75078 Imperial Troop Transport

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4561
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: Sirius »

@Lord - słuszna uwaga. Zmieniłem tamten fragment żeby nie wprowadzać nikogo w błąd. Od początku chodziło o to, że główki są unikatowe wśród tego typu szturmowców, natomiast w innych setach już się pojawiały.

@Silverbrick - w zestawie, który polecasz również są zwykli szturmowcy, klasyczni, ale jednak wykończenie stoi tam na niższym poziomie niż u opisywanych tutaj (wiadomo, upływ czasu). Zasadniczą przewagę 75078 jest to, że jest łatwo dostępny, czego nie można powiedzieć, o 7667.
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: Bricks Planet »

Dzieki ! dobra recenzja :) (choc juz dodalem watek z tym zestawem). Tylko taka mala uwaga techniczna. Twoje zdejcia jakosciowo sa dobre, ale widac ze w jednym rogu sa jasne, a w drugim jest zawsze cien. Mysle ze mozesz to poprawic, by bylo jeszcze lepiej. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: przem »

Sirius - użyj dwóch lamp po obu stronach kadru, ew czegoś co odbije światło z drugiej strony i doświetli cienie - może być mniejsza blenda taka jak tutaj

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: Silverbrick »

Sirius pisze:@Lord - słuszna uwaga. Zmieniłem tamten fragment żeby nie wprowadzać nikogo w błąd. Od początku chodziło o to, że główki są unikatowe wśród tego typu szturmowców, natomiast w innych setach już się pojawiały.

@Silverbrick - w zestawie, który polecasz również są zwykli szturmowcy, klasyczni, ale jednak wykończenie stoi tam na niższym poziomie niż u opisywanych tutaj (wiadomo, upływ czasu). Zasadniczą przewagę 75078 jest to, że jest łatwo dostępny, czego nie można powiedzieć, o 7667.
Ale w 75078 mamy chociaż, czarnego szturmowca. Rzadki, ciekawy, fajnie wyglądający.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

75078: Imperial Troop Transport

Post autor: wesyr »

Obrazek

Recenzja pochodzi z bloga


W przeciwieństwie do wielu maniaków na świecie zakupiłem tylko jeden egzemplarz 75078 Imperial Troop Transport (w tłumaczeniu Lego: Transport szturmowców Imperium). Ten pochodzący z 2015 roku Battlepack nawiązuje tematyką do planety Lothal (często wykorzystywanej w animowanym serialu Rebelianci). Otóż planeta należąca do Imperium mocno podupadła po Wojnach Klonów, dzięki czemu rebelianci nieco urośli w siłę dając czasami w kość imperialnym żołnierzom. Omawiany przez nas transport szturmowców służyć ma do wyszukiwania i zwalczania kryjówek rebeliantów.

Na 75078 Imperial Troop Transport składa się transporter oraz czterech uzbrojonych szturmowców (dwóch z nich jest unikatami - na tą chwilę występują tylko w tym zestawie - dzięki połączeniu nietypowej twarzy ze strojem szturmowca):

Obrazek

Zestaw nabyłem w warszawskim supermarkecie za 75,99 zł, czyli odrobinę więcej niż wynosi cena regularna.


Seria: Star Wars
Rok: 2015
Numer: 75078
Elementów: 141
Minifigurki: 4
Cena za jeden element: 0,51 zł (nie licząc minifigów)
Model alternatywny: nie
Cena: od 70 zł (na allegro od 59 zł)

Spis elementów

Pudełko i zawartość


Niezbyt duże pudełko o wymiarach 19 x 14 x 4,5 cm w szaro-piaskowych barwach okraszone jest atrakcyjną i dynamiczną fotografią modelu transportera oraz szturmowców. Tył kartonu przedstawia grupę szturmowców oraz wskazówki dotyczące ich umiejscowienia w pojeździe, wyposażenia w broń, możliwości przechowywania broni i amunicji w transporterze oraz strzelania z działka transportera.


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Po otwarciu widzimy, że pudełko zapełnione jest niemal w siedemdziesięciu pięciu procentach. Na zawartość składają się:
- dwa woreczki z elementami
- luzem zapakowanego szarego plate'a 2x12
- niewielkiego formatu instrukcję (złożoną na pół)

Obrazek


Obrazek



Obrazek



image: http://2.bp.blogspot.com/-YkQguLgo9ko/V ... SC8095.jpg" target="_blank


Obrazek



Obrazek


Budowa i gotowy model


Kierując się 36 stronicową instrukcją rozpoczynamy składanie zestawu od zmontowania minifigurek i wyposażenia ich w strzelającą broń. W kolejnych 31 krokach budujemy transporter. Dzięki zastosowaniu dwóch odcieni szarości, bieli, czerwieni i przydymionego przeźroczystego dostajemy bardzo atrakcyjny pojazd latający. Może on pomieścić czterech szturmowców, ich broń oraz skrzynię z magazynkami.

Sama budowa jest nieskomplikowana i zabiera maksymalnie 20 minut.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Gotowy model

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Podsumowanie


Model daje przede wszystkim czterech szturmowców za niewielką cenę. Do tego 141 elementów składających się na ładny model transportera. Chcąc wykonać jakaś makietę z udziałem większej ilości Stormtrooperów na pewno warto sięgnąć po ten zestaw. Jedynym niedopracowaniem i mankamentem jest pseudostrzelające działko na dach transportera. Nie jest napędzany żadnym mechanizmem spustowym - do zwykłych technic bricków przedłużone piny. Do zabawy średnio się nadaje.

http://legopo30.blogspot.com/2016/02/75 ... M2lYbeX.99" target="_blank
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 75078: Imperial Troop Transport

Post autor: Janek »

Była tu już gdzieś recenzja tego setu. Może podepnij ją tam? Link:

viewtopic.php?f=8&t=3071" target="_blank
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: wesyr »

Ok, dzięki.
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: Robotnik »

Czy tylko ja tak mam, że nie mogę patrzeć na te klony przez te ich niebieskie detale na hełmach? Zestaw byłby świetnym army builderem, ale te szczegóły na hełmach bardzo zwracają uwagę i kłuję mnie w oczy, bo w filmach takich szczegółów nie było (pewnie były w serialu Rebels, które jest materiałem źródłowym dla tego setu). Taka drobnostka, a psuje największy atut zestawu.
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: Kalais »

To szturmowcy, nie klony ;)

Mi nie przeszkadzają zupełnie te niebieskie elementy, a jestem na skraju fanatyzmu OT ;)
Ogólnie fajnie są zdetalowani. Bardzo udany zestaw, można szybko stworzyć armię, a klocki z transportowca praktycznie w 100% przydatne.

Animowana recka Bricks Planet jak zawsze super!
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 75078 Imperial Troop Transport

Post autor: LePrzemo »

Też prawda. Bardzo fajny zestaw. Sam kupiłem ze 4 zestawy.
Bo od dawna myślałem o stworzeniu jakieś armi.
No i zestaw opłacalny w stosunku do innych za 60 złotych z SW
z powodu dużej ilości klocków.
Sam ma 141

a inne mają np 75133 - 100 szt., 75088 - 106 szt., 75079 - 95 szt. 75131 - 112 szt.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ