Konieczność zmian

Moderator: nori

Ananas
Posty: 343
Rejestracja: 19 lip 2013 22:15
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Opole

Re: Konieczność zmian

Post autor: Ananas »

Allemov pisze:Tak samo wyglądał MOC Roku na KMFL. W 2011 roku, 11 razy konkurs na MOC Miesiąca wygrał LL, a raz Thietmaier. Pojawiła się więc ankieta na MOC Roku w której było 11 opcji LL-a i 1 Thieta. Efekt był taki, że zwolennicy LL-a nie wiedzieli na który zamek głosować i głosy się rozproszyły, więc wygrał Thiet. Gdyby zsumować wszystkie głosy oddane na LL-a to miałby ich kilkakrotnie więcej od tych Thieta. Wydawało mi się to rażąco niesprawiedliwe i dlatego kiedy 5 lat później miałem organizować konkurs z ankietą, pierwsze o czym pomyślałem, to to aby nie dopuścić do powtórki takiej sytuacji.
Ciekawa historia. Ile ją wymyślałeś? http://kmfl.cba.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2580" target="_blank

edyta: sorry, każdemu może się pomylić.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017 02:42 przez Ananas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

Allemov pisze:Na LugPolu każda pojedyncza recenzja, to podpunkt w ankiecie. Tak samo wyglądał MOC Roku na KMFL. W 2011 roku, 11 razy konkurs na MOC Miesiąca wygrał LL, a raz Thietmaier. Pojawiła się więc ankieta na MOC Roku w której było 11 opcji LL-a i 1 Thieta. Efekt był taki, że zwolennicy LL-a nie wiedzieli na który zamek głosować i głosy się rozproszyły, więc wygrał Thiet. Gdyby zsumować wszystkie głosy oddane na LL-a to miałby ich kilkakrotnie więcej od tych Thieta. Wydawało mi się to rażąco niesprawiedliwe i dlatego kiedy 5 lat później miałem organizować konkurs z ankietą, pierwsze o czym pomyślałem, to to aby nie dopuścić do powtórki takiej sytuacji.
Czyli wygrał najlepszy MOC bo głosuje się na MOCa a nie jego budowniczego. Skoro ludzie nie wybrali jednego MOCa z 11 MOCy to znaczy że żaden z nich nie był lepszy od tego 1 Thietmaiera albo wszystkie 11 było tak samo dobre. Ale wtedy Thietmaier wygrał by przez to że ludzie głosowali na osobę a nie MOC. Czyli dokłądnie coś co zrobił Jaskier. Pomimo iż trzeba było głosować na recenzje głosował na osobę. Tak więc cały ten misterny plan jaki by nie był nie ma sensu bo ludzie i tak głosują na swoich ulubionych użytkowników bez względu na to co napisza lub zbudują.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Konieczność zmian

Post autor: Allemov »

Legofan pisze:Ciekawa historia. Ile ją wymyślałeś? http://kmfl.cba.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2580" target="_blank
Hmmm... Jak ostatnio sprawdzałem to KMFL nie istniało i QQS pisał na swoim blogu że zniknęło (źródło: https://qqsowy.wordpress.com/2016/09/06/koniec-kmfl/" target="_blank ) dlatego też nie sprawdziłem u źródła, przed napisaniem tamtego posta.
QQS na KMFL pisze:Głosowanie zakończone, wyniki:

1:
"Tartar" - Lolino
"Ursus C-385" - Thietmaier

3:
"CCCIX Secret of the Holy Grail" - Lolino

4:
"Arsus VI" - QQS
"Renowacje" - GabryS

6:
"Case Poclain 688p" - Krzosu

7:
"Dźwigający Star 660." - Thietmaier

8:
"CCCVIII Preparing for War: Żegnaj tato ..." - Lolino
"d'Amarc Castle" - Lolino
"BAE SYSTEMS RG41" - eric trax
"ZiS E134" - Maks
"Czołg Lothar v 2.0" - QQS

13:
"Pomarańczka" - Thietmaier

Jak na razie najlepszymi pracami okazały się MOCe Lolina i Thietmaiera. Na 4 pozycji klasyfikują się Arsus (za co Wam szczerze dziękuję, bo z bioniclów niełatwo zbudować coś, co spodobałoby się ogółowi) wraz z renowacjami GabrySia. Dalej Krzosu, znowu Thietmaier... i na ostatniej pozycji również Thietmaier. Kurcze, czyżby człowiek Traktor chciał być jednocześnie na wielu pozycjach naraz :D?

Tymczasem robimy tygodniową dogrywkę o tytuł moca roku: Lolino vs Thietmaier. Kto wygra? Zamek czy Maszyna? Tego dowiemy się niebawem ;)

Głosowanie czas zacząć :D !
(Pogrubienia moje.)

Tak więc sprostowanie: LL wygrał 4 razy, a Thiet 3 razy. Zremisowali, bo ludzie nie wiedzieli na które ich prace głosować. Gdyby zsumować głosy w ankiecie oddane na ich prace, wygrał by LL. Odbyła się jednak dogrywka i wygrał Thiet.

Przyznaję, że przez te parę lat zapomniałem o tych szczegółach i sytuacja która wówczas zaszła, w mojej głowie się mocno uprościła, ale meritum tego o czym mówiłem się zgadza: Umieszczanie w jednej ankiecie kilku MOCy/recenzji tej samej osoby to nie jest dobry pomysł, bo autor zmniejsza w ten sposób swoje szanse na zwycięstwo.
Stelario pisze:Czyli wygrał najlepszy MOC bo głosuje się na MOCa a nie jego budowniczego. Skoro ludzie nie wybrali jednego MOCa z 11 MOCy to znaczy że żaden z nich nie był lepszy od tego 1 Thietmaiera albo wszystkie 11 było tak samo dobre. Ale wtedy Thietmaier wygrał by przez to że ludzie głosowali na osobę a nie MOC. Czyli dokłądnie coś co zrobił Jaskier. Pomimo iż trzeba było głosować na recenzje głosował na osobę. Tak więc cały ten misterny plan jaki by nie był nie ma sensu bo ludzie i tak głosują na swoich ulubionych użytkowników bez względu na to co napisza lub zbudują.
Wiem, że niektórzy głosują na swoich ulubieńców. Ale nowy system tylko takim osobom pomaga. Odpowiedzi będą teraz takie:
Amal
Sariel
Silverbrick
Stelario
wesyr
a nie jak wcześniej takie:
Amal - zestaw 7657
(Sariela ni ma bo zapomniał się zgłosić)
Silverbrick - recenzja 8932
(Stelario ni ma bo zapomniał się zgłosić)
wesyr - recenzja 6545
To chyba uproszczenie, prawda? :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

Jeśli zdarzenie z LL i T na KMFL jest dla Ciebie odniesieniem to teraz dochodzimy do kolejnego problemu. :)
1 osoba może wygrać 1 raz w roku.
I mamy np

1 kwartał
Stefan 51 głosów Stefan wygrał więc nie może już brać udziału
Roman 43 głosy
Mariola 41 głosów
Tadeusz 5 głosów
Józef 3 głosy


2 kwartał
Mariola 47 głosów Mariola wygrała więc nie może już brać udziału
Roman 42 głosy
Agnieszka 31 głosów
Marian 13 głosy
Tadeusz 7 głosów
Józef 2 głosy

3 kwartał
Agnieszka 69 głosów Angieszka wygrała więc nie może już brać udziału
Roman 62 głosy
Andrzej 5 głosów
Józef 4 głosy

4 kwartał
Józef 24 głosy
Andrzej 22 głosów
Marian 14 głosów
Tadeusz 9 głosów
Jan 4 głosy
Roman wydał całą kasę na zestawy na 3 kwartały więc odpada

Czyli Roman pomimo że był zawsze drugi, dostał nerwicy i musiał iść do doktora po kropelki. I nic nie wygrał. ;]
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017 03:04 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Konieczność zmian

Post autor: Allemov »

Stelario pisze:Czyli Roman pomimo że był zawsze drugi dostał nerwicy i musiał iść do doktora po kropelki. I nic nie wygrał. ;]
Masz rację. Istnieje prawdopodobieństwo, że taka sytuacja nastąpi. Nie napisałeś jednak, jaki widzisz sposób na zapobiegnięcie jej? :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

Recenzent roku a nie kwartału. :) Ewentualnie punktowanie recenzji co miesiąc lub kwartał i sumowanie na koniec roku.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: dzidek1983 »

Jeżeli nagrodą mają być zestawy wielkości tej ostatniej zabawy na śniegu to chyba można to zrobić raz na miesiąc. Jeżeli planujecie, by zestawy były czymś więcej niż skromnym podziękowaniem, a zachętą i być może potencjalnym źródłem kolejnej recenzji to dawanie takich małych średnio się do tego przyczyni. Oczywiście można pisać dla samej chęci pisania bez oglądania się na nagrody i dostawać je przy okazji i pewnie kilka osób tak robi.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Konieczność zmian

Post autor: przem »

najwyraźniej Roman ma stały i na dodatek dobry poziom, aczkolwiek skoro nigdy nie wygrał to jednak jest za słaby.

zaraz w tej politycznej poprawności dojdziemy do tego że zajęcie każdego innego miejsca niż pierwsze jest nieuczciwe względem uczestników.

i co zrobimy z załamanym Fryderykiem, który 9 lat pod rząd zdobywał 2 miejsce w konkursie na recenzenta roku ? zrobimy konkurs na recenzenta dekady ?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Konieczność zmian

Post autor: Jaskier »

Stelario pisze:Czyli wygrał najlepszy MOC bo głosuje się na MOCa a nie jego budowniczego. Skoro ludzie nie wybrali jednego MOCa z 11 MOCy to znaczy że żaden z nich nie był lepszy od tego 1 Thietmaiera albo wszystkie 11 było tak samo dobre. Ale wtedy Thietmaier wygrał by przez to że ludzie głosowali na osobę a nie MOC. Czyli dokłądnie coś co zrobił Jaskier. Pomimo iż trzeba było głosować na recenzje głosował na osobę. Tak więc cały ten misterny plan jaki by nie był nie ma sensu bo ludzie i tak głosują na swoich ulubionych użytkowników bez względu na to co napisza lub zbudują.
Ja bym chciał sprostować - nie głosowałem przez pryzmat tego, czy kogoś kocham/lubię/szanuję, a brałem pod uwagę całokształt twórczości recenzenckiej danego użytkownika w danym okresie.

Moim zdaniem zmiany poczynione przez Allemova od tej edycji są zmianami w dobrą stronę.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Konieczność zmian

Post autor: Stelario »

przem pisze:najwyraźniej Roman ma stały i na dodatek dobry poziom, aczkolwiek skoro nigdy nie wygrał to jednak jest za słaby.

zaraz w tej politycznej poprawności dojdziemy do tego że zajęcie każdego innego miejsca niż pierwsze jest nieuczciwe względem uczestników.

i co zrobimy z załamanym Fryderykiem, który 9 lat pod rząd zdobywał 2 miejsce w konkursie na recenzenta roku ? zrobimy konkurs na recenzenta dekady ?
Żeby ten konkurs był uczciwy to każdy powinien robić recenzję tego samego zestawu.
To że Roman był zawsze drugi nie znaczy że robił słabe recenzje. Roman mieszka na wsi nie ma pod ręką Tesco i robi tylko recenzje zestawów za 40-60 zł a wszyscy inni za kilka setek. Do tego dochodzi fakt że nie każdy czyta wszystkie recenzje. Technicowcy raczej recenzji Friends nie czytają i vice versa.
Zablokowany