70803 Cloud Cuckoo Palace

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Śledzik
Posty: 69
Rejestracja: 21 lip 2013 20:39
Rok urodzenia: 1989

70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: Śledzik »

70803 Cloud Cuckoo Palace
Obrazek


Przedstawiam recenzję zestawu pochodzącego z najnowszej serii nawiązującej do filmu, który już 7 lutego wejdzie do naszych kin. Życzę miłej zabawy.

Seria : The Lego Movie
Rok premiery : 2014
Liczba elementów : 197
Wymiary pudełka : 26 x 19 x 4.5 cm
Cena : cena oficjalna 90 zł, allegro 85 - 90 zł, bricklink 21 - 40 $
bricklink brickset


Pudełko

Pudełko prezentuje się bardzo ładnie. Podoba mi się kolorystyka i chmurki w tle, dodaje to uroku. Ciekawe też są motywy taśmy filmowej w rogach.

Obrazek

Z tyłu pudełka grafika wciąż trzyma dobry poziom. Zaprezentowana jest kwiatkowa wyrzutnia, kręcące się hipnotyzujące kółka i główni (jak dla mnie) bohaterowie całego zestawu czyli Kicia Rożek i Ślimak.

Obrazek

Od góry widzimy wszystkie 3 figurki, które znajdziemy w pudełku i ponownie Kicię Rożka, ale czemu Ślimaczka nie ma? Widocznie nie odgrywa w filmie, aż tak dużej roli. W skali 1:1 przedstawiony jest kwiatuszek.

Obrazek

W środku

W pudełku znajdziemy 4 nieponumerowane woreczki, a w nich to co najważniejsze.

Obrazek Obrazek

Instrukcja w formie jednej książeczki. Przejrzysta, nie zauważyłam żeby były w niej jakieś błędy.

Obrazek
Obrazek

Na końcowych stronach można znaleźć plakat zapowiadający film, kod QR który przekierowuje na stronę z filmem i grą (?). Zaprezentowane są także pozostałe zestawy z filmu, w tym to co podoba mi się najbardziej, zestawy 2 w 1. Jak dla mnie zestawy te są kwintesencją LEGO i mam nadzieję, że zestawy te zachęcą do przerabiania i przebudowywania.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

W jednym z worków możemy znaleźć dodatkowo zapakowany kaptur. Wg mnie część jest bardzo ciekawa, dobrze wykonana i nie mogę się doczekać jak ktoś wykorzysta ją w innej formie niż pierwotna.

Obrazek Obrazek

Nowym elementem jest klocek, który Emmet niesie na plecach, brick z okienkiem.

Obrazek Obrazek

Kolejnym ciekawym, chociaż może mało praktycznym elementem jest ogon

Obrazek

Z innych ciekawych rzeczy to nowy kolor, Yellowish Green. Na polski będzie to chyba można przetłumaczyć na żółto-zielony. W tym kolorze otrzymujemy groszki i panele 1 x 4 x 5 z okienkiem.

Obrazek

A tutaj porównanie tego koloru z limonowym i żółtym

Obrazek

Co mnie bardzo cieszy, w całym zestawie nie ma ani jednej naklejki (co nie znaczy, że jestem ich jakimś zagorzałym wrogiem, ponieważ gdyby były to od razu bym je przykleiła), ale za to znajdujemy takie nadruki

Obrazek

Cały spis elementów można znaleźć tutaj

Po zbudowaniu zostaje nam taka oto garstka klocków:

Obrazek

Model

No i w końcu przechodzimy do tego co najważniejsze. Najpierw chciałabym Wam przedstawić figurki.

Emmet
Główny bohater filmu. Zwykły ludzik, który przez zbieg okoliczności (a może właśnie nie) zostaje ogłoszony "Wybrańcem" i ma uratować świat przed złym Lordem Biznesem, nim zostanie on posklejany. Prawda, że przerażające?
Figurka prezentuje się bardzo ładnie, nadruk na główce powoduje, że ciężko nie polubić tej postaci. Nie wiem czy na zdjęciach to widać. ale szelki i paski na wysokości "kolan" są metaliczne. Zapomniałam dodać, że główka jest dwustronnie zadrukowana, mamy wersję uśmiechniętą i przerażoną.

Obrazek ObrazekObrazek

Lucynka alias Żyleta
Spontaniczna, kreatywna i przekraczająca wszelkie granice - już ją lubię. A jeszcze jak się popatrzy na jej śliczne włoski, rewelacyjną bluzę z kapturem i piegowatą główkę, to już ciężko jej się oprzeć. Emmet ponoć nie dał rady.

Obrazek Obrazek Obrazek

Robot Federalny/ Egzecutron (tutaj jest problem bo strona lego.com nie może się zdecydować, która wersja to ma być 1 2)
Wysłannik Lorda Biznesa, biurowy dron, przetwarzający i analizujący materiały ku chwale jego szefa. Ściga Emmeta, dzięki nadajnikowi w jego nodze, ale na szczęście udaje się odeprzeć jego atak dzięki kwiatkowej wyrzutni.
Co by nie powiedzieć robot ma elegancki garnitur w którym bardzo dobrze się prezentuje. Główka metaliczna, zadrukowana tylko z jednej strony, przedstawia trudny do odczytania "grymas".

Obrazek Obrazek

Kicia Rożek
No i czas na niebywałą bohaterkę całego zestawu. Pół kot, pół jednorożec, pochodzi z Krainy Chmur, Królestwa tęczy i szczęśliwych szczeniaczków, więc tylko można się domyśleć jaką jest postacią.
Obrazek

I za to właśnie już zaczynam ją uwielbiać i nie mogę się doczekać filmu żeby zobaczyć ją w akcji. Na stronie Lego dowiadujemy się, że Kicia Rożek dołącza do mistrzów konstrukcji z celu zniweczenia planu Lorda Biznesa ale skrywa także wielką tajemnicę.
Wielkie oczy, uśmiechnięty pyszczek, różowe uszka, niebieski róg i puszysty ogon, jak może się nie podobać?

Obrazek Obrazek

Ślimak
Może nie jest to bohater filmu, ale według mnie zasługuje na osobne zdjęcia i komentarz. Był to kolejny powód, dla którego chciałam ten zestaw. Prawdą jest, że ślimaki normalnie mają oczy na czułkach, ale chociaż ten ma zupełnie inaczej to i tak nie można mu odmówić uroku. Wg mnie wygląda tak nawet o wiele lepiej. Niestety, na ten moment nie da podmienić się, z tego co wiem, części, tak żeby kolorystycznie bardziej przypominał znanego Gacusia. Z ciekawostek jeszcze dodam, że to jeden z pierwszych zestawów tak ogólnie dostępnych poza Creative Building czy Kaczką w którym można zdobyć te oczka i to w trzech sztukach.

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz czas na budowle. Najpierw budujmy jakże morderczą wyrzutnie kwiatków, dzięki to której to Emmetowi udało się uciec przed Robotem Federalnym/Egzecutronem.

Obrazek

Następnie bierzemy się za budowanie samego Pałacu Krainy Chmury Swobodności. Jak dla mnie wygląda to ślicznie. Obłoczkowo, cukierkowo, różowo i hipnotycznie. Słonko można ułożyć w pozycji jakiej się chce, a kółeczka wprowadzany w ruch zębatką.

Obrazek Obrazek

Cały zestaw prezentuję się w taki oto sposób:

Obrazek

Co tutaj więcej dodać? Zestaw na półce prezentuję się bardzo dobrze, a figurki tylko dopełniają tego obrazku. Wg mnie cena nie jest zbyt wygórowana i jeśli wahasz się czy chcesz ten zestaw od razu odpowiadam, CHCESZ! Nie mogę odpowiadać za wszystkich, ale nie zdziwiłabym się gdyby ten zestaw był dobrym sposobem na zachęcenie żon/dziewczyn/kochanek do klocków. Wiem, że jedna z żon pewnego AFOLa przekonała się bardzo szybko do tego zestawu :)

P.S. Bardzo dziękuję rh za ten śliczny zestaw i za pomoc ze zdjęciami. I szczególne podziękowania dla Scrata za dostarczenie wielkiego worka z tym (i nie tylko) zestawem.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014 08:45 przez Śledzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: jetboy »

Dzięki za recenzje. To jak na razie jedyny zestaw z LTM którego spokojnie mogę nie kupować. Straszna jajecznica, jeszcze do tego ten nowy idiotyczny kolor który występuje tylko w tym zestawie - bleh, Figurki będę miał z innych zestawów. No i nie ma modelu alternatywnego. Jeszcze raz dzięki za recenzje, kilkadziesiąt złotych zostanie w kieszeni.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: hippotam »

Ślimak daje radę, reszta do wymiany :)
Zestaw wygląda jakby ktoś chciał upchnąć jak najwięcej dziwacznych części w niepraktycznych kolorach. Ten zielony to porażka.
Za to recenzja pierwsza klasa.
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: nisiia »

Jak mi się podoba jak Panowie narzekają, że coś jest zbyt "dziewczeńskie" :D Zaraz mi się skojarzył "Klan Urwisów" :)
Ja mam wrażenie, że ten film i wszystkie te zestawy wyglądają jakby je kompletowała obłąkana sroka.
Ja jestem dziewczyną, różu się nie wstydzę (choć nie lubię) i jutro go kupię, a co!
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: marki »

Nie rób tego sama!Zrób to z nami!Teraz wiem co rozumiecie jako jajecznicę.Ale panowie większość zestawów wydaje mi się jest skierowana dla chłopaków co tam dużo gadać.Więc nasze piękniejsze połowy też niech mają uciechę!
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: hippotam »

Niisu, wyczytałaś z naszych postów coś, czego tam nie ma.
Ani ja ani Jetboy nie narzekaliśmy na rzekomą "dziewczyńskość" tego zestawu. Nie podoba nam się kompletnie niepraktyczny rozkład kolorów pośród części. Co nam po nowym kolorze, jeśli dostajemy tylko groszek i do niczego nie przydatny panel? Dostajemy też jeden tylko łuk Medium Azure, jedną zaokrągloną płytkę Bright Light Yellow oraz duże, niepraktyczne klocki-kwiaty rodem z zestawu dla czterolatków. Patrzymy na zestawy głownie pod kątem przydatności części. W tej kategorii, większość friendsowych zestawów zjada ten recenzowany na śniadanie.
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: nisiia »

Hippo, niepotrzebnie się tłumaczysz, ja Was świetnie rozumiem, napisałam to raczej w ramach żartu :) Nie chciałam Was tym jakoś urazić, przepraszam :)
Awatar użytkownika
Śledzik
Posty: 69
Rejestracja: 21 lip 2013 20:39
Rok urodzenia: 1989

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: Śledzik »

Ja też kompletnie nie rozumiem sensu tego koloru, mam nadzieje, że nie będzie to próba wyparcia w ten sposób innego (oby nie limonkowego). Może i to są zlepki, może i te kwiatki są wielkie i niepraktyczne, ale i tak będę bronić tego zestawu, mnie podoba się bardzo.
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: nisiia »

tylko gdyby tam był np. limonkowy kolor, to by to już w ogóle wyglądało jak ciężkie chwile po kwasie... może dlatego go tam dali, żeby trochę "wyciszył" ten zestaw ;)
Awatar użytkownika
szww
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1820
Rejestracja: 19 wrz 2013 11:16
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 70803 Cloud Cuckoo Palace

Post autor: szww »

Nie wierzę, że lego pozwoliłoby sobie na wprowadzenie nowego koloru i wykorzystało go tylko na panel i groszek 1x1. Jestem przekonany, że w ciągu powiedzmy roku pojawi się więcej zestawów z tym kolorem - a ze każdy nowy kolor jest dobry jak ma w swoim asortymencie cegiełkę 2x4, to będę na tą cegiełkę czekał z niecierpliwością :)

EDIT:
A sam zestaw mi się podoba, widać w nim próbę zachęcenia dzieci do budowania, bo wszak dziecięce konstrukcje z racji ograniczeń budulcowych są przecież zazwyczaj pstrokate

PS: a właściwie to czemu cały czas mówicie na taką różnorodność kolorystyczną jajecznica? przecież jajecznica jest tylko biało-zółta, takie coś jest raczej pstrokate lub tęczowe.

EDIT2:
Pozatem każdy nowy odcień zieleni jest AWESOME !!!
ODPOWIEDZ