Moria duel

Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Moria duel

Post autor: staz »

Obrazek

MOC który stoi na półce od około 2 miesięcy. Jako wielki fan LotR strasznie żałowałem że LEGO nigdy nie wypuściło takiego zestawu. Jest to również moja pierwsza próba zbudowania czegoś "mechopodobnego". Jako że sam nie ogarniam fotografii zwróciłem się do mojego kolegi - po efekcie widze że reszte MOCy też do niego zaniosę :D

więcej fotek na flickrze:
https://www.flickr.com/photos/148762802@N02/" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7113
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: Jaskier »

Sylwetka jest super, a niektóre detale powalają (paszcza!), ale jakoś nie mogę przeboleć tego, że jest cały czarny. Za bardzo się wszystko zlewa.
Nad skrzydłami można by trochę popracować.

Pozowalny jest?

Fajnie, że znalazłeś fotografa. :>
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Moria duel

Post autor: Jellyeater »

Jest niezły. Aczkolwiek kup jeszcze karton na tło, odkurz i zrób nowe zdjęcia. To może podbijesz świat.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Castiel
Posty: 78
Rejestracja: 04 kwie 2017 09:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Moria duel

Post autor: Castiel »

Mi się podoba , zawsze chciałem zbudować Balroga i jakoś mi nie wychodziło. W nexo były takie elementy ala' lawa, może warto by było go troche nimi rozjaśnić.
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: staz »

jest czarny i trans orange - jak oryginał.
W pewnym stopniu jest pozowalny. Miałem problem osiągnąć nachylenie nad gandalfa żeby oboje patrzyli sobie w oczy - jednak balrog swoje waży :D. Podstawka jest wypelniona odważnikami ze starych statków, dodatkowo przez ogon i jedna noge przechodzi axle w podstawke. Skrzydła są problematyczne, próbowałem zrobić tylko czarne i tylko ogniste - efekt był średni. Na ten moment to najlepsze na co wpadłem ;)

Zdjęcia są takie i lepszych raczej nie będzie - nie bardzo wiem o co chodzi z tym "podbijaniem świata", ale już w drugim moim temacie sie to pojawia, jakiś AFOLski żargon którego jeszcze nie rozumiem?
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2421
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: Mateusz92 »

Świetne! W postaci Balroga nie rzuca się w pierwszym momencie, że to klocki.
W podbijaniu świata chodzi o trafienie na blogi publikujące najlepsze MOCe np. tu: https://www.brothers-brick.com/" target="_blank Niestety byłyby potrzebne lepsze zdjęcia. Mamy na forum poradnik fotografowania klocków może będzie pomocny: http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php?f=22&t=2809" target="_blank
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3122
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: rASch »

Jak na fb zobaczyłem mordę Barloga w fazie WIP to już czułem że wyjdzie świetny MOC.
Wygląda super.
Czarne klocki mają to do siebie że są bardzo niewdzięczne w fotografowaniu.
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moria duel

Post autor: romkoo »

Bardzo fajna praca. Wydaje mi się, że zdjęcie lepiej by wyszło na ciemniejszy tle (grafit lub Dbg), może warto to rozważyć w przyszłości?
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: Insomnia »

Świetna praca. Bardzo mi się podoba
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moria duel

Post autor: Pablo Brickasso »

Widziałem już na flikrze. Wyglada świetnie! Również kiedyś ubolewałem nad tym, że LEGO nigdy nie zrobiło setu z tej sceny, ale właśnie takie rzeczy są najlepszym katalizatorem do powstania genialnych MOCy, więc nawet lepiej, że tego nie zrobili :D
Moim zdaniem zdjęcia wyszły dobrze. Widać poszczególne elementy na cielsku Balroga, a przy czarnych klockach wcale nie jest to takie proste do osiągnięcia.
ODPOWIEDZ