31090 Underwater Robot

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

31090 Underwater Robot

Post autor: KarolWes »

Underwater Robot
Seria: Creator;
Numer: 31090;
Rok produkcji: 2019;
Elementów: 207;
Cena: 19.99$; 89.99zł;

Ten zestaw był jedno z obowiązkowych pozycji na ten rok, głównie dlatego, że wychowywałem się na łodziach podwodnych i w tej chwili bardzo mi ich brakuje.
Obrazek

Model I: Robot
Ogólnie bardzo lubię roboty, i w tym przypadku jest podobnie. Model wygląda świetnie. Ma wiele ruchomych części, co zapewnia mu całkiem spore możliwości ustawiania w różnych pozycjach, mimo że kolana i łokcie są nieruchome. Całe ciało można obrócić w talii, jest też bardzo stabilny. Dłonie są zaprojektowane bardzo dobrze, mają niezłe możliwości chwytania. Wiertło w centralnej części dłoni wygląda co najmniej dziwnie, ale działa w tym przypadku. Bardzo podobają mi się dwie butle z tlenem przyczepione na plecach. Świetnie pasują też do nich dwie rury, biegnące do przedniej części robota. Kopuła przykrywająca pojedyncze oko wygląda niesamowicie i zabawnie.
Obrazek

Obrazek
Bardzo podobają mi się subtelne detale. Ma małą chłodnicę(?) na piersi, pod nią panel z zegarami i kontrolkami. Ciemno szare tile na rękach i nogach są proste, ale ładnie go wzbogacają. Stopy mają bardzo bardzo ciekawy kształt, co zostało osiągnięte za pomocą paneli z oknami. Grill slope'y na przodzie stóp ładnie łamią kolorystykę.
Obrazek

Obrazek
Jako model dodatkowy dostajemy glon i dwie bryłki złota, co wygląda ok, i świetną mantę. Ten mały zwierzak wygląda słodziutko. Ma piękną kolorystykę, biały brzuch i granatowy grzbiet. Płetwy zbudowane z flag są wyśmienite, kieł na końcu ogona jest świetny. Oczy także wyglądają ładnie.

Obrazek
Gdy robotowi usunie się oko, można tam wsadzić minifiga.

Model II: Batyskaf

Ten model jest nawet lepszy od robota. Pewnie głównie dlatego, że jest bardziej realny, a przez to bardziej nostalgiczny. Szczerze mówiąc żadna jego część nie wyróżnia się specjalnie, ale ich połączenie daje niesamowity efekt. Silnik z tyłu wygląda dobrze i się kręci, ręce z chwytakami oraz doczepionymi do nich rurami naprawdę robią robotę. Kabina jest prosta, reflektory ponad nią wyglądają dobrze. Najlepszą rzeczą jest możliwość włożenia pilota do środka, co daje większe możliwość zabawy z modelem. Jedynym słabszym punktem są okienka bez żadnych szyb, ale jest to czepianie się szczegółów. Ogólnie uważam, że jest to jeden z najlepszych modeli tego roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model III: Stacja podwodna
Nie wiem, co lego chciało nam tu pokazać. Model przypomina dokładnie nic. Ani nie jest to dźwig, ani koparka, ani robot, ani coś obsługiwanego przez człowieka. Takie coś pomiędzy wszystkim. Podstawa modleu wygląda na trochę niewykończoną. Nogi są identyczne, całkiem nieźle wyglądają ich zaokrąglone końce. Górna część może się obracać, długie ramię ma całkiem dobry zakres ruchu. przyczepione do niego rury wyglądają świetnie. Kabina wygląda źle. Jest za mała by pomieścić minifiga, i zbyt otwarta by udawać że jest to robot. Oczy nad kabiną są w porządku. W porównaniu z resztą zestawu ten model jest zdecydowanie w tyle.
Obrazek

Obrazek

Elementy
Całkiem niezłe. Dużo żółtych klocków, dużo łuków. Bryłki złota wyglądają nieźle, ale nie są zbyt przydatne. Kabina i flexi tube'y są świetne. Dużo bracketów, najlepsze są nowe 1x1 w kolorze błękitnym.
Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
  • Świetny zestaw podwodny
  • Robot jest słodki
  • Łódź podwodna jest ogólnie świetnym modelem.
  • Podwodna stacja jest dziwna.
  • Klocki są świetne
  • Dużo łuków
  • Flexi Tubey!
  • Dobry stosunek wartości do ceny
Obrazek

_____________

Mam nadzieję, że jest to pomocne.

Więcej zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/PFzVBhr4gVYncfUEA
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ