60061 Airport Fire Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: nori »

Bardzo lubię Twoje recenzje, a i tę czytało i oglądało się z prawdziwą przyjemnością, tym bardziej, że model naprawdę ciekawy. Trochę zaskoczyły mnie wypunktowane niedoróbki - uzbierało się tego trochę.

Mnie cały czas zastanawia: co robi na płycie lotniska samotny płonący silnik?
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: Jerac »

Zdarzały się wypadki gdy silniki odpadały od samolotu... nie będę przytaczał konkretów bo wszystkie znane mi tego typu sytuacje to katastrofy z dziesiątkami zabitych :|
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: Seba »

nori pisze:Trochę zaskoczyły mnie wypunktowane niedoróbki - uzbierało się tego trochę.
Mimo entuzjazmu i przyjemności z jaką zabieram się za składanie i recenzowanie zestawów staram się być przede wszystkim krytykiem. Zestaw na pewno jest jedną z najlepszych zabawek na świecie, ale ma swoje niedociągnięcia i nazwijmy to uszczerbki po optymalizacji konstrukcji - ha, ha ! Zapewne fotograf, który wykonywał foty reklamowe zrobił je tak, aby ukryć mankamenty. Budując i fotografując ja je zauważam - chociażby dziurawość konstrukcji. Zerknij(cie) na zdjęcia z pudełka. Tam nie ma foty ukazującej ten mankament.
Nie chodzi o wytykanie błędów, czy może uświadamianie potencjalnego chętnego na zakup, że lego ma chęć sprzedać 'babola'. O nie ! To raczej moje prywatne spostrzeżenia, które jednego uchronią przed kupnem, drugiemu ostudzą entuzjazm, a trzeciego rozpalą do zakupu. O to w tym chodzi profesjonalnie, ale obiektywnie.
BTW: Pewnie TLG nie chciałoby mieć w swoich szeregach takiego recenzenta, co ? ;-)

@rutek
Jak przebudujesz 60061 to pochwal się !
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: nori »

Ano racja, oczywiście, wady należy wypunktowywać, po to w końcu jest recenzja, choć mała uwaga: recenzja z natury jest jednak utworem przedstawiającym wrażenia jednej osoby, tak więc można silić się na obiektywizm, ale i tak pozostanie ona tworem czysto subiektywnym (kiedyś, parę, jak nie paręnaście lat temu byłą długa dyskusja na ten temat w bodajże magazynie CD-Action).
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: rutek »

nori pisze:(...)Mnie cały czas zastanawia: co robi na płycie lotniska samotny płonący silnik?
Też wolałbym zwęglone zwłoki pasażerów ;)

Zestaw już mam z Allegro - 80 pln 10-dniowy, komuś chyba się nie spodobał ;)

Trochę mnie rozczarował, wiedziałem, ze go kupię - na zdjęciach prezentował się fajnie. Gdybym dał 50 dych więcej za niego to bym płakał. Za 80 jest ok. Po godzinie się przyzwyczaiłem. Sporo rzeczy można by zrobić lepiej i chyba nawet taniej. Na plus, że można go modernizować :)

Najbardziej przeszkadzały mi te 2 szyby i garby z zaokrąglonych skosów DBG. Pierwsza poprawka:
Obrazek
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: Ciehoo »

Fajna "Panterka" :) Prawie jak TA
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: rutek »

Ciehoo pisze:Fajna "Panterka" :) ]
No i właśnie bardzo dziwię się, że nie zrobili jakiegoś Rosenbauera z tymi szybami.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: hippotam »

Rutku, co to za slicznosci stoją w tle?
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: rutek »

hippotam pisze:Rutku, co to za slicznosci stoją w tle?
Mechy na Pyrkon i do Swarzewa(6 i przybywa), ale żeby śliczności?
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2014 16:29
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: 60061 Airport Fire Truck

Post autor: Bartex0805 »

Teraz już wiem, że ten zestaw nie tylko dla mnie będzie ogromnym rozczarowaniem. Stworzono jedną wielką bryłę, z dziurami w środku. Do tego skala która nie pasuje do innych pojazdów city. Niech dziecko zmieści się tym wozem na jednym pasie płytki drogowej. Przesada, a do tego jak sam autor wspomniał mnóstwo dziur w środku, koszmar. Jak nie starczyło klocków w tym pułapie cenowym to po co robiono tak duży pojazd, który nie pasuje do innych z City. O wiele lepszy jest 7891, ale na głowę oba te zestawy bije wspomniany już przez kogoś 6440. Jest najlepszy, konkretny wygląd i ogromna bawialność w głównej mierze dzięki elektryce. W prywatnym rankingu the best 6440, potem 7891, a na końcu ten dziwny twór 60061. Ogromny krok w tył jeśli chodzi o lotniskową straż pożarną.
ODPOWIEDZ