands !". Powinno być na okładce.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: jetboy »

Świetne na spotkania w imieniu ZT.

Czy ta płytka z literkami nie przeszkadza w pisaniu?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2013 19:47
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: Grooby »

Moim zdaniem lepsze od notesów są kalendarze, też Moleskine'a. Ale niestety, cena faktycznie powala.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moleskine LEGO Limited Edition Ruled Notebook

Post autor: hippotam »

Płytka chyba nie przeszkadza. Jak pisze się na początku notesu, to płytka nie dotyka nawet stołu. Dopiero jak się jest za połową to grzbiet robi się na tyle niski że płytka opiera się o blat. Ale wtedy pomiędzy płytką a piórem jest twarda okładka i 60 zapisanych kartek.
ODPOWIEDZ