41335 Mia's Tree House

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

41335 Mia's Tree House

Post autor: KarolWes »

Mia's Tree House
Seria: Friends;
Numer: 41335;
Rok produkcji: 2018;
Elementów: 351;
Cena: 29.99$; 129.99zł;

Nie jestem wielkim fanem serii Friends, ale dzięki uprzejmości znajomych dostałem kilka zestawów do zrecenzowania. I muszę przyznać, że ten jest naprawdę świetny.

Obrazek
Model
Główną częścią zestawu jest domek na drzewie. Model wygląda pięknie. Jest bardzo staranny i dopracowany. Trochę burzy wszystko kolorystyka - pstrokate, bardzo żywe kolory.
Pień drzewa jest zbudowany na bazie brązowego klocka skały (54782). Wewnątrz jest małe pomieszczenie umożliwiające przechowywanie wyposażenia. Z przodu jest ładny znak 'keep out' (naklejka). Na drugim piętrze jest główny dom. Od przodu znajduje się balkon z drabiną prowadzącą na górę. Na drzwiach jest świetna kłódka (nadruk). Wewnątrz jest jeden pokój z kilkoma plakatami czy fotografiami (naklejki), łóżkiem i stolikami. Jest też dodatkowe wejście prowadzące na dużą sieć (element ten sam co w zestawach strażackich). Przy suficie uchwyt na wyposażenie. Na strychu jest niewiele miejsca, jednak wystarczająco by umieścić tam skrzynię ze sprzętem. Dach można otworzyć, by łatwiej coś wyciągnąć. Na szczycie jest też flaga z symbolem Mii (naklejka) i ptasie gniazdo z jajkiem. Dookoła całego drugiego piętra przyczepione są gałęzie i liście.
Obrazek

Obrazek
Do dachu jest również przyczepiona długa gumowa lina, na której wisi coś na kształt tyrolki. Drugi koniec przyczepiony jest do małego postumentu z kwiatami i symbolem tarczy strzeleckiej na tile'u okrągłym 2x2 (nadruk). Zjazd działa całkiem płynnie, lalki mogą nim zjechać z domku na ziemię całkiem sprawnie.

Obrazek
Ostatnią dodatkową budowlą jest mały domek dla królika z polem z marchewkami, kamienną dróżką i małym domkiem zbudowanym na bazie łuku 1x4x2. Wygląda to dość słodko, ale jest całkowicie zbędne w tym zestawie.
Laleczki mają niesamowitą ilość sprzętu na wyposażeniu swojego domku. Są tam nożyczki, działko wodne (stud shooter), książka (z naklejką na okładce, ale kartka w środku jest drukowana), bumerang (kto wie po co), piłka i wiele innych.

Obrazek

Obrazek

Minilalki
Mia - Jedna z podstawowej piątki bohaterek serii wygląda świetnie. Ma fantastyczną koszulkę bez rękawów w kratę, Naszyjnik z wisiorkiem w kształcie błyskawicy, spodnie trzy czwarte. Na nogach ma parę bardzo ładnych trampek. Na twarzy piegi, duże zielone oczy. Włosy takie jak od początku serii - ciemno czerwone i spięte w kitę. Ogólnie, bardzo ładna lalka.
Daniel - pojawił się już wcześniej w jednym zestawie z 2016 roku. Ma na sobie ciemno zieloną kurtkę, białą bluzkę pod spodem, jeansy i wspaniałe buty. Ma nastroszone włosy, piegi, brązowe oczy i nieziemski uśmiech.
Obrazek

Części
Nie ma tu wielu bardzo przydatnych części, wiele jest bardzo typowych. Część z nich w bardzo nietypowych kolorach (lavender, medium lilac). Warto zauważyć dużą ilość klocków z nadrukami i narzędzi.

Podsumowanie
  • Domek na drzewie wygląda fantastycznie.
  • Wnętrze jest proste, ale pasuje bardzo dobrze.
  • Tyrolka jest ciekawym dodatkiem.
  • Domek królika jest zbędny.
  • Minilalki wyglądają nieźle, ale są nieprzydatne w standardowym systemie LEGO.
  • Wiele drukowanych klocków.
  • Dziwne kolory.
Obrazek

__________
Mam nadzieję, że recenzja będzie przydatna.
Więcej zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/pTih6dnCuPPNN5Ls6
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 41335 Mia's Tree House

Post autor: dzidek1983 »

Zdjęcia się nie wyświetlają. Pewnie prywatne bo z dysku google???
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: 41335 Mia's Tree House

Post autor: Mateusz92 »

U mnie działa.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 41335 Mia's Tree House

Post autor: dzidek1983 »

Ja mam znaki, zakaz wjazdu :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ