42077 - Rally Car

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

42077 - Rally Car

Post autor: KarolWes »

Wreszcie znalazłem czas by zrecenzować wspaniałą nagrodę którą dostałem od forum za Złote Study 2018
---------------------
Rally car
Seria: Technic;
Numer: 42077;
Rok produkcji: 2018;
Elementów: 1005 (w tym ok. 350 pinów);
Cena: 109.99$; 449.99zł;
----------------------
Technic jest jedną z najtrudniejszych serii, jednocześnie znaną z bardzo dużych modeli. Znana jest także z tego, że wiele modeli się powtarza. Nie jestem wielkim zapaleńcem jeśli chodzi o tę serię, ale dzięki forum dostałem ten zestaw. I muszę przyznać, wypada on naprawdę dobrze.

Obrazek

Model

(Nie nakładałem żadnych naklejek, nie zabijcie mnie za to)

Model jest ogromny, tak duży, że ledwo zmieścił się na mojej komodzie. Jest zaprojektowany naprawdę dobrze. Główną cechą Technic jest dokładność odwzorowania oryginałów. Ten model nie jest wyjątkiem. Podoba mi się sposób wykonania maski (dwa panele, które zostawiają ciekawie wyglądającą dziurę). Wygląda ona naprawdę porządnie. Pod spodem można znaleźć parę wentylatorów. Rządek reflektorów na masce wygląda także świetnie. Nadkola są delikatnie za nisko, co powoduje, że zawieszenie nie działa tak dobrze jakby mogło. Każde z kół ma osobną amortyzację. Drzwi można otworzyć, wewnątrz kabiny są dwa fotele, prosta kierownica i butla nitro. Dodatkowo jest tam rzucająca się w oczy czerwona klatka wzmacniająca dach. Na dachu mamy małą zębatkę która steruje kołami. Promień skrętu jest dość duży, ale to nie przeszkadza. Całą tylna część dachu się otwiera, co, dzięki kilku dźwigniom, powoduje także otwarcie bocznych paneli i daje ładny wgląd w komorę silnika. Silnik to typowe V6 z żółtymi tłokami. Czekam kiedy LEGO wróci do starych dobrych szarych tłoków. Silnik wygląda i pracuje bardzo dobrze.

Obrazek

Obrazek

Ogólnie ten model wygląda świetnie. Wydaje się ciężki, ale mimo to szybki, tak jak być powinno. Kolory pasują idealnie. Jeżeli ktoś nie jest fanem naklejek, nie trzeba ich używać. Są może trzy, które uzupełniają wzór zbudowany z klocków, pozostałe to jakieś napisy, czy reklamy, jak dla mnie całkowicie niepotrzebne. Bez naklejek model wygląda prosto i wcale nie jest zbyt monotonny.

Obrazek

Obrazek

Proces budowania w przypadku wielu Techniców jest wielkim przedsięwzięciem. Budowa tego modelu zajęła mi około 2,5 godziny, co jest dużo ponad moje standardy. Było w niej parę interesujących fragmentów, szczególnie przy budowie bagażnika, a poza tym była całkiem prosta, ale pracochłonna.

Obrazek

Model v2

Prawie każdy (jeśli nie wszystkie) zestawy Technic dają możliwość zbudowania drugiego modelu, na podstawie instrukcji dostępnej w internecie. W tym przypadku modelem jest pustynny buggy. Podczas budowy wydawał mi się on niedopracowany, ale ostatecznie wyszedł bardzo dobrze. Jest znacznie mniejszy niż podstawowy model i ma mniej "funkcji". Sterowanie i amortyzacja działają znacznie lepiej niż w przypadku wyścigówki, ale zbyt mocne korzystanie z amortyzatorów może powodować rozpadnięcie się pojazdu. W bagażniku są małe otwierane drzwiczki, które osłaniają wentylatory. Silnik jest także obecny, ale bardzo słabo go widać. Wnętrze kabiny tak proste jak poprzednio. Dwie pary reflektorów na górnej ramie wyglądają wspaniale, podobnie jak wąska maska. Dodatkowo krzyżujące się belki na boku dają niezły efekt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klocki
Nie jestem zbytnim znawcą Technic, więc mogę nietypowo oceniać klocki. Są tu z pewnością takie, które są dla mnie szczególnie użyteczne - przede wszystkim panele, których jest tu ponad 30, występujące w wielu kształtach i kilku kolorach. Czerwone felgi wyglądają świetnie. No i wreszcie zdobyłem nową wersję dyferencjału. Nie ma tu wielu zębatek, ale z pewnością warto zauważyć pas zębaty (87761). Cztery amortyzatory też są wartościowe.

Obrazek

Podsumowanie
  • Bardzo duży zestaw
  • Ładnie wyglądający samochód
  • Świetne kolory
  • Działająca amortyzacja, ale nadkola mogły by być odrobinę wyżej
  • Otwierany bagażnik - wielki plus
  • Model alternatywny tak dobry jak model główny
  • Ciekawe i użyteczne klocki
  • 760 części + 350 pinów za 450 zł wydaje się dość drogo, ale opłacalnie.
Obrazek

___________________

Mam nadzieję, że recenzja okaże się przydatna.

Wszystkie zdjęcia tutaj -> https://photos.app.goo.gl/4qyEPERdt7dDLGNf7
Ostatnio zmieniony 13 gru 2019 20:05 przez KarolWes, łącznie zmieniany 1 raz.
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: jetboy »

Jeszcze zdjęcia byś zrobił publiczne, bo nie widać :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: KarolWes »

I tu pojawia się problem, bo one są publiczne. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego jedni ich nie widzą, a inni tak.
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: Sirius »

Ja tym razem też nie widzę. Na Twoim flickrze też zdjęć nie widać. Tzn. jest tylko jedna fotka z samochodem ze statuetką na dachu.
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: KarolWes »

Znalazłem błąd, zdjęcia powinny być widoczne (przynajmniej w tej recenzji). Sirius, tych zdjęć nie ma na flickrze.
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3122
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: rASch »

A ja widzę.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: Sirius »

Teraz u mnie też już jest ok.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 42077 - Rally Car

Post autor: SERVATOR »

Wypasiona nagroda. Nie wiedziałem, że w Złotych Studach takie są.

A co do zestawu. Akurat kilka dni temu też go złożyłem.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jego wielkość, jest naprawdę duży.
Jest ładnie wymodelowany. Sportowe linie są podkreślone flexami, ciekawie zbudowane są przetłoczenia na masce, lampy, spojler. Najciekawszą funkcją jest dla mnie zmyślny mechanizm, który otwiera tył pojazdu.
W przypadku tego modelu naklejki robią wielką różnicę. Ogólnie też nie lubię ich nakładać ale tu się nie wahałem i jestem z tego bardzo zadowolony. Z nimi prezentuje się o niebo lepiej i zyskuje sportowy charakter.
Dla fanów modeli zmotoryzowanych, jest to jedna z najlepszych baz. W sieci jest wiele instrukcji pokazujących jak to zrobić (w większości płatnych) a specjalizuje się w nich RacingBrick.com.
Ja go gorąco polecam zwłaszcza, że często można go kupić w cenie ok. 300 zł.
ODPOWIEDZ