Konieczność zmian

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Konieczność zmian

Post autor: Allemov »

Cztery edycje i rok organizowania cyklicznego konkursu to wystarczająco dużo czasu, aby ocenić czy wszystko jest idealnie, czy jednak przydałyby się jakieś zmiany. Wyszło na to drugie. :)

Jednym z problemów konkursu okazał się fakt konieczności zgłoszenia chęci uczestnictwa w nim. Wiele osób o tym zapominało i dopiero po otrzymaniu zbiorowej wiadomości z przypomnieniem o tym, że mają możliwość się zgłosić do konkursu, zgłaszali się. Nie tak to powinno wyglądać.

Powodem dla którego taki system został zachowany przez tyle czasu, było założenie, że przecież nikt nie wie lepiej od autora która z jego recenzji jest najlepsza i którą należałoby umieścić w konkursowej ankiecie.

Przełomową okazała się uwaga Jetboy-a, o tym, że przecież jest to konkurs na "Recenzenta kwartału", a nie "Recenzję kwartału" i że liczy się także to ile ktoś napisał recenzji. Naprowadziło mnie to na rozwiązanie, które mam nadzieję sprawi, że konkurs będzie się miał lepiej. :)

Od teraz opublikowanie recenzji na forum zbudujmy to jest równoznaczne ze zgłoszeniem się do konkursu, a w ankiecie do głosowania pojawią się jedynie nicki autorów. O szczegółach, możecie przeczytać w nowym regulaminie, który został, przy okazji zmian, przeredagowany i skrócony: NOWE ZASADY.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: Amal »

Allemov pisze:Przełomową okazała się uwaga Jetboy-a, o tym, że przecież jest to konkurs na "Recenzenta kwartału", a nie "Recenzję kwartału" i że liczy się także to ile ktoś napisał recenzji.
Szanuję opinię Twoją oraz Jetboya. Jeśli taka jest wola większości to niechaj tak będzie.
Nie jestem w stanie konkurować w produkcji recenzji z niektórymi użytkownikami, w związku z powyższym nie będę zgłaszał swoich recenzji do konkursu.
Nadal będę publikował recenzje na naszym forum.
Stanowisko to publikuję, by nie zostawiać niedomówień i domysłów w tym temacie. Bardzo szanuję bowiem tych wszystkich,którym moje recenzje przypadły do gustu i którzy oddawali na nie swoje głosy. Dziękuję.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

Allemov pisze:Przełomową okazała się uwaga Jetboy-a, o tym, że przecież jest to konkurs na "Recenzenta kwartału", a nie "Recenzję kwartału" i że liczy się także to ile ktoś napisał recenzji.
To recenzentem kwartału zostanie wesyr i silver.

Natomiast recenzent kwartału wcale nie musi znaczyć ktoś kto spłodził 100 recenzji, równie dobrze może być to osoba, która zrobiła 1 najlepszą ze wszystkich recenzji.
Najlepszy reżycer roku to nie Steven Seagan, który nakręcił 12 filmów dla pieniędzy, tylko ktoś kto zna jury i zrobił 1 dobry film.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: jetboy »

Stelario pisze:Natomiast recenzent kwartału wcale nie musi znaczyć ktoś kto spłodził 100 recenzji, równie dobrze może być to osoba, która zrobiła 1 najlepszą ze wszystkich recenzji.
Oczywiście że tak. Nie chodzi o to żeby oceniać tylko ilość, ale żeby brać też ilość pod uwagę przy ocenie razem z jakością która nadal jest podstawą. Moim zdaniem lepszym recenzentem może być ktoś kto publikuje kilka dobrych recenzji w kwartale niż ktoś kto publikuje jedną świetną i to powinno byc odzwierciedlone w konkursie. Ktoś kto publikuje mnóstwo gównianych recenzji zdecydowanie na miano recenzenta kwartału nie zasługuje. Tak że Amal nie ma się co obruszać, bo nadal masz szanse na wygraną.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

jetboy pisze:
Stelario pisze:Natomiast recenzent kwartału wcale nie musi znaczyć ktoś kto spłodził 100 recenzji, równie dobrze może być to osoba, która zrobiła 1 najlepszą ze wszystkich recenzji.
Oczywiście że tak. Nie chodzi o to żeby oceniać tylko ilość, ale żeby brać też ilość pod uwagę przy ocenie razem z jakością która nadal jest podstawą. Moim zdaniem lepszym recenzentem może być ktoś kto publikuje kilka dobrych recenzji w kwartale niż ktoś kto publikuje jedną świetną i to powinno byc odzwierciedlone w konkursie. Ktoś kto publikuje mnóstwo gównianych recenzji zdecydowanie na miano recenzenta kwartału nie zasługuje. Tak że Amal nie ma się co obruszać, bo nadal masz szanse na wygraną.
Patrząc na recenzenta Roku na Lugpolu dochodzę do wniosku że tego się nie da łatwo rozwiązać. Jak ktoś zrobi 10 złych rezencji w kwartale i dostanie ostatnie za nie miejsce punktowane 1pkt a za pierwsze mamy np. 10 i ktoś inny zrobi najlepszą recenzje ale tylko jedną. To obie osoby są ex aequo na 1 miejscu.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: nori »

Wow! Gratulacje, że jak się od razu mówiło o złej formule, to wtedy były to głupoty, a teraz okazuje się, że jednak coś w tym racji jednak było. Co za zaskoczenie! Może za kolejnych parę zaskoczeń znowu warto będzie na tym forum się udzielać?
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: rutek »

nori pisze:Wow! Gratulacje, że jak się od razu mówiło o złej formule, to wtedy były to głupoty, a teraz okazuje się, że jednak coś w tym racji jednak było. Co za zaskoczenie! Może za kolejnych parę zaskoczeń znowu warto będzie na tym forum się udzielać?
Nori, było Ci źle na LP. Wznieciłeś bunt. Przyczyniłeś się do powstania ZT, ale zamiast pomóc je rozwijać, stwierdziłeś, ze nie warto się na nim udzielać i zostawiłeś je. Jak dla mnie to nie musisz się tu udzielać.
Sorry, ale mam do Ciebie o to żal. Twoje postępowanie jest niekonsekwentne i dla mnie niezrozumiałe.

Osobiście nie rozumiem problemów z wyborem najlepszego recenzenta, nieważne jakimi kryteriami jury będzie się kierowało. Ktoś tworzy tu sztuczne problemy. Wystarczy wybrać osobę która tworzy najwięcej najlepszych recenzji. To chyba nie jest trudne? Chyba, że jest?

Oczywiste jest też dla mnie to, że skoro są osoby, które opiekują się działem, to powinny one zadbać aby wśród kandydatów znaleźli się wszyscy recenzenci, czy tego chcą czy nie.

Muszę Noriemu przyznać rację: Dobrze, że przyznajemy się do błędów i coś się z mienia na lepsze. :)
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: nori »

rutku, widzisz, bo ja jestem taki niepoprawny politycznie i zazwyczaj mówię co myślę i nie owijam w bawełnę. Co nie znaczy, że mam rację, co to, to nie. Napaliłem się na Zbudujmy.To, po czym okazało się, że pojawiły się problemy. Przez pół roku poruszaliśmy tematy, ale w końcu jak dostałem jawną informację, że raz, Stowarzyszenie działa wg określonych zasad i już, po dwa, wszyscy budowniczowie chcą trzepać kasę na wystawach i to jest priorytet, po trzy, żebym przestał atakować biednego Alla. Więc rutku, sam widzisz. Po prostu dla mnie Stowarzyszenie na początku miało być czymś innym, wtedy Hippo inaczej to rysował, a stało się czymś innym. A jak widzę, że po iluś tam sezonach wreszcie ktoś spostrzegł potrzebę zmian, o których mówiło się już na początku... wybacz... rozumie się chyba samo przez się?

Rutku, zachęcam Cię, nie zaglądaj przez dany czas do działu dla Stowarzyszonych. Wtedy zauważysz, że w pozostałych działach na forum tak naprawdę nie ma o czym czytać, bo większość postów to spam i utarczki z, lub na temat Silvera. Po jakimś czasie stało się to nudne, więc zaglądam obecnie na to forum tylko jak dostanę info o PW, lub jak pojawi się nowa recenzja Amala lub Havoca (reszta recenzentów których lubię czytać na szczęście publikuje także gdzie indziej). A, i wrzucam zajawki fotograficzne wycinków zestawów, tak z rozpędu, bo też idzie to na LP, więc kod BBCode jest gotowy, ale jak Ci to przeszkadza, to nie ma problemu, to też sobie odpuszczę.

Tyle z mojej strony, nie chcę absolutnie wzbudzać jakiś znowu zamieszek (inna sprawa, że to nie ja byłem prowodyrem do buntu na LP, ale to już inna bajka), czy dyskusji jak zawsze prowadzących do niczego. Stowarzyszenie jest, ma swoje plusy, głównie dla Stowarzyszonych, ale zawsze jednak parę fajnych osób czy tematów tu się znajdzie. I niech sobie tak będzie, w tym momencie powstało kolejne forum, może kiedyś powstanie jeszcze jedno, są blogi, flickr itp... Jest gdzie spamować. ;)
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: Silverbrick »

Pomysł z ilością jest ciekawy - to nie recenzja, lecz recenzent kwartału. Ale tak jak mówią przedmówcy - nie może być to głównym punktem oceniania, bo można zrobić np. 2 dokładne recki albo 4 byle jakie recki. Oczywiście nie jest zasadą, że tym szybciej tym gorzej, może to oznaczać, że ma się wysoką "moc" recenzowania, ale w tym przypadku jakość powinna być liczona bardziej niż ilość.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Konieczność zmian

Post autor: Allemov »

Amal pisze:Szanuję opinię Twoją oraz Jetboya. Jeśli taka jest wola większości to niechaj tak będzie.
Nie jestem w stanie konkurować w produkcji recenzji z niektórymi użytkownikami, w związku z powyższym nie będę zgłaszał swoich recenzji do konkursu.
Nadal będę publikował recenzje na naszym forum.
Stanowisko to publikuję, by nie zostawiać niedomówień i domysłów w tym temacie. Bardzo szanuję bowiem tych wszystkich,którym moje recenzje przypadły do gustu i którzy oddawali na nie swoje głosy. Dziękuję.
Obawiam się, że zostałem źle zrozumiany. :(

Prawdopodobnie wynikło z faktu, że chciałem uniknąć posta długości Goldsunowej (czyt. bardzo obszernego). Widać na próżno. Ilość opublikowanych recenzji, nie będzie miała bezpośredniego wpływu na wybór Recenzenta! Jedyne co się de facto zmieni to zastąpienie tematu zgłoszeniowego, publikowaną przeze mnie listą opublikowanych w danym kwartale recenzji, posegregowanych po nickach autorów. Osoba która napisała jedną świetną recenzję nadal może wygrać w ankiecie i prawdopodobnie, nierzadko tak się właśnie stanie. :)

Przykładowa lista będzie wyglądać tak:
Sławek
1. Link

Marcin
1. Link
2. Link

Olgierd
1. Link
2. Link
3. Link

Zenek
1. Link
2. Link
3. Link
4. Link
5. Link
(...)
15. Link
16. Link
Sam fakt, że ten przykładowy Zenek opublikował aż 16 recenzji NIC MU NIE DA. Jeśli zrobił je na kolanie i tak nikt nie odda na niego głosu. Decyzję na kogo oddać głos podejmie samodzielnie każdy głosujący forumowicz. Po prostu pytanie będzie brzmiało: "Który z poniższych autorów Twoim zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł Recenzenta kwartału?" a nie: "Która ze zgłoszonych recenzji jest najlepsza?".

Chodzi o większą świadomość głosujących. Żeby mogli powiedzieć: "Głosuję na Sławka, pomimo faktu, że opublikował w tym kwartale tylko jedną recenzję, bo uwielbiam czytać jego teksty." albo "Zagłosowałem na Marcina, bo napisał w tym kwartale aż dwie bardzo dobre recenzje! Nie jest to co prawda jeszcze poziom Sławka, ale niewiele mu już brakuje i widać że wkłada w to dużo pracy.".
rutek pisze:Oczywiste jest też dla mnie to, że skoro są osoby, które opiekują się działem, to powinny one zadbać aby wśród kandydatów znaleźli się wszyscy recenzenci, czy tego chcą czy nie.
No i tak właśnie od teraz będzie. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Zablokowany