60056 Tow Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60056 Tow Truck

Post autor: Seba »

Recenzja 60056: Tow Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 227szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 2 duże woreczki + 2 małe woreczki + 1 pudełko ze sznurkiem
Spis części: BrickLink
Cena: 79.99zł (sklep stacjonarny / Bydgoszcz)

Brickset
BrickLink

Wyczekiwany. Dla wielu jeden z najlepszych w pierwszym rzucie CITY na 2014. Przyznam, że ja również dałem się ponieść jego urokowi i z niecierpliwością wyczekiwałem tej pozycji na półkach sklepowych. Jak już się pojawił, pod pachę i do domu. Tam wyczekiwałem najlepszego momentu, aby jak zwykle w dobrym nastroju, na spokojnie zasiąść do budowy i recenzji. Jak się okazało wyszła mi z tego niezła foto recenzja, ale naprawdę jest na co popatrzeć i 60056 jest wspaniałym obiektem do fotografowania ! Zresztą, obejrzyjcie sami.

Opakowanie:
Idealnie dopasowane do zestawu. Nie za duże (26cm x 19cm), pękate bo ponad 7cm wysokie. Ubarwienie, typowe dla przedstawicieli CITY, czyli dominacja niebieskiego ze zdjęciem trucka na przodzie. Z tyłu nowością jest dolny pasek z tegorocznymi przedstawicielami serii. Niezłe, a na pewno lepsze od poprzedniego rozwiązania.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Tu zaskoczenie, bo nie spotkałem się wcześniej, że do pojedynczego zestawu Lego, mam na myśli brak naczepy czy dodatkowego pojazdu na naczepie, instrukcja składa się z dwóch książeczek. Co więcej, pierwsza nie ma okładki końcowej. Wygląda jak wyrwana z większej instrukcji. Ten sztuczny podział dopasowany jest zapewne pod worki z klockami, których mamy dwa w zestawie. Pierwsza instrukcja i pierwszy worek to podwozie, drugi to nadwodzie.
Obrazek Obrazek

Worki i etykiety:
Obrazek Obrazek

Minifig:
Wesoły pan kierowca z bródką. Nie wygląda jakby miał innych członków rodziny w poprzednich zestawach, ale nie penetrowałem tematu. Niestety pan kierowca ma chyba największy mankament całego zestawu. Pomarańczowy nadruk na torsie nie pasuje kolorystycznie do rażących pomarańczowych spodenek. Szkoda, bo to ujmuje całości, która jest przecież niebanalna.
Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Zestaw, wbrew pozorom, nie ma wielu ciekawych klocków. Wszystkie są już znane budowniczym. Na szczególną uwagę, w moich oczach, zasłużyły sobie dwa i to głównie ze względu na rozmiary:
Obrazek 6055330: Telescopic Arm 2X1 1/3X16
Obrazek 4614746: Brick 1X12

Foty z budowy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:
Jak już pisałem zestaw najlepiej prezentuje się na zdjęciach. Nie ma tu sensu słowo pisane. Wrzuciłem sporo zdjęć, mimo iż to nie najlepsze rozwiązanie, ale zestaw BARDZO mi się podoba i w czasie całej budowy zrobiłem łącznie ponad 80zdjęć. Wybaczcie mi proszę, że tyle tego, ale myślę, ze na końcu zrozumiecie mój podziw dla tego zestawu. Daję mniejsze miniaturki, aby się nie zmęczyć przy przewijaniu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

=== === === === === === ===

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

=== === === === === === ===

Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ wygląd - wszystko powinienem pochwalić: kolory; bryła; rozmiar; proporcje konstrukcji,
+ całość, to jedna wielka i masywna bryła - może wyjaśnię, w tradycyjnych ciężarówkowych zestawach można wyodrębnić trzy główne części: podwozie, kabina i paka. Tutaj wszystkie trzy elementy są integralną częścią. Są jak jeden duży klocek,
+ niebanalna konstrukcja bez użycia specjalnych klocków,
+ front ciężarówki - duży, nieskomplikowany konstrukcyjnie, ale "rodzący postrach na szosie"
+ brak jajecznicy,
+ każde miejsce w konstrukcji jest wykorzystane - najlepiej to widać za kabiną kierowcy, gdzie jest umieszczona szpula nawijaka,
+ ramię dźwigu nie opada po podniesieniu,
+ techniczne rozwiązanie 'podbieraka/widelca' do ciężarówek,
+ hak + widelec - konstruktor/projektant umiejętnie pogodził jedno z drugim,
+ lusterka boczne przymocowane do dolnych części kabiny,

PRZECIW:
- pomarańczowy kolor na torsie kierowcy znacząco odbiega od pomarańczowego koloru nóżek - nie licuje się kolor
- miejsce pod ramieniem dźwigu wydaje się niedokończone, dorzuciłbym kilka plate'ów, aby lekko zamaskować surowość konstrukcji.
Wypisane minusy to są wręcz minusiki. To już można zakwalifikować jako czepialstwo !

Podsumowanie:
Zestaw jest fenomenalny ! Cieszy bryła, kolor, rozmiar, zastosowane rozwiązania techniczne. Zgrabna konstrukcja wykorzystuje powszechnie dostępne klocki tworząc piekielnie dobrą zabawkę. Te 227 klocków dało mi super zabawę i pokazało jak niebanalnie i niesztampowo można podejść do tematu budowy truck'ów. To jest dla mnie myślenie "out of the box" ! Zestaw w pełni zasługuje na miano bycia jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, z tegorocznej serii Great Vehicles. Mnie cieszy fakt, że gałąź CITY tak prężnie się rozwija i oby tak pozostało. A z zazdrości, aż się chce napisać "Sam chciałbym tak budować." :-)
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: 60056 Tow Truck

Post autor: Innos »

Świetne fotki, nie dziwne, że szkoda Ci było którekolwiek odrzucić. A zestaw całkiem udany i ciekawy, no ale nie ma żadnych klockowyh nowości, żeby rzucać na kolana. ;) Ale niewątpliwie dla fanów City mocna pozycja w nowym katalogu.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60056 Tow Truck

Post autor: tbzz »

Recenzja pierwsza klasa. Fotek to tylko pozazdrościć. A zestaw jak dla mnie świetny! Co do koloru, to zmieniłbym ten pomarańcz na granatowy. Wydaje mi się, że o wiele lepiej by to wyglądało. Nie przepadam za tym pomarańczem. Ogólnie i recenzja i zestaw duży plus! :)
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ