johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Post autor: glaz_pimpur »

To jest lego, to nie musi być konsekwentne. Teraz Żelek będziesz cierpiał, bo skoro jesteś naczelnym marudą obu for to wszyscy będą marudzić na Twoje prace:)

Ja bym sie doczepił do części podwodnej statku, a raczej jej braku. Sam statek na wystawie widziałem i jest świetny. Świątyni Posejdona brak nieco głębi (!) ale podobają mi się zniszczenia tego skosu u góry (poproszę o prawidłową nazwę). Krzaczki wyglądają na denne, więc prawidłowo.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Post autor: Jaskier »

Tympanon?

To jest coś, co powinno pojawić się w ramach kolejnej edycji Adventurers. Eksploracja zatopionych greckich świątyń przy pomocy sprzętu retro.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Post autor: zgrredek »

Podoba mi się niecodzienny pomysł. Statek fajny, choć rdza na kadłubie może trochę nazbyt regularna. Nie podoba mi się za to świątynia. Bo o ile sam kształt jest OK, to razi mnie kolor, który przez tysiące lat wciąż jest biały. Na pierwszych zdjęciach (nie czytając opisu) za cholerę nie wiedziałem o co chodzi. Dopiero zauważenie rekina i pojawienie się statku na kolejnych zdjęciach wprowadziło mnie na właściwą ścieżkę. Widziałbym tę świątynię całą porośniętą jakimiś glonami. Kolory dk tan, olive i sand green byłyby bardziej na miejscu.
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Post autor: KarolWes »

Ładna praca, szczególnie ten dzwon dla nurków. Sama świątynia też wygląda przyzwoicie, jest ładnie wykończona i w ogóle, ale na mnie jakiegoś bardzo dużego wrażenia nie robi. Bardzo ładne za to jest całościowe ustawienie scenerii. No i wielki plus za Thundera!
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: johnny Thunder i Świątynia Posejdona

Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za tak liczne komentarze. Macie prawo do własnych odczuć i w sumie nie chciałem polemizować.
Nie podoba mi się za to świątynia. Bo o ile sam kształt jest OK, to razi mnie kolor, który przez tysiące lat wciąż jest biały.
Jeszcze kwestia koloru klocków. :-) No i miałem białe... Ale fakt mogłoby być lepiej. Ale:
To jest lego, to nie musi być konsekwentne.
To jak z pniami drzew, które większość robi na brązowo.
Ja bym sie doczepił do części podwodnej statku, a raczej jej braku.
Ciężko to zrobić dobrze (zawsze jest masa schodów na dziobie). I kosztowałoby to pewnie kolejne 100 czy 200 PLN + kilka zamówień, a może i lepiej. A byłoby na jednym zdjęciu. Bo na wystawie tego nie pokażę. No chyba, żeby statek stał na podstawie. Ale w LEGO statki nie mają stępki. Nawet te pływające. :-)

Dzwonu, nie było, żeby nie podpowiadać co może być tematem i gdzie płyną. W sumie można by jeszcze jakiś galeon zrobić... Może kiedyś...

Dziękuję za odwiedziny i wszelkie uwagi.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ