Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: glaz_pimpur »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Na początku miał być budynek cyberpunkowy. Koncepcja podobna do tego co pokazał Insomnia: na dole slumsy, trochę w stylu Gotham, a im wyżej tym lepiej i bardziej futurystycznie. Ale jak pokazał swój WIP i jeszcze napatoczyło się Lego ze swoim Lunar New Year Opportunity to musiałem troszkę swoją koncepcję zmienić. To troszkę okazało się nie być tak mało, jak początkowo myślałem. Chiny to nie Japonia i "współczesny" świat to nie cyberpunk. Nie wszystkie litery Japońskie mają swoje sensowne odzwierciedlenie w chińskim, Chińczycy raczej nie jedzą sushi, nie mają ścian z papieru itp. Ostatecznie pojazdy opadły na ziemię, ludziki zmieniły odzienie, a flagę japoni zastąpił żuraw portowy. I powstał Targ Rybny.
MOC przedstawia budynek, w którym na dolnych piętrach znajduje się ww targ rybny, wyżej znajdują się 2 knajpki oferujące owoce morza, następnie kondygnacja biurowo-mieszkalna. Ostatnie piętro to świątynia, którą można złożyć na 2 sposoby: tradycyjnie, lub z Rybką skaczącą przez Smoczą Bramę. Rybka ta nawiązuje do mitologi chińskiej i jest symbolem cierpliwości i ciężkiej pracy, która prowadzi do sukcesu. Takie bramy stoją w wielu miejscach w Chinach, występują na obrazkach, medalionach, płaskorzeźbach.

Obrazek

Ponieważ praca miała nawiązywać do Chińskiego Nowego Roku (Lunar New Year) to cały budynek udekorowałem lampionami. Święto Latarni w chińskim kalendarzu obchodzone jest 15 dni po Nowym Roku i kończy okres świąteczny.
Budując Targ myślałem nad tym, zeby można było pociągnąć budynek wyżej, dorobić mu z czasem więcej pięter. Wymyśliłem więc sobie system, tak że każde piętro można zdjąć i postawić na ziemi jako osobne budynki lub zamienić miejscami lub wstwić pomiędzy nie inne piętra.

Obrazek

Parę innych zdjęć:

Obrazek

Link do GALERII

Dziękuję Stelario za zrobienie ładnych zdjęć; te brzydsze robiłem sam.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: jetboy »

Fajnie wyszło, chociaż pierwotna wersja też była ciekawa.
Bardzo podoba mi się modułowość, ale najbardziej reklama na prawym boku.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: Amal »

Wprawdzie nie znam się na budowie domów, ale Twoją pracę obejrzałem z wielką przyjemnością. Wspaniałe detale! no i ta modułowość...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: Sirius »

Obie wersje budynku mi się podobają. Zarówno ta, jak i tamta pokazywana na żywo na Białołęce. Fajny patent z lampionami. No i sama bryła budynku świetna. Jest wielki, ale ma ładne proporcje, dużo się na nim dzieje, więc nie jest też nudny.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: Jaskier »

Mi również się podoba, chociaż bardziej wolałem pierwszą wersję.

Za to w tej moje serce skradły lampiony, co Ci już zresztą na Flickru napisałem.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: glaz_pimpur »

Dzięki za pozytywne komentarze. Myślę, że do pierwotnej wersji jeszcze wrócę. Wszystkie ozdóbki, które teraz musiałem zdjąć zostały zachowane. Poza tym mam jeszcze pomysły na kolejne piętra.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: Insomnia »

Świetna robota. Ten złoty dach jest rewelacyjny
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: glaz_pimpur »

Insomnia pisze:Świetna robota. Ten złoty dach jest rewelacyjny
Na oba dachy: rybki i świątyni poszło około 250 złotych round tilesów. Bez pożyczki od jetboya nie dałbym rady.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: glaz_pimpur »

Nie wiedziałem, czy wrzucać to jako osobny MOC, czy kontynuację tego. Ale flikr rozwiązał ten problem za mnie: ponieważ mogę na swoje konto wrzucać jedynie zdjęcia zrobione moim telefonem, a ten robi je (albo ja) słabe więc nie ma co zaczynać nowego tematu. W każdym razie pozazdrościłem insomni i crisisowi podziemii w ich budynkach i postanowiłem dobudować swoje. A że nie mogłem się zdecydować czy mają to być kanały czy metro, to zrobiłem jedno i drugie. Pomysł był taki, żeby po stronie kanałów było jak najwięcej różnych form życia (i życia po życiu) a stacja metra była pusta. Nie mogłem się jednak powstrzymać, żeby zrobić jej paru zdjęć z ludzikami. kolumny w podziemiach, mimo że różnych kształtów i grubości pokrywają się w lini z tymi z modułów na powierzchni. Bałem się też trochę, że cienkie kolumny ze stacji nie utrzymają ciężaru całego budynku. Ale zadziwiająco dobrze wszystko się trzyma. Wydaje mi się, że spokojnie utrzymałoby parę pięter.

Stacja metra:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kanały:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji (prawie) skończyłem kolejne górne piętro. Jestem ciekaw, czy ktoś zgadnie jakim artystą/architektem byłem zainspirowany:)

Obrazek
Obrazek

Tym razem na górze zamiast świątyni stoi maszt telewizyjny, ale w każdej chwili można go usunąć i na jego miejsce dostawić kolejne piętra.
Na razie mam dosyć, cały moc spakowany i tak pewnie zajmie mi cały bagażnik. Może kiedyś znowu mnie coś strzeli do głowy i powstaną kolejne piętra. Miałem już pomysł na piętro między szarym a beżowym, w którym będą jakieś balkony, wyjścia na zewnątrz ale chwilowo mi przeszło. Teraz czas na realizację kolejnych pomysłów.
Obrazek

Lin do paru innych zdjęć w galerii: https://flic.kr/s/aHsmzDuV68
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Liwnik
Posty: 126
Rejestracja: 25 sie 2016 22:12
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Warszawa Jelonki
Kontakt:

Re: Targ rybny w chińskiej dzielnicy (Lunar New Year)

Post autor: Liwnik »

Fajnie, że zdecydowałeś się na rozbudowę MOCa. Ja zwykle pod koniec budowy mam już dosyć tego co buduję i zaraz po zrobieniu zdjęć go rozbieram.

Najbardziej podoba mi się stacja metra, fajnie wyszły słupy podtrzymujące strop.
glaz_pimpur pisze:Przy okazji (prawie) skończyłem kolejne górne piętro. Jestem ciekaw, czy ktoś zgadnie jakim artystą/architektem byłem zainspirowany:)
Friedensreich Hundertwasser?
Obrazek
Pozdrawiam, Liwnik
-------
https://www.instagram.com/liwnik/
ODPOWIEDZ