42069 Extreme Adventure

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

42069 Extreme Adventure

Post autor: Sariel »

Obrazek
Recenzja 42069 Extreme Adventure

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 2382
Katalogi: Brickset
Cena: $179.99, S@H: 549,99 PLN

Po przykrym doświadczeniu jakim okazał się tegoroczny flagowiec spieszę donieść, że Milan nie zawiódł :) 42069 i 42070 sprawiają wrażenie zaprojektowanych nie tylko przez różne osoby, ale dla różnych firm i na różnych planetach. Najmocniejsze punkty 42069 to właśnie to co we flagowcu bolało najbardziej, czyli zawieszenie i detale. Tak właściwie to dostajemy tu pierwsze w historii Technica crawlerowe podwozie z prawdziwego zdarzenia, bo 9398 miał silniki napędowe w mostach więc trochę oszukiwał.
Podsumowując: bardzo dobre, stabilne zawieszenie z napędem 4x4 i ładnie działającym skrętem, dość ładna buda z ciekawymi funkcjami (drzwi to arcydzieło) i do tego cena o 1/3 niższa niż w przypadku ciężarówki, za to 500 części więcej. Z minusów wolałbym ten zestaw na kołach, bo gąsienice są fajne ale wydają się udziwnieniem na siłę, a założenie kół na 42069 tak żeby nie wystawały bardzo na boki wymaga jednak większego moddingu. Plus buda w egzotycznych kolorach z toną nalepek nie każdemu przypadnie do gustu.

Plusy:
- masa detali i dobrze działających funkcji; ogólne wrażenie że zestaw jest zaprojektowany o niebo staranniej niż 42070
- wart swojej ceny; 500 części więcej niż 42070 za 2/3 jego ceny (ale też brak PFów)
- bardzo dobre zawieszenie z napędem 4x4 i geometrią skrętną Ackermanna
- budowa uczy całej masy ciekawych rozwiązań
- genialnie rozwiązana wyciągarka z zapadką pozwalającą swobodnie rozwijać linkę
- być może najfajniejsze drzwi w Technicu
- ciekawe kolory i ładne nalepki
- znakomita baza do przeróbek

Minusy:
- zestaw z prawie 2400 częściami dostajemy w nienumerowanych woreczkach, bo tak. Trąci taniością i zmusza do posortowania tego wszystkiego przed budową albo będziemy się przekopywać przez górę klocków w poszukiwaniu jednego elementu.
- na 2382 elementów jedynym faktycznie nowym jest sznurek
- skręt na gąsienicach z gumowymi "wtyczkami" ma duże opory
- nalepki. Wszędzie nalepki.
- dark purple jest ładny, ale to kolejny rzadki i drogi kolor w Technicu
- kiedy wreszcie po latach modlitw dostajemy solidne crawlerowe podwozie to Lego decyduje że koła są zbyt mainstreamowe

Film:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017 10:55 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11896
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: Kris Kelvin »

Sariel pisze: - wart swojej ceny; 500 części więcej niż 42070 za 2/3 jego ceny (ale też brak PFów)
W Polsce biorąc pod uwagę ceny z S@H różnica jest jeszcze większa.

Aha i cenę podałeś w dolarach od tego niebieskiego "flagowca" chyba.

PS. Poza tym recenzja pozytywna więc znikam stąd :D
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: Jellyeater »

Już w innym miejscu napisałem, że będziesz się śmiał, że nie jeździ. Moje zdolności profetyczne się nie sprawdziły. :-(
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: jetboy »

Jellyeater pisze:Już w innym miejscu napisałem, że będziesz się śmiał, że nie jeździ. Moje zdolności profetyczne się nie sprawdziły. :-(
Kris Cię przejrzał. SZACH MAT!

Fajna recenzja, fajny zestaw, tylko te kolory...
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: goldsun »

Qrde, czułem, że mi to zrobisz i pokażesz ten model tak, żebym chciał go kupić. :-)
Na plus:
- fajne drzwi boczne i klamka z tyłu
- łopata! ;-p
- sensownie wygląda zawieszenie
- model z gasienicami zamiast kół - już kiedyś chciałem takiego zrobić, a w space nawet parę razy coś podobnego robiłem ... :-)
- chyba cena

Na minus:
- qrde, kto wpadł na pomysł jakiegoś fiflatowego koloru!
- rozumiem, że nie ma szybkiej instrukcji zmotoryzowania go? Nie żeby mi to przeszkadzało jakoś bardzo, zastanawiam się nawet czy ta szuflada z tyłu nie jest właśnie pod motoryzację ... ale jednak rozumiem, że nie ma? pytanie jak pod ewentualną motoryzację są zrobione mechanizmy w środku?

Dzięki za recenzję, chociaż portfel raczej zaboli. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: Sariel »

Szuflada jest malutka i ewidentnie nie pod to. Zmotoryzować się da, ale na pewno nie na szybko i na pewno oznacza to wycięcie sporej części wnętrza. Jest taki zdolniacha na YouTubie, PPung Daddy https://www.youtube.com/user/logsinx80/videos , który motoryzuje wszystko co się rusza, i u niego najprędzej spodziewałbym się instrukcji.
Brickmasterpl
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2017 23:07
Rok urodzenia: 2000

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: Brickmasterpl »

Moim zdaniem zestaw wart swojej ceny. Model ten kojarzy mi się z starym zestawem 8466. Oba pojazdy mają napęd 4x4, dobre zawieszenie, i podobnie otwierające się drzwi. Po dziadowym zestawie 42070 którego miałem w planach kupić uznałem że nie będę ryzykował i zakupie sobie ten set. Oczywiście go zmotoryzuje. Baterie się w tyle upchnie, servo pewnie zamiast foteli a silnik pewnie pod maską ewentualnie w kabinie( zależy od miejsca). Cieszy mnie to że technic zaczyna używać miłych dodatków z tradycyjnych elementów. Dodanie karnistów na dach podkreśla że to prawdziwy terenowiec.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: Jellyeater »

który motoryzuje wszystko co się rusza, i u niego najprędzej spodziewałbym się instrukcji.
Chyba nie rusza? :-) Rusza się po zmotoryzowaniu.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
tomaschek
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2017 16:59
Rok urodzenia: 1975

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: tomaschek »

W UK cena juz ponizej 100 £, w przyszlym tygodniu zamawiam zachecony recenzjami na forum :)
Pozdrawiam
Tomek
tomaschek
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2017 16:59
Rok urodzenia: 1975

Re: 42069 Extreme Adventure

Post autor: tomaschek »

No i budowa zakonczona. Moje refleksje:

- brak numeracji workow to gehenna dla kogos kto poswieca skladaniu godzine dziennie i jeszcze przy dwulatku ktorego wszystko interesuje :P Nie wyobrazam sobie budowy bez numeracji takiego np. Bucket Wheel Excavator
- te gumki na gasienicach - spodziewalem sie lepszych efektow, szklany stol - slizgaja sie, panele - slizgaja sie.

Poza tymi dwoma punktami kupa swietnej zabawy :D

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ