Assault on Hoth

Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Assault on Hoth

Post autor: Fuku »

Przedstawiam moją najnowszą pracę, niewielką makietę przedstawiającą fragment chyba najbardziej klasycznej bitwy ze starej trylogii Star Wars. W największym stopniu jestem zadowolony z Snowspeedera, myślę, że udało mi się uzyskać jedno z lepszych odwzorowań tego pojazdu w skali minifig. Od dawna też chciałem zbudować dobrze odwzorowaną charakterystyczną wieżyczkę z działkiem (LEGO od początku ma z tym problem, a tak naprawdę wystarczyłoby dać walec o średnicy 6 studów i byłoby o niebo lepiej). AT-AT oraz AT-ST już kiedyś prezentowałem, od tamtej pory trochę je doszlifowałem, choć mam w planach poprawić jeszcze kilka elementów. Największym wyzwaniem było tutaj podłoże, technika jaką zastosowałem okazała się niezwykle niewdzięczna i trudna, dlatego w niektórych miejscach nie wyszło tak równo jak chciałem, ale nie miałem już ani siły ani środków by to poprawić, zwłaszcza gdy okazało się, że Legowe sieci, nawet z tego samego zestawu, mają nie jedną tylko kilka różnych wielkości, różnica to było czasem pół studa i wiecej. Snieżne podłoże składa się z 3 modułów o powierzchni BP i kilku mniejszych, doczepianych. W przyszłości chciałbym dorobić jeszcze kilka BP w podobnej technice a kiedyś może i fragment bazy. Pracę zgłosiłem na konkurs Lego Ideas https://ideas.lego.com/challenges/4d014 ... 3193f70ef5" target="_blank i przyznam, że związane z tym ostatnich kilka dni to był koszmar i dalej istnieje ryzyko, że mogą ją usunąć. Musiałem na ostatnią chwilę wymazać w photoshopie Spy Droida nie wiedząc nawet czy to on stanowi problem. Poniżej kilka zdjęć, które wyjątkowo jak na mnie są dobre, bo tak się złożyło, że miałem do dyspozycji dzięki uprzejmości znajomego pomoc w postaci aparatu i fotostudia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Link do galerii: https://flic.kr/s/aHsmAZjxDH" target="_blank
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2019 15:51 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Assault on Hoth

Post autor: Janek »

Bardzo dobra praca! Ładna dynamika i detale. Podobają mi się lecące pociski, a najbardziej to chyba rebeliancka wieżyczka. Bardzo chętnie sam bym sobie taką zbudował, a choćby na półkę. ;)

Powodzenia w konkursie! Masz moim zdaniem duże szanse na podium.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Assault on Hoth

Post autor: Jaskier »

Świetne!
Nie mogłem się napatrzeć na to na KFK.

Technika wykonania śniegu jest kapitalna. Wiem, że tłumaczyłeś, ale masz może jakieś zdjęcia WIP? Chciałbym na to popatrzeć od spodu, bo pasuje nie tylko na śnieg, ale również na pustynię, wodę etc.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w konkursie. ;)
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Assault on Hoth

Post autor: Fuku »

Jaskier pisze:Świetne!
Nie mogłem się napatrzeć na to na KFK.

Technika wykonania śniegu jest kapitalna. Wiem, że tłumaczyłeś, ale masz może jakieś zdjęcia WIP? Chciałbym na to popatrzeć od spodu, bo pasuje nie tylko na śnieg, ale również na pustynię, wodę etc.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w konkursie. ;)
Niestety chyba nic nie mam. Powierzchnia wygląda tak, że na siatkę idzie tile 2x2, pod nim (przez oszczędność) 2 groszki na przekątnej, a od spodu plate 2x2. Także wydawać by się mogło bardzo nieskomplikowanie. Niestety schody zaczęły się już na starcie. Siateczki (nowe, wyjęte z kartoników) miały różne wielkości i czasem poszczególne kwadraciki były zbyt rozpięte i luźne, przez co tworzyły się szpary, a czasem były zbyt ściśnięte, przez co na spadkach tworzyły się lekkie schodki, co widać w niektórych miejscach. Od spodu trzeba było zrobić prowizoryczną powierzchnię, a tam gdzie pod siateczkami było pusto, przyczepiałem różne elementy do jednego 2x2 tak że podtrzymywał sąsiedni. Ogólnie nie było to przyjemne doświadczenie i skończyło się na tym, że zrobiłem to tak żeby jakoś wyglądało, zamiast męczyć się bardziej. Dodatkowo, w niektórych miejscach gdzie załamania są ukośne dawałem te nowe ścięte tile 2x2, ale powinno ich być więcej.
Janek pisze:Bardzo dobra praca! Ładna dynamika i detale. Podobają mi się lecące pociski, a najbardziej to chyba rebeliancka wieżyczka. Bardzo chętnie sam bym sobie taką zbudował, a choćby na półkę. ;)

Powodzenia w konkursie! Masz moim zdaniem duże szanse na podium.
Dzięki i w sumie to wzajemnie ;)
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Assault on Hoth

Post autor: Loghan »

Wiesz co mi się w tej pracy podoba? Absolutnie wszystko. Zgadzam się i z Jaskrem, i z Jankiem - śnieg jest mega, szczególnie podobają mi się ślady odciśnięte przez biegnącego szturmowca, i same ujęte w powietrzu laserowe blasty też są mega.
Praca jest bardzo dynamiczna, i technika zdecydowanie na najwyższym poziomie.
Modele jeśli chodzi o tę skalę chyba najlepsze, jakie widziałem.
Naprawdę, brałbym i kupował.

Powodzenia!
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
Master Won
Posty: 67
Rejestracja: 05 sty 2019 11:12
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Kraków

Re: Assault on Hoth

Post autor: Master Won »

Bardzo , bardzo dobra praca . Wszystko jest idealne i świetne . Cieszę się że mogłem zobaczy ją na kfk .
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Assault on Hoth

Post autor: Fuku »

Dziękuję za tak pozytywny odbiór pracy :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Assault on Hoth

Post autor: Mateusz92 »

Bardzo mi się podoba. Wykorzystanie siatek do kształtowania terenu dało świetny efekt. Kusi mnie, aby samemu popróbować budowania pobawić się tą techniką. Jedyny minus dla mnie to przechylenie głowy AT-AT. Zdaję sobie sprawę, że zapewne w dużej mierze to wynika z długości podstawy i kwestii wycelowania w odziały rebelii, ale wygląda to trochę nienaturalnie.
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Assault on Hoth

Post autor: Loghan »

Uhuhu, ktoś tu się robi sławny ;)
Gratulacje!
https://www.brothers-brick.com/2019/05/ ... -blasters/" target="_blank
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Assault on Hoth

Post autor: Janek »

Loghan pisze:Uhuhu, ktoś tu się robi sławny ;)
Gratulacje!
https://www.brothers-brick.com/2019/05/ ... -blasters/" target="_blank
Nawet dostał się na najnowszy odcinek Brickvault!
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
ODPOWIEDZ