6886 - Galactic Peace Keeper

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: Jaskier »

Tak jak Jetboy powiedział - żal wyrzucać złom, jest jak znalazł jako wypełniacz do makiet, gdzie znowuż żal wsadzać nowe klocki.
Awatar użytkownika
Morph
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2018 12:30
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: Morph »

genISD pisze: Morph - zatem wymieniasz takie części? Czy uznajesz że np. jedno głebsze zadrapanie lub nadgryzienie to problem i do wymiany czy też da się przeżyć?
Jak się da to ograniczam się do ułożenia ich tak, żeby obgryzienia nie były widoczne. A tak to wymieniam przy okazji zamawiania części. Inna sprawa że mam szczęście do staroci, taki np. 6896 trafiłem w stanie praktycznie sklepowym, nawet zapasowe klocki były.
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: cody1976 »

Jeśli będziesz taki porąbany jak ja, to każdy klocek z najmniejszą rysą idzie do wymiany i nie może to być np plate 1 x 4 produkowany obecnie jako zamiennik do zestawu np z 1984 roku, bo to całkiem inny materiał i odcień. Nie polecam takiej metody ale jestem strasznym purystą w tej kwestii. 383 kompletuję już ok 2 lat a brakuje mi może z 15 części.

cody1976
Awatar użytkownika
Morph
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2018 12:30
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: Morph »

cody1976 pisze:Jeśli będziesz taki porąbany jak ja, to każdy klocek z najmniejszą rysą idzie do wymiany i nie może to być np plate 1 x 4 produkowany obecnie jako zamiennik do zestawu np z 1984 roku, bo to całkiem inny materiał i odcień. Nie polecam takiej metody ale jestem strasznym purystą w tej kwestii. 383 kompletuję już ok 2 lat a brakuje mi może z 15 części.

cody1976
Aż takim purystą to nie jestem, ale nie ma jak szukanie klocków w kolorze Old Stone Gray do starych zamków :D. Pytasz się 5 razy czy na pewno są to stare elementy a potem dostajesz Light Bluish Gray >:(
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: syzygy »

Posiadam, kurzy się gdzieś u rodziców ;) Zawsze mnie wkurzały odpadające boczne pokrywy (nie pamiętam czemu, ale te trzymające je "pralki" straciły jakoś dolną część i słabo trzymały - gryzienie, starość?), więzienie też przy wyrobionych klockach potrafiło odpaść w trakcie lotu ;P
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: 6886 - Galactic Peace Keeper

Post autor: Jerac »

Jak ja tego małego grata uwielbiam... ja wiem, teraz to biedak przy współczesnych zestawach, ale po prostu mi "leży" ten wygląd i już.
Szarnywirk
ODPOWIEDZ