Konieczność zmian

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Konieczność zmian

Post autor: Turnip »

Jako szeregowy użytkownik uważam, że nie ma co robić tyle szumu o to wszystko. Przecież nie ma systemu idealnego. Zaakceptujmy te nowe zasady i koniec. Nikt nie oddycha recenzjami i nagrodami co kwartał.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: wesyr »

A nie lepiej byłoby wyciągać średnią z ocen i do finału wybierać powiedzmy pięciu z najwyższymi notami? Można przecież zrobić głosowanie co miesiąc, z nagrodą "wirtualny uścisk ręki prezesa". Wówczas co trzy miesiące będzie wystarczająco prac i głosów, żeby wybrać recenzenta kwartału. żebym został jasno zrozumiany.

Styczeń
X - recenzja 1
X - recenzja 2
X - recenzja 3
Y - recenzja 4
Z - recenzja 5
Z - recenzja 6

Głosowanie
recenzja 1 - 4 głosy
rec 2 - 0
rec 3 - 2
rec 4 - 3
rec 5 - 5
rec 6 - 1

I do wyboru recenzenta kwartału mamy dane ze stycznia
X zdobywa 6 głosów / 3 recenzje = 2 pkt
Y zdobywa 3 głosy / 1 recenzję = 3 pkt
Z zdobywa 6 głosów / 2 recenzje = 3 pkt

Powiedzmy, że na potrzeby przykładu są to sumaryczne wyniki z trzech miesięcy. X skreślamy, bo ma najmniej punktów. Y i Z zostają mianowani do głosowania na recenzenta, nie recezję kwartału.

Mnie to obojętne. Nie piszę recenzji dla nagród, a dla własnego funu. A szkoda, żeby tu na noże iść. Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkich zadowolił.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Konieczność zmian

Post autor: Allemov »

Wybacz wesyr, ale to zbyt skomplikowane, żeby to wprowadzić w życie.

Poza tym efektem Twojego systemu byłoby to, że jakby ktoś zrobił genialną recenzję 10/10, to by się bał zrobić następną, bo jak wyjdzie 8/10 to mu zaniży średnią. Mamy motywować do pisania, a nie zniechęcać. :)

Tak czy siak, podsumowując niejako tą naszą całą dyskusję, chciałem powiedzieć, że cieszę się iż tyle osób obchodzi to jak ten konkurs będzie wyglądał. Po ilości zgłoszeń w trzecim kwartale i po tym jak niewiele osób gratulowało wtedy zwycięzcy, miałem przez chwilę wrażenie, że osoby które ten konkurs interesuje można policzyć na palcach jednej ręki. Miło wiedzieć, że się pomyliłem. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Zablokowany