Potyczka na Sullust

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Potyczka na Sullust

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Przedstawiam Wam moją najnowszą pracę. Kolejną w uniwersum SW, leczy tym razem poszedłem w większą skalę. Pierwotny  pomysł zakładał znacznie inny układ na tylko 2 BP 48x48, lecz udało mi się wygospodarować więcej klocków na pasek 32x48, gdzie znajduje się rzeka lawy. Bunkier miał stać na wzgórzu, obecnym miejscu naprawianego TIE, a pod nim miała być baza z wnętrzem. Niestety, nie wystarczyło klocków na ten zamysł, choć finalny produkt prezentuje się równie dobrze moim skromnym zdaniem.

Obecne wymiary pracy to 128x48 studów i około 3000 klocków. Nie wiem jak oszacować konkretną liczbę, w internecie podałem nawet, że wyszło 2,500 klocków co pewnie jest błędne. W środku góry jest mnóstwo pustego na wnętrze. Z tyłu znajduje się nawet gotowa dziura pod jakieś pomieszczenie/hangar a nawet oświetlenie. Żałuję, że nie kupiłem więcej na BL. :P

Projekt powstał na konkurs LEGO Ideas o tytule "The Greatest Battle built by YOU!", w którym po małych perturbacjach związanych z bardzo restrykcyjnymi regułami w końcu przeszła moja praca. Jest trochę okrojona względem tej tutaj, lecz będę bardzo wdzięczny, jeśli i tam skomentujecie. :)

Detal fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całość w albumie na Flickr https://flic.kr/s/aHskUkUPUW

Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Potyczka na Sullust

Post autor: Loghan »

Świetna praca!
Szczególnie podoba mi się górka razem z wejściem do bazy, i o dziwo to "ustudowienie" podłoża - tu pasuje idealnie, robi wrażenie gruzowatości i skalistości podłoża.
Powodzenia! :)
*****
The "h" is silent.
***
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: Potyczka na Sullust

Post autor: Bricks Planet »

Super ! Bardzo fajnie sie prezentuje ten kolor
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Potyczka na Sullust

Post autor: Janek »

Loghan pisze:Świetna praca!
Szczególnie podoba mi się górka razem z wejściem do bazy, i o dziwo to "ustudowienie" podłoża - tu pasuje idealnie, robi wrażenie gruzowatości i skalistości podłoża.
Powodzenia! :)
Dzięki! Mi osobiście przeszkadza brak detali w paru miejscach, lecz cóż więcej zrobić, jak wszystko się już wpakowało w budowle? :P
Bricks Planet pisze:Super ! Bardzo fajnie sie prezentuje ten kolor
Dzięki wielkie!
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Potyczka na Sullust

Post autor: Mateusz92 »

Całość jest świetna. Środkowa cześć może się wydawać pusta, ale to jakaś skałka, to jakaś lawa - wszystko jest wypełnione tak, że wygląda bardzo naturalnie.
Trochę szkoda tego TIE w wersji do konkursu, ale z tego co zauważyłem to na tych konkursach LEGO Ideas non stop wychodzą jakieś kwiatki w zgłaszanych pracach które ciężko wytłumaczyć. Tak czy inaczej trzymam kciuki!
ODPOWIEDZ