Safari Off-roader - set 60267

Moderator: nori

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Safari Off-roader - set 60267

Post autor: michallus »

Safari Off-roader - set 60267
Obrazek

Dane Techniczne

Seria: City
Rok premiery: 2020
Liczba klocków: 157
Liczba figurek:2
Waga: 340g
Cena: Lego Shop - 79,99 PLN

Spis części
https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=60267-1,

Wstęp
Witajcie moi mili w 2020 roku, w chińskim roku szczura, okresie wielkich zmian i możliwości.

Lego jak co roku przywitało nas świeżymi zestawami. Wśród wielu nowych pudełek na półkach, jeden szczególnie przykuł moją uwagę. To właśnie nim postanowiłem rozpocząć sezon zakupowy i recenzyjny. Mowa tu o secie 60267 - Terenówce safari.

Ciekawostką jest, że na ten moment zestaw dostępny jest tylko na stronie Lego Shop i w oficjalnych sklepach (ja swój dorwałem w Galerii Mokotów).

Pudełko

Obrazek

Obrazek

Pudełko o wymiarach 26.2 x 19.1 x 6.1 cm wygląda bardzo obiecująco. Wszystkie najciekawsze klocki są zaprezentowane. Podoba mi się grafika tworząca klimat sawanny. Tył pudełka jest już zrobiony z trochę mniejszym pomysłem i kreatywnością, no ale najważniejsze przecież i tak jest wewnątrz.

Środek

Obrazek

Po wysypaniu zawartości pudełka znajdujemy dwa foliowe woreczki, instrukcję, zapakowanego indywidualnie lwa (konkretnie lwicę) i zestaw naklejek.

Instrukcja

Obrazek
Obrazek

Biorąc pod uwagę rozmiar zestawu, mamy do dyspozycji naprawdę przesadnie grubą i dużą instrukcję, zawierającą około 80 stron.

Naklejki

Obrazek

Kiedy otworzyłem pudełko i zobaczyłem, że w środku czeka zestaw naklejek - pękło mi serce. Wiem, że Lego coraz rzadziej produkuje nadrukowane klocki, no ale ten zestaw aż się prosił o bricki czy płytki z nadrukiem. Tym bardziej, że nasza ulubiona firma, podobne płytki już kiedyś produkowała:

Obrazek

Klocki

Obrazek

Tak prezentuje się zawartość pierwszego woreczka. Plan budowy jest podzielony na dwa etapy.

Obrazek

Koniec pierwszej części, przechodzimy do drugiej - czyli do grande finale.

Obrazek

Powyżej zawartość woreczka numer 2. Tutaj czekało na nas kształtowanie finalnego wyglądu terenówki. Trochę tego klejenia było. Gotowy pojazd prezentuje się następująco:

Obrazek

Podczas robienia zdjęć zauważyłem, że grafika na pudełku nie prezentuje samochodu ze wszystkich stron. Właściwie dopiero po złożeniu zobaczyłem jak terenówka wygląda z tyłu.

Poniżej moja prezentacja pojazdu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klocki pozostałe po złożeniu:

Obrazek

Zanim przejdę dalej, chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Gdy pierwszy raz zobaczyłem 60267, skojarzyłem że jest to następca fantastycznego zestawu 6672, którego byłem dumnym posiadaczem:

Obrazek

Ach, ta lego klasyka. Przy dzisiejszych standardach 6672 może nie wygląda powalająco ale kiedyś, kiedyś to było! Podwójne resory, malowane drzwi i maska, grube opony, małpa, no po prostu bajka. W każdym razie, 6672 to ewidentny protoplasta 60267. Figurki, schemat i koncepcja zestawu, to wszystko na bazie setu z 1990 roku.

Figurki

Obrazek

W naszym zestawie znajdziemy ciekawy duet. Jest on - ambitny fotograf natury, gotowy wszelkimi możliwymi sposobami zdobyć zdjęcie dzikiej przyrody. Jest też i ona. Młoda dziewczyna, z dziarską miną i piegami.

Myślę, że w klimacie zestawu świetnie sprawdziłyby się też figurki z serii Piraci z Karaibów

Obrazek

Oczywiście w formie żartu. A teraz przechodzimy do naszych faktycznie obecnych:

Safari Tourist Woman

Obrazek

Ładna dwustronna kobieca główka,z pomalowanymi rzęsami i piegami. Zadziorny wyraz twarzy. Dwustronny tors i zwykłe dark red spodnie. Postać wyposażona w czerwony kubek i lornetkę. Mam jednak lekki dysonans w kwestii oficjalnego nazewnictwa tej postaci. Według producenta jest to: Safari Tourist Woman. Uważam, że to raczej swego rodzaju pracownik parku, kierowca, pilot, cokolwiek, ale nie turystka samodzielnie kierująca auto, wożące fotografa po sawannie.

Obrazek

Malowanie figurki przypomina mi trochę legendę serii Adventure - Johnego Thundera

Obrazek

Nature Photographer

Obrazek

Nasz sprytny fotograf natury. Kiedy zobaczyłem go w tym zestawie, wiedziałem że będzie mój. A dokładnie to co ma na sobie:

Obrazek

Do tej pory przebranie pniaka było dostępne tylko w jednym, dość dużym zestawie 60174, czyli górskim posterunku policji. Miał go rabuś chowający się przed wymiarem prawa:

Obrazek

Jak widać wystarczyło dołożyć kilka klocków, liść, papugę i wyszło nam profesjonalne przebranie do wypadu na safari.

Obrazek

Sam ludzik bez drewna, to dwustronna główka pełna emocji, dwustronny tors i brązowe nóżki. Figurka wyposażona została w aparat fotograficzny z obiektywem.

Ta że figurka od początku kogoś mi przypominała, kogoś ze świata realnego ale nie wiedziałem kogo. W pewnym momencie skojarzyłem i mnie to strasznie rozbawiło. Czy tylko mi się wydaje, że gdyby Marcin Tyszka miał własną figurkę lego, to wyglądałaby właśnie tak jak ta z zestawu 60267?

Obrazek

(akurat na tym zdjęciu ma jakoś dziwnie ułożone włosy, ale tak normalnie to ma fryz 1 do 1 jak nasza figurka)

Lwica

Obrazek

Na wstępnie chciałbym Was przeprosić za to, że jej nie rozpakowałem i zdjęcia zrobiłem w woreczku. Obiecuję, że wypuszczę ją na wolność w momencie, jak trafi do reszty moich lego zwierząt. Aktualnie ze względu na jasny kolor klocka i brak bezpiecznego miejsca składowania, postanowiłem o nieotwieraniu. Dlatego przed nami nietypowe zdjęcia w folii:

Obrazek

Wracając do tematu - lwica jest po prostu śliczna. Kolor, malowanie pyska, kształt, wszystko w punkt. Chyba najmocniejszy element zestawu. Głowa rusza się do góry i do dołu, tak jak tułów co pozwala stanąć na dwóch łapach.

Obrazek

W związku z pojawieniem się w tym zestawie, nasza lwica dołącza do kociej lego familii, w której są już:

Tygrys

Obrazek

Leopard

Obrazek

Pantera

Obrazek

oraz teoretycznie najstarszy z rodu - Tygrys Szablozębny

Obrazek

Mniejszych kotów lego, tych tzw. dachowców jest jeszcze multum, dlatego wymieniłem tylko te największe.

Problemy

Niestety mimo początkowej frajdy i ekscytacji, w trakcie budowania raz po raz odkrywałem nowe przykrości związane z moim zestawem.

Jako pierwsza ukazała mi się porysowana szyba:

Obrazek

Wiem że zdjęcie tego nie oddaje i tego bardzo nie widać, próbowałem robić zdjęcia pod różnymi kątami, bez skutku. Na żywo wygląda to strasznie, tak jakby ktoś zrobił kreskę świecową kredką przez 1/3 szyby. Nie da się tego nie zauważyć i pominąć.

Obrazek

Nie wiem co się działo w sklepie/transporcie z moim pudełkiem klocków, ponieważ z zewnątrz nie miało żadnych śladów zniszczeń. Jednak z każdym kolejnym krokiem znajdowałem porysowane klocki, którym zdjęć już nawet nie robiłem. Dobiło mnie jednak składanie figurki fotografa. Nie dość, że miał głęboką rysę na nóżkach, to jego główka była obdrapana z jednej ze stron na ustach. W tym momencie byłem już naprawdę zły.

Obrazek

Na finał historii, tuż przy pierwszej próbie oklejenia samochodu, naklejki zaczęły mi się rozwarstwiać. Przy odrywaniu następnych sztuk, miałem już pod ręka skalpel modelarski, no ale ludzie - czy 10 letnie dziecko z rodzicem mają mieć ze sobą takie przyrządy podczas składania zestawu!?

Bonusowe fotki

Obrazek

Obrazek

Ciekawe klocki

W zestawie można znaleźć takie ciekawe klocki jak:

Vehicle, Mudguard 4 x 3 x 1 with Arch Curved - 4 sztuki
Obrazek

Windscreen 3 x 6 x 2 - 1 (porysowana) sztuka
Obrazek

Bird, Parrot with Wide Beak and Tail with Marbled Blue Pattern - 1 sztuka
Obrazek

Podsumowanie

Obrazek

Zestaw 60267 jest moim pierwszy zestawem lego w tym roku, dodatkowo nawiązującym do jednego z moich ulubionych zestawów (6672) z dzieciństwa. Dlatego moje oczekiwania były od samego początku bardzo wysokie. Czy się rozczarowałem? I tak i nie. Pomijając kwestię zniszczonych klocków (po prostu miałem pecha z egzemplarzem), to bardzo zawiodła mnie ilość naklejek i akcesoriów (dosłownie - lornetka, kubek i aparat). Natomiast chciałbym docenić samochód, który jest naprawdę ładny i trzyma klimat. Dodatkowo lwica i pniak drzewa robią fantastyczne uzupełnienie. Uważam, że cena jest w miarę uczciwa, perfekcją byłoby 69,99 ale powiedzmy, że się już czepiam. Ja daję temu zestawowi solidne 7,5 ale wierzę, że ktoś może go pokochać i ocenić go jeszcze wyżej. Uczciwie polecam.

Plusy

+ wygląd samochodu (bryła, malowanie)

+ przebranie drzewa

+ lwica

+ papuga

+ uchwycony klimat

Minusy

- ilość naklejek

- ilość akcesoriów

- brakuje mi jeszcze czegoś małego, roślinki, krzaczka, cokolwiek

- na tyle samochodu mogłoby być koło zapasowe


Kod: Zaznacz cały

Drodzy forumowicze, w tym nowym roku mam do Was jeszcze małą, prywatną prośbę. Chciałbym zaprosić wszystkich Was do śmiałego i aktywnego komentowania opisywanych zestawów i recenzji. Każda osoba, która recenzuje zestawy, nie robi tego tylko dla siebie. 

Robi to przede wszystkim dla Was, dla naszej małej społeczności, dla osób które dzielą to samo hobby. Niby jest ten licznik odsłon, pokazujący ile razy ktoś zajrzał. Nic tak jednak nie poprawia humoru  i nie sprawia że było warto poświęcić te parę godzin (tak, napisanie solidnej recenzji to naprawdę kupa czasu i pracy) jak czyjaś wypowiedź lub komentarz.

I wcale nie chodzi o pochwały i łechtanie ego autora, jak to super nie napisał, tylko o sam fakt że recenzja to początek jakiejś dyskusji, która obecnie niejednokrotnie kończy się ciszą. 

Czy źle czy dobrze, piszcie, nie bójcie się, komentujcie, że fajny zestaw, że brzydkie figurki, że źle napisane, że autor jest dziwny, ale komentujcie, bo po to jest nasze forum żebyśmy gadali i wymieniali się poglądami i opiniami. To moja prośba dla Was na ten 2020 rok. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020 14:53 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: Jaskier »

Szkoda, że odeszli od malowania papug jak w starych piratach. Te zblendowane kolory wyglądają dziwacznie. Dobrze za to, że nie dali do tego zestawy typowej, czerwono-zielonej.
Lwica, kształt pojazdu i żeńska figurka na plus. Nie zauważyłem wcześniej, że jest tu nowy torsik. ;)

Akurat są mi takie potrzebne, więc dołożyłeś mi kolejny argument do zakupu tego zestawu. :D
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: Jellyeater »

Jeszcze była puma w zestawie z górską policją.

Miło się czytało.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: jetboy »

Kim jest Marcin Tyszka? @_@
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: Jellyeater »

Taki fotograf mody z frakcji LGBT, jeden z jurorów w Top Model. Robi bardzo dobre zdjęcia modowe i wstawił sobie wannę do sypialni.

Zdecydowanie nie pchałby się na safari.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: Kalais »

@michallus
Czytam zawsze Twoje recenzje, fajnie że je piszesz. Rzadko komentuje, bo nie mam nic zazwyczaj do powiedzenia. Ale rób je dalej, dobra robota :) Ten zestawik też mi się kojarzył z 6672 :) Pewnie go kupię, jest na mojej liście :)
Z dostępnością jest słabo, bo Warszawski LEGO Store ma wyłączność na ten zestaw w Polsce. Ale oczywiście inne sklepy też go będą mieć, bo będą sprowadzać z niemieckich czy czeskich dystrybucji.

@jetboy
tego typa powinieneś kojarzyć z 5-10-15 :D Chyba, że już wyrosłeś jak to leciało. Jak ja byłem dzieckiem to on był tam chyba prowadzącym, albo jednym z takich głównych dzieciaków. Pewnie z 4-5 lat starszy ode mnie.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: goldsun »

Ja przepraszam, że nie skomentuję samego zestawu - ten i tak zamierzam kupić, bo kotki bardzo chciałbym wykorzystać w jakimś MOCu, więc nie trzeba mnie do niego przekonywać.

Ale skomentuję jedno stwierdzenie z recenzji.
Na finał historii, tuż przy pierwszej próbie oklejenia samochodu, naklejki zaczęły mi się rozwarstwiać. Przy odrywaniu następnych sztuk, miałem już pod ręka skalpel modelarski, no ale ludzie - czy 10 letnie dziecko z rodzicem mają mieć ze sobą takie przyrządy podczas składania zestawu!?
Ja na stole, przy budowaniu z klocków czegokolwiek mam:
- 2 śrubokręty, płaskie - bo nie zawsze da się użyć separatora - czasami potrzeba czegoś cieńszego i/lub dłuższego do podważenia klocka
- cienkie kombinerki - do wyciągania barów lub axli - czasami nie mam możliwości "wypchać" od drugiej strony, łatwiej je "pociągnąć"
przy składaniu nowych zestawów przydają się:
- nożyczki - do rozcinania woreczków z klockami
- skalpel (a jakże) - do delikatnego otwierania pudełka
No więc ten, tego, wicie, rozumicie ;->

P.S. Chciałeś, żeby komentować, to komentuję ... liczy się? ;-p
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: jetboy »

@kalais nie byl wtedy fotografem? ;)

@michallus Swietna recenzja. Pisz wiecej
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
NikosManu
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2020 10:11
Rok urodzenia: 1991

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: NikosManu »

Podoba mi się ten Safari Off-roader :D To będzie mój kolejny zakup, ale to dopiero za miesiąc, bo w tym już kupiłem wypasiony zestaw LEGO City Arktyczna baza mobilna ;D
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Safari Off-roader - set 60267

Post autor: KarolWes »

Zestaw jest bardzo dobrzy, bez wątpienia, recenzja też. Zestaw sam chciałem recenzować, ale skoro ty napisałeś już tą pracę to może się powstrzymam. Ale za to postaram się zrobić recenzję porównawczą z tym starym modelem.
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ