TIE Bomber

Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

TIE Bomber

Post autor: barneius »

Słowo się rzekło i oto jest mój kolejny model klasy Twin Ion Engine - TIE Bomber. Jak na ciężką wojenną maszynę przystało model jest wyjątkowo ciężki - 1643 elementy mimo stosunkowo nie największych rozmiarów robią swoje.

Najważniejsza była dla mnie solidna i stabilna konstrukcja. Wewnątrz kadłubów znajdują się technicowe ramy, które łączą się pinami z poprzeczką biegnącą między panelami. Te z kolei zbudowane są według założeń, które opracowałem przy budowie TIE Interceptora. W przypadku Bombera, górne i dolne części paneli trzymają się wyjątkowo stabilnie - to rzecz jasna dzięki sporej ilości połączeń.

W drugiej kolejności postawiłem na proporcje, które w moim przekonaniu wyszły bardzo dobrze. Panele mogłyby ewentualnie być z tyłu krótsze o jeden stud ale przy tych rozmiarach ten szczegół nie ma większego znaczenia a w zamian zachowałem ich spójność i symetrię budowy.

Na koniec poszły wszelkie detale - tu sami możecie ocenić na ile udało mi się odwzorować oryginał.

Proces projektowania był bardzo interesujący i w sumie poszedł zaskakująco gładko. Kadłuby były wielokrotnie przerabiane tak aby uzyskać pożądane kształty dla tej skali; sporo było kombinowania przy uzyskaniu stabilnie połączonych okręgów o mniejszej średnicy (tych z tyłu i na froncie kokpitu) ale największym wyzwaniem był rzecz jasna front kadłuba zrzucającego bomby. Próbowałem różnych rozwiązań ale pomysł Jeraca na wykorzystanie zakrzywionych slope’ów 1x2 jest po prostu najlepszy i to oczywiście on stanowił inspirację. Sporo trzeba było pogłówkować aby upchać tam te wszystkie study wystające z przodu w odpowiednich miejscach z jednoczesnym zachowaniem otworu na rakiety ale się udało. Poza tym detale wymusiły sporo budowania studami do boków i do góry nogami a to, wiadomo, daje sporo frajdy.

Zdecydowanie skupiony byłem na tym co na zewnątrz ale kokpit choć ciasny, to jednak mieści pilota.

PS. Tymczasem kolejna imperialna maszyna latająca klasy TIE już w produkcji :)

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019 16:26 przez barneius, łącznie zmieniany 7 razy.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: Insomnia »

____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: barneius »

Insomnia pisze:Jesteś sławny :)

https://www.brothers-brick.com/2019/02/ ... oid-belts/" target="_blank
Znaleźć się na BrothersBrick to dla mnie ogromne wyróżnienie :) Jest spora satysfakcja i oczywiście motywacja do pracy nad kolejnymi projektami.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: Jaskier »

Gratulacje. ;)
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TIE Bomber

Post autor: romkoo »

Brawo, gratulacje :)
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: TIE Bomber

Post autor: Fuku »

Udany model, podoba mi się dużo bardziej od Interceptora. Fajnie, że uchwyciłeś właściwy kąt tymi skosami 1x2, nie myślałeś, żeby zastosować je też w Interceptorze? Jedyne, co mi trochę przeszkadza, to brak zaokrąglenia kokpitu przy szybce patrząc z góry
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: barneius »

romkoo pisze:Brawo, gratulacje :)
Jaskier pisze:Gratulacje. ;)
Fuku pisze:Udany model, podoba mi się dużo bardziej od Interceptora.
Dzięki gajs.
Fuku pisze:Fajnie, że uchwyciłeś właściwy kąt tymi skosami 1x2, nie myślałeś, żeby zastosować je też w Interceptorze? Jedyne, co mi trochę przeszkadza, to brak zaokrąglenia kokpitu przy szybce patrząc z góry
Spróbuję jak to się będzie trzymało w Interceptorze, bo na pewno osłabi nieco konstrukcję ale z drugiej strony nikt za to skrzydło trzymać modelu nie będzie. Masz rację, że wizualnie będzie lepiej. Jeśli konstrukcja się sprawdzi, to przy najbliższym zamówieniu BL wezmę też klocki na ten temat.

W Bomberze w tym miejscu, o którym wspominasz cały wysiłek poszedł na wykonanie okręgu o minimalnie mniejszej średnicy niż reszty kadłuba tak aby po pierwsze zaakcentować zaokrąglenie przy szybie i po drugie tak, żeby ten okrąg był spasowany do szyby tak samo na górze jak i po bokach. Przy takich założeniach nie widzę możliwości na wpasowanie tam jakichś skosów.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: Amal »

Ale super! Mowę odejmuje! Na Twoim przykładzie widać, że życie zaczyna się po czterdziestce! :))
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: barneius »

Amal pisze:Ale super! Mowę odejmuje! Na Twoim przykładzie widać, że życie zaczyna się po czterdziestce! :))
Hell Yeah :) Każdy wiek ma swoje mocne strony - ważne, żeby umieć czerpać z życia przyjemność. Ale nie powiem - po czterdziestce czuję się całkiem nieźle :)
PS. Pragnienie posiadania Forda Mustanga w dniu premiery to chyba jeszcze nie są oznaki kryzysu? :D
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIE Bomber

Post autor: Amal »

barneius pisze: Pragnienie posiadania Forda Mustanga w dniu premiery to chyba jeszcze nie są oznaki kryzysu? :D
Nie. To niestety oznaka zdziecinnienia - zaczynasz wierzyć w bajki! :)) Nie przejmuj się - też tak miałem parę lat temu, gdy byłem młody... znaczy w Twoim wieku . Obecnie jest ze mną jeszcze gorzej... (tutaj jakiś emotikon by się przydał dla zobrazowania, iż nabijam się sam z siebie).

Jeżeli zaś mówisz o klockowym Mustangu, to znaczy, że nie jest z Tobą tak źle!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ