Mamy robaki!

Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mamy robaki!

Post autor: crises »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Jak wiecie, flickr zmienił zasady wrzucania zdjęć. Zbliżam się do limitu 1000 sztuk i zacząłem szukać wyjścia awaryjnego. Na razie padło na darmowy kawałek miejsca na wordpressie, co poskutkowało założeniem bloga Plastikowy Kryzys. Poniżej wklejam całą treść wpisu i jedno zdjęcie, ale do obejrzenia pozostałych fotek zapraszam na moją stronę (oraz ciągle na flickr, FB i Insta, co kto lubi).



W spokojne życie miasta zakradła się bestia. Zaszalała w metrze, zamieszkała w budynku. Ciasno jej, więc trochę infrastruktury poszło w pył.

Zainspirowany pracami moich kolegów: Layers City i Targiem rybnym w chińskiej dzielnicy postanowiłem również zbudować coś piętrowego.

Wyzwaniem w budowlach, które przedstawiają kilka pięter jest to, że najniższe poziomy stają się mało widoczne. Czasem buduje się przekrój scenki albo akcję z „parteru” umiejscawia się na brzegu. Chciałem, żeby mojego MOCa można było oglądać z każdej strony i żeby pokazać w niej trochę więcej szczegółów. Żeby to osiągnąć zastosowałem różne „przekroje” – nie budowałem każdej ściany, nie pokazałem też całej ulicy. Może to wprowadzać pewien zamęt, ale udało mi się uzyskać całkiem niezły widok wszystkich zakamarków.

Budowę zacząłem od tunelu metra, następnie peron, schody i kasy biletowe. Potem przyszła kolej na wagonik, który jak się okazało, jest za duży na tunel i się w nim nie mieści. Musiałem podnieść strop o dwa bricki. Może nie jest to idealna wysokość, ale patrząc od strony peronu, drzwi pociągu wypadają (mniej więcej) na dobrej wysokości.

Po zbudowaniu podziemnej części przyszła kolej na ulicę. Musiałem ją podeprzeć z dwóch stron filarami i trochę się bałem, czy konstrukcja będzie wystarczająco stabilna. Ostatecznie utrzymuje ciężki, czterościanowy budynek z płytek, więc podpory się sprawdziły.

MOC jest dość wysoki, więc ze względu na łatwość przechowywania i ewentualnego transportu, budynek jest odczepialny. Stoi na czterech jumperach 2×2, ale połączenie jest na tyle mocne, że nie grozi katastrofa budowlana. Przy zdejmowaniu budynku trzeba tylko uważać na największą mackę, która jest wciśnięta w ścianę, bez żadnego mocowania wewnątrz.

To tyle mojej historii, resztę opowiadają ludziki.

Plastikowy Kryzys

Obrazek
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Mamy robaki!

Post autor: Jellyeater »

Bardzo ładne to i dopracowane. I wysokie. Brakuje chyba trochę luźnych cegieł na dole. Z tej dziury.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Mamy robaki!

Post autor: glaz_pimpur »

crises pisze: Zainspirowany pracami moich kolegów: Layers City i Targiem rybnym w chińskiej dzielnicy postanowiłem również zbudować coś piętrowego.
Pierwsz myśl jak zobaczyłem na FB to było, że Tolkien miał 2 wieże a my mamy 3:)
Druga, to że muszę dobudować podziemia w swojej.

Poza tym bardzo mi się podoba lampa w metrze, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi. Z drugiej strony są kasy, bramki ale wyjście na powierzchnię już się nie zmieściło. O wagoniku z wąsami, że mi się podoba już pisałem na FB
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Mamy robaki!

Post autor: Insomnia »

Pisałem już na fb ale powtórzę i tutaj - świetna robota.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mamy robaki!

Post autor: romkoo »

Świetna praca, dużo się dzieje, czuć akcję :) Pomysłowo zrobiłeś bramki wejścia do metra, fajny patent
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Mamy robaki!

Post autor: rASch »

Kurczę, świetna robota. Czuć klimat crisesa.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mamy robaki!

Post autor: crises »

Dzięki. Fajnie, że się podoba. Niby budujemy dla siebie, ale to jednak większa motywacja jak są propsy.
Jellyeater pisze:Brakuje chyba trochę luźnych cegieł na dole. Z tej dziury.
Kilka sztuk leży pod samą ścianą, Większe stosy jakoś się nie zmieściły.
glaz_pimpur pisze:Druga, to że muszę dobudować podziemia w swojej.
Masz system modułowy, będzie łatwiej.
glaz_pimpur pisze:Poza tym bardzo mi się podoba lampa w metrze, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi.
Pamiętam jak W Layers City Insomnii ktoś pisał, że sufit jest goły. Mając to na względzie, dorobiłem przynajmniej lampy. Może takie ozdobne żyrandole mało kojarzą się z metrem, ale przynajmniej są efektowne i zajmują trochę przestrzeni pod sufitem.
glaz_pimpur pisze:Z drugiej strony są kasy, bramki ale wyjście na powierzchnię już się nie zmieściło.
Było w planie i sporo się nagłówkowałem, żeby zmieścić jakieś schody na powierzchnię. Nijak nie chciały się dopasować do ukłądu przestrzennego podziemi. Wyjście miało prowadzić do tej części, gdzie są rowery i hot dog, ale po zrobieniu podłoża stwierdziłem, że to za dużo przeróbek. Ostatecznie wyjście zniknęło i w domyśle jest na sekcji sąsiedniej.
glaz_pimpur pisze:O wagoniku z wąsami, że mi się podoba już pisałem na FB
Czysty przypadek, że z macek wyszły mi wąsy :-)
romkoo pisze:Pomysłowo zrobiłeś bramki wejścia do metra, fajny patent
Nie pamiętam, czy ten patent zapożyczyłem, ale stosuję go już od jakiegoś czasu. Dobry sposób, żeby zamocować szybki bez ramki okien.
rASch pisze:Czuć klimat crisesa.
Wypracowałem swój styl :-)
ODPOWIEDZ