42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Moderator: nori

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: goldsun »

Ja bym zaczął od wymontowania pompki i pewnie reszty hydrauliki i sprawdził najpierw bez obciążenia, a potem z jakimś mniejszym obciążeniem zbudowanym na szybko.
W drugiej kolejności sprawdzałbym każdy element po kolei - z rurkami włącznie, to że nie są przyciśnięte nie oznacza, że nie są pęknięte.
Zakup/wymiana elementu to dopiero na samym końcu.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
kamil0785
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2017 18:15
Rok urodzenia: 1995

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: kamil0785 »

bez obciążenia pracuje normalnie..
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: syzygy »

Chciałbym zmotoryzować sobie ten zestaw. Widziałem jakieś filmiki na yt, ale tak myślę, że najzabawniej byłoby wrzucić silnik tam gdzie powinien być, czyli pod kabiną (zamiast atrapy). Tylko pewnie wtedy będzie on bardziej obciążony, niż jakby był tuż przy dyferencjałach pod paką. Pytanie, czy muszę zwracać uwagę na takie rzeczy, martwić się o to? Zaczynam zabawę z power functions, stąd te pytania. To samo tyczy serwo - tymi lampkami do skrętu kręci się dosyć ciężko, pytanie czy jak zamiast moich palców będzie kręcić jedną ośką servo, to czy nic mu się nie stanie? ;)
archanka
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2019 11:56
Rok urodzenia: 1983

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: archanka »

Umówiłem się wstępnie na oglądanie i zakup używanego zestawu 42043. Spytałem sprzedającego czy nie było problemu z obrotem ramienia (tak jak pisało tu kilka osób). I ten problem się pojawił po drugim złożeniu zestawu w 2 miejscach na ramieniu i przy podporach, sprzedający przesmarował całość smarem do maszyn do szycia i ponoć chodzi ok. Teraz pytanie czy to wina krzywych klocków, czy czego? Ponoć wszystko chodziło ok, potem zestaw się zakurzył w szafie, sprzedający go odkurzył i przeoliwił. Czy nie będzie z tym co chwila problemu.
Proszę Was o opinię. Dzięki!
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: Benny80 »

Nie wiem jak odpowiedzieć..

Zestawy Lego są produkowane "dla oka", bo kupuje się głównie oczami. Dlatego są ładnie odwzorowane, a ponadto seria Technic oferuje równie zmechanizowanie i funkcje ruchome. Z tym już niestety bywa różnie, po części dlatego, że ekonomia coraz częściej ma dużo do powiedzenia w projekcie zestawu. Stąd zatem mnogość funkcji napędzanych jednym silnikiem, co nie w każdym przypadku działa dobrze. Nie oczekuj zatem, że model z pudełka będzie działał idealnie, wyglądał wspaniale, itd. bo nie można mieć wszystkiego w takiej cenie - gdzieś musi być kompromis.

Poza tym mam wrażenie, że klienci nie patrzą na to, że kupują klocki, które służą do budowy zestawu i dają możliwość budowy alternatywnych wersji tegoż zestawy bądź całkiem nowych, własnych konstrukcji, do czego np. metalowy model RC nie posłuży. Jednocześnie jednak oczekują takiej właśnie funkcjonalności..
Kup zestaw, pobaw się chwilę, naciesz, a potem usiądź i sam zacznij udoskonalać i poprawiać niedoskonałości projektu z pudełka. W tym cała zabawa.. klockami! ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
archanka
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2019 11:56
Rok urodzenia: 1983

Re: 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245

Post autor: archanka »

Dzięki, mniej więcej od 1985 roku kiedy mój ojciec chrzestny marynarz przywoził mi klocki LEGO 99% konstrukcji było własnych. A to dlatego że razem z zestawem przywoził mi katalogi LEGO i próbowałem odtworzyć inne zestawy z tego co miałem... a miałem mało. Więc zacząłem improwizować i tak zaczynały powstawać własne konstrukcje. Teraz mam 38 lat i dwóch synów, starszy 4 lata 2 tygodnie temu 42006 z czego złożył z 5%... Stąd teraz dostał 42043 więc pewnie przez pierwsze kilka lat będą się bawić tym zestawem, a za chwilę zaczniemy robić własne konstrukcje. Powiecie że za mały, ale w wieku 2 lat dostał pierwszego crowlera RC i teraz w wieku 4 lat już na nim wymiata :-)
ODPOWIEDZ