75224 Sith Infiltrator Microfighter

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

75224 Sith Infiltrator Microfighter

Post autor: KarolWes »

Sith Infiltrator Microfighter
Seria: Star Wars;
Numer: 75224;
Rok produkcji: 2019;
Elementów: 92;
Cena: 9.99$; 44.99zł;
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów z prequelowej trylogii w skali microfighter.

Obrazek
Model
W ogóle podoba mi się koncept Sith Infitratora jako pojazdu. Jest to jeden z najlepszych statków z trylogii prequelowej. Tu otrzymujemy ten pojazd w formacie Microfighter. Muszę przyznać, że jest to świetny model. Jest on świetnie zaprojektowany, nie widać skaz. Kształt jest oddany dobrze, kolory także. Jest trochę małych detali, jak wrotki czy study z pinem, które są dość rzadko spotykane w zestawach takich jak ten. Skrzydła są wykonane dobrze, choć nie składają się tak jak w większych wersjach. Zaokrąglone klocki dookoła kabiny są w porządku. Studshootery nie wyglądają bardzo źle. Co mnie drażni, to tile na dziobie. Wydaje się nie na miejscu, za bardzo pogrubia nos. Owiewka jest zrobiona z dwóch cheese slope'ów w kolorze trans-red. Jedną z najlepszych części tego pojazdu jest silnik. Jest to jedynie tile w kolorze trans-light-green, ale jest wciśnięty pomiędzy skrzydełka co daje mu niesamowity wygląd. Od spodu przyczepione są dwie przezroczyste płytki, które powodują, że model wygląda jakby latał.
Obrazek
Figurkę bardzo łatwo posadzić na siedzeniu. Nie ma żadnej konsoli ani uchwytu na broń. Świetną rzeczą jest to, że model można łatwo zmienić w całkiem ładnie wyglądający pojazd bez cech charakterystycznych dla Microfightera. Studshootery można zastąpić cheese slope'ami w kolorze szarym, kabinę wystarczy wypełnić kilkoma zwykłymi klockami i voila! Model zasługuje na solidne 5 gwiazdek.
Obrazek


Minifig
Jest tylko jedna: Darth Maul. Jest najtańszy sposób na dołączenie go do swojej kolekcji. Jest ubrany w typową dla siebie czarną szatę, która została świetnie nadrukowana. Bardzo podoba mi się jego gruby pas. Ma też drobny nadruk na nogach. Twarz natomiast jest cała zadrukowana. Ma ten sam przerażający wygląd od kilku lat, ale wciąż spełnia swoje zadanie. Na koniec, typowa "korona", która daje mu jeszcze bardziej potworny wygląd. Jedyną brakującą rzeczą jest pelerynka, ale jest to typowe dla Microfighterów. Maul jest wyposażony w podwójny czerwony miecz świetlny.
Obrazek

Obrazek


Klocki
Około setki. Niektóre, jak łuki są całkiem popularne, ale wciąż przydatne, inne, jak chociażby wrotki czy quarter round tiles, są znacznie rzadsze. Ogólnie dobre źródło klocków.

Obrazek

Podsumowanie
  • Modle wygląda fantastycznie w tej skali
  • Łatwo zmienić go w porządny model bez figurki
  • Drobne detale dodają wiele
  • Świetna figurka
  • Niezłe klocki
  • Standardowa cena, adekwatna do realnej wartości
Obrazek

_____________
Mam nadzieję, że jest to pomocne
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ