Drizzt Do'Urden

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Drizzt Do'Urden

Post autor: tybort »

Drizzt Do'Urden to postać ze świata Zapomnianych Krain (Forgotten Realms) stworzona przez R.A. Salvatore. Prawdopodobnie najbardziej znana postać z tego świata.

Drow, wojownik, uciekinier z Menzoberranzan - miasta mrocznych elfów, bohater Doliny Lodowego Wichru. Przyjaciel Bruenora Battlehammera, Catti-brie, Wulfgara i Regisa. Zawsze gotowy walczyć ze złem.

Mistrz walki dwoma sejmitarami, Żagwią Mrozu i Błyskiem. Towarzyszy mu wierna Guenhwyvar, czarna pantera, żyjąca na co dzień na planie astralnym i przywoływana za pomocą onyksowej figurki.

Obrazek

Obrazek

Drizzta jako BrickHeadz chciałem zbudować już dawno, na konkurs ogłoszony na Bricksecie i polegający na budowaniu par postaci. U mnie miał to być Drizzt i Jarlaxle, jeden z jego odwiecznych wrogów. Niestety, bardzo charakterystycznym atrybutem Jarlaxle'a jest kapelusz z szerokim rondem, którego nie potrafiłem wymyślić jak zbudować w tej konwencji. I tak pomysł został odłożony do teczki.

Motywacją do ponownego przyjrzenia się tematowi stała się wystawa Zbudujmy To! na Krakowskim Festiwalu Komiksu 2019. Jarlaxle nie powstał, ale Drizzt, jak widać, owszem.

Wzorowałem się głównie na grafice Tylera Jacobsona z tej okładki:

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: Szczepan »

To teraz przynajmniej wiem, czyją parodią był Zz'dtri.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: tybort »

Nie ma za co :)
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: Fuku »

To chyba pierwszy MOC z tej serii jaki kiedykolwiek widziałem, ładny, choć w przeciwieństwie do 2 innych które wystawiałeś, nie domyśliłem się co to za postać
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: KarolWes »

Ładny model. Mimo, że nie znam tej serii, to jednak bardzo podoba mi się wykonanie i pomysł na coś niezbyt oczywistego (jak Star Wars). I dodatkowe punkty za kotka!
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: dzidek1983 »

Elistreae orn'la tlu vhaid d'dosst beldroar.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: tybort »

Dzięki za komentarze.
Fuku pisze:To chyba pierwszy MOC z tej serii jaki kiedykolwiek widziałem, ładny, choć w przeciwieństwie do 2 innych które wystawiałeś, nie domyśliłem się co to za postać
Co oznacza, że rozpoznałeś Białego Orła. To niepokojące :P

W sumie ja też nie kojarzę żadnych MOC-y z FR, ale przecież jakieś muszą być :( Ciekawostka: istnieją klocki, jak to się mówi, kompatybilne z LEGO (KRE-O w tym przypadku), na licencji FR (Hasbro). Mam wrażenie, że projekt został ostatecznie zarzucony, ale takiego Drizzta w skali minifig wydali.
KarolWes pisze:Ładny model. Mimo, że nie znam tej serii, to jednak bardzo podoba mi się wykonanie i pomysł na coś niezbyt oczywistego (jak Star Wars). I dodatkowe punkty za kotka!
Dzięki, zwłaszcza za punkt za kotka :)
Dla mnie ten temat jest dużo bardziej oczywisty niż Star Wars ;P
dzidek1983 pisze:Elistreae orn'la tlu vhaid d'dosst beldroar.
Bel'la dos, abbil. Usstan bel'lain Elistreae lu'nindyn vel'uss flohlu ilta, jhal ol zhah Mielikki vel'uss mrigge uns'aa.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Drizzt Do'Urden

Post autor: dzidek1983 »

tybort pisze:
dzidek1983 pisze:Elistreae orn'la tlu vhaid d'dosst beldroar.
Bel'la dos, abbil. Usstan bel'lain Elistreae lu'nindyn vel'uss flohlu ilta, jhal ol zhah Mielikki vel'uss mrigge uns'aa.
Cretok shu'iblith.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ